Connect with Us

Video – Hashim Thaçi nuk takon Albin Kurtin/ Buzagaz me Haradinajn

Kosova & Rajoni

Video – Hashim Thaçi nuk takon Albin Kurtin/ Buzagaz me Haradinajn

Publikuar

-

Marrëdhëniet e Presidentit Hashim Thaçi dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti duket se janë ftohur edhe më tepër.

Mediat kosovare kanë raportuar sot se Kurti dhe Thaçi kanë injoruar prezencën e njëri-tjetrit në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, që u mbajt në Prishtinë në Qendrën “Bogdani Polis”, pranë Katedrales “Shën Nënë Tereza”.

Në një video të publikuar nga Indeksonline, shihet që Kreu i Shetit ndodhet shumë afër kreut të VV-së dhe nuk takohen. Ndërkohë që presidenti i Republikës Ilir Meta dhe socialisti Pandeli Majko takojnë Kurtin, Thaçi bën sikur nuk e ka mendjen dhe nuk ia zgjat dorën.

Gjithashtu vihet re se Thaçi takon kryeministrin në ikje të Kosovës Ramush Haradinajn, të cilët shfaqen duke qeshur me njëri-tjetrin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Vuçiç i prerë/ “S’ka asnjë plan për Kosovën, askush s’mund të më thotë “merre ose lëre”

Publikuar

-

Nga

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka njoftuar sot se do të takohet me kancelaren gjermane, Angela Merkel, me të cilën do të diskutojnë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Vuçiç deklaroi se ndryshe ngasa transmetohet në media, nuk ka një plan të ri për marrëveshjen me Kosovën.

“Unë nuk mendoj se ka ndonjë plan të ri që do të diskutohet. Askush nuk mund të dalë me një plan dhe të thotë merre ose lëre atë”, shprehet presidenti serb.

LEXO EDHE:  Bushati në kafe me Albin Kurtin/ Standard i ri qeverisës shumë i dëshiruar për shqiptarët

LEXO EDHE:  Haradinaj: Kufijtë e territoret, indicie për tragjedi të reja në Ballkan

Ndërkohë, kancelarja gjermane i ka dërguar ftesë për t’u takuar edhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, të cilit me anë të një letre i ka theksuar se dialogu me Serbinë mbetet sfidë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Lajm i mirë nga Kosova/ Rezultatet e analizave të të dyshuarës për koronavirus dalin negative

Publikuar

-

Nga

Një grua në Kosovë u shtrua në spital pas dyshimeve se mund të ishe prekur nga koronavirusi.

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike Naser Ramadani, jep lajmin e mirë se gruaja me origjine britanike nuk është e prekur nga ky virus pasi rezultati i analizave doli negativ.

Bëhet fjalë për një shtetase të huaj e cila punon në Kosovë dhe e cila ka qenë në një qendër skijimi ku kanë qenë edhe pesë persona të tjerë.

Përveç se në Kinë, virusi është përhapur në më shumë se 20 vende, përfshirë SHBA-në, Britaninë e Madhe, Singaporin, Francën, Rusinë, Spanjën dhe Indinë.

LEXO EDHE:  “Korrigjimi i kufijve”/ Paralajmërohen protesta në Kosovë

LEXO EDHE:  Bushati në kafe me Albin Kurtin/ Standard i ri qeverisës shumë i dëshiruar për shqiptarët

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka shpallur epideminë emergjencë ndërkombëtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Kosova dhe Serbia drejt një marëveshjeje?/ Paralajmërimi i Thaçit

Publikuar

-

Nga

Kosova dhe Serbia duket se janë duke shkuar drejt një marëveshjeje për njohjen reciproke dhe këtë e ka paralajmëruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Në një postim në rjetet sociale, Thaçi falenderon presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të cilit i thotë se falë mbështetjes së tij dhe të të dërguarit Richard Grenell, do arrihet marëveshje.

“Faleminderit President Donald Trump për vëmendjen që ia keni kushtuar Kosovës dhe luftës sonë të përbashkët për të çimentuar paqen në Ballkan. Nën udhëheqjen tuaj dhe punës së shkëlqyer të Richard Grenellit, ne do të arrijmë marrëveshje përfundimtare për njohjen e ndërsjellë ashtu siç përshkruhet qartë në letrën tuaj që më dërguat mua vitin e kaluar”, shkruan Kreu i Shtetit të Kosovës.

LEXO EDHE:  Bushati në kafe me Albin Kurtin/ Standard i ri qeverisës shumë i dëshiruar për shqiptarët

LEXO EDHE:  Kurti: Ndarja e Kosovës do të thotë përgatitje për luftë të re

Ndërkohë kujtojmë se Trumpi i shkruante Thaçit me anë të një letre se ky “është moment unik, për të përfituar në arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse me Serbinë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE