Connect with Us

Plumba në kokë dhe trup/ Njëri prej të plagosurve në Vlorë, me urgjencë drejt Traumës

Kronika

Plumba në kokë dhe trup/ Njëri prej të plagosurve në Vlorë, me urgjencë drejt Traumës

Publikuar

-

Nikollaq Çepaj, njëri prej të plagosurve në atentatin e mbrëmjes së sotme është nisur me urgjencë drejt Spitalit të Tramës në Tiranë.

Mësohet se Çepaj është në gjendje të shëndetësore, pasi ka marrë një plumb në kokë dhe disa të tjerë në trup.

36-vjeçari, i cili kishte vetëm tre ditë që kishte dalë nga burgu, dyshohet se ka qenë shënjestër e atentatit të ndodhur mbrëmjen e sotme në një lokal në rrugën Transballkanike.

Ai mbeti i plagosur së bashku me Roland Çepajn, ndërsa autorët u larguan me shpejtësi nga vendngjarja.

LEXO EDHE:  Shtohen rastet me koronavirus/ 3 autoambulanca mbërrijnë tek Infektivi

Rreth dy orë pas të shtënave, në aksin Vlorë-Fier, në një rrugë dytësore, u gjet një makinë tip “Benz” e djegur dhe brenda saj një armë kallashnikov.

Ndërkohë, policia po heton për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij atentati, me dy të plagosur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në Pogradec/ Furgoni i Policisë Kufitare përplaset me ”Audi-n”, përfundon jashtë rrugës

Publikuar

-

Nga

Aksident në Pogradec/ Makina e Policisë Kufitare përplaset me ”Audi-n”, përfundon jashtë rrugës

Një tjetër aksident është regjjistruar pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Petrushë të Pogradecit ku një  furgon i policisë kufitare raportohet se është përplasur me një makine tip Audi.

Për pasojë furgoni ka dalë nga rruga dhe është përplasur me barrierat anesore.

Deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm për dëme materiale.Policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti në Moravë/ Kush janë punonjësit e OSHEE që mbetën të plagosur rëndë

Publikuar

-

Nga

Aksidenti në Moravë/ Kush janë punonjësit e OSHEE që mbetën të plagosur rëndë

Janë zbardhur detaje të reja nga aksidenti i rëndë që ndodhi pasditen e sotme në aksin nacional Berat-Urë Vajgurore pranë fshatit Moravë.

Në aksident u përfshinë një mjet tip Benz dhe një makinë e OSHEE-së. Të plagosur në këtë aksident mbetën Erjon Brahimaj që udhëtonte në mjetin tip Benz; Albjon Çela i cili drejtonte automjetin tip Skoda të OSHE-së si dhe pasagjeri në automjetin e OSSHE-së, Eduart Bushi.

LEXO EDHE:  Përmbyset autobuzi në Greqi/ Forca të shumta ambulance në vendngjarje

LEXO EDHE:  Dy persona me maska dhunojnë mjekun në ambulancë

Shkak i aksidentit mësohet se është bërë parakalimi i gabuar dhe me shpejtësi i mjetit tip Benz 250 që udhëtonte nga Berati në drejtim të Urës Vakgurore.Tre të plagosur janë dërguar menjëhrë në spital ku ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr masiv në Delvinë/ Kërkohet ndërhyrje nga ajri

Publikuar

-

Nga

Zjarr masiv në Delvinë/ Kërkohet ndërhyrje nga ajri

Një zjarr masiv është shfaqur në fshatin Kopaçez, në Delvinë.

Zjarri vijon prej disa orësh, ndërsa flakët, favorizuar edhe nga erërat e forta po përhapen me shpejtësi.Banorët kërkojnë ndihmën e një helikopteri për shuarjen e flakëve, teksa zjarrfikësja ka mbërritur me vonesë./CNA.al

LEXO TE PLOTE