Connect with Us

Horoskopi i ditës, 18 janar 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 18 janar 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot do futeni ne një periudhe shume me te bukur për jetën tuaj ne çift. Do jeni me te dëgjueshëm dhe me tolerante prandaj marrëdhënia mes te dyve do jete e jashtëzakonshme. Beqaret do sakrifikojnë çdo gjë vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Për financat merrni masa dhe kujdesuni për çdo hap. Nga ana tjetër mos dëgjoni çdo lloj këshillë sepse disa janë dashakeqëse.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite shume e favorshme ka për te qene kjo e sotmja për ju te dashuruarit. Do arrini t’i shprehni pafundësisht ndjenjat dhe marrëdhënia me partnerin do behet me e qëndrueshme. Beqaret mund te fillojnë lidhje serioze dhe jeta e tyre do ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Financat nuk do jene te mira. Plutoni do iu nxite te shpenzoni pafundësisht dhe situata do ndërlikohet me tepër.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Me Venusin ne krah, jeta juaj ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme sot. Çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si keni dashur dhe emocionet do jene kurdoherë te forta. Beqaret nuk do jene ende gati për aventura dhe do preferojnë te presin edhe pak për te filluar një lidhje serioze. Ne plani financiar do gjeni me ne fund zgjidhje për problemet qe keni pasur dhe gjendja do ekuilibrohet.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite shume e zakonshme do jete kjo e sotmja për ju çiftet. Do vazhdoni te bëni te njëjtat gjera si zakonisht dhe do ndiheni mire pranë atij qe doni. Beqaret me mire te mos pranojnë te shoqërohen me persona qe duan te përfitojnë prej tyre dhe le te presin te duhurin qe do dije t’i vlerësojë pe rate qe janë. Sektori financiar nuk do jete i keq megjithatë po u treguat te kujdesshëm nuk do bëni keq.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Sot do bëni çdo gjë për dashurinë ju qe keni një lidhje dhe atmosfera ka për te qene gjithë kohës elektrizuese. Tashme i dini formulat e dashurisë perfektë dhe do i zbatoni një për një te gjitha etapat. Beqaret ka shume gjasa te realizojnë takimin e tyre te ëndrrave. Buxheti do jete i mire. Ju tashme dini ta menaxhoni atë si duhet dhe e keni kuptuar se ajo nuk është gjithçka për te qene te lumtur.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite përgjithësisht e mbushur me gëzim te madh do jete kjo e sotmja për çiftet. Ata do dine si ta bëjnë tjetrin te ndihet mire edhe mund te marrin edhe disa vendime te mëdha për te ardhmen. Beqaret duhet te tregohen sa me realiste dhe te mos nxitohen për asgjë. Ne planin financiar do iu konkretizohen shume nga idetë qe keni pasur dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume pasionante ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Sytë do shkëlqejnë, buzëqeshja do vezullojë dhe zemra do rrahe akoma me fort nga me pare. Beqaret me mire te pranojnë te njihen me shume persona sesa te mbyllen ne vetvete dhe ta kufizojnë veten . Ne planin financiar do jete dite me shume fat dhe gjendja do jete e shkëlqyer.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Te dashuruarit do kenë një dite te zakonshme gjate kësaj dite dhe nuk do kenë aspak ankesa. Partneri do i mbaje ne pëllëmbe te dorës. Beqaret sado qe do mundohen nuk do arrijnë dot te gjejnë një person me te cilin te fillojnë një lidhje vërtet serioze. Me financat tregohuni sa me te arsyeshëm qe te mundeni pasi ne te kundërt do përballeni shpejt me probleme serioze.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite shume e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni kurdoherë mire pranë atij qe dashuroni dhe nuk do keni frike as te provoni aventura te reja me te. Beqaret do jene gati te dalin e te njohin me sa me shume persona vetëm për ta ndryshuar statusin e tyre. Gjendja e financave do jene goxha e trazuar edhe sot.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do keni diskutime te gjata me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe me ne fund do arrini te zgjidhni edhe disa probleme qe ju kane munduar prej kohesh. Edhe beqaret do jene me shume fat ne dashuri kështu qe jeta e tyre do ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Financat ne disa momente do jene goxha delikate. Mundohuni te ndalni shpenzimet dhe te merrni masa sa me strikte

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Mirëkuptimi, harmonia dhe begatia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Zemra juaj do ndihen përherë mire dhe ne asnjë moment nuk do vuaje. Beqaret nga ana tjetër bëjnë mire te mos nxitohen për asgjë edhe sikur dikush t’i joshe pafundësisht. Buxhetin mundohuni ta ekuilibroni duke ulur shpenzimet dhe duke menaxhuar sa me mire ato para qe do keni neper duar.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Venusi do e zbukuroje jetën tuaj ne çift gjate gjithë kësaj dite kështu qe ne shume momente do përjetoni çaste vërtet te lumtura. Debatet dhe konfliktet thuajse do mungojnë tërësisht sot. Beqaret duhet ta ruajnë optimizmin pasi gjithçka mund te ndodhe ne momentin me pak te pritur. Ne planin financiar ka rrezik qe gjendja te jete goxha e trazuar kështu qe bëni kujdes te madh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Dita nis e vranët/ Kapricot e motit për sot

Publikuar

-

Nga

Dita e sotme ka nisur e vranët ndërsa pritet dhe shtim gradual i vranësirave.

Deri në mesjavë, reshjet e përkohëshme të shiut do të përqendrohen në pjesën veriore dhe qendrore të vendit. Intensiti i tyre, do të jetë i dobët e përkohësisht gjatë së mërkurës e të enjtes mesatar. Sipas shërbimit meteorologjik, era hera herës do të jetë e vrullshme.

Ndryshim i situatës meteorologjike, do të vijë ditën e premte, kur vendi do të përfshihet nga reshje shiu e dëbore në ekstremet malore. Këto reshje, parashikohen me intensitet dhe në formën e rrebesheve, pasdite e në mbrëmje të së premtes.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 11 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Në dashuri mund të ketë tensione, për shkak se do të ketë largime dhe rimendime. Ndërsa në punë duhet ti zgjidhni gjërat e mbetura pezull sa më parë, në mënyrë që të jeni më të qetë.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Duhet të mësoni që ti lini ndjenjat të lira dhe të mos keni frikë që të hidheni në lojë në dashuri. Në punë, ka mundësi të mira të cilat duhen kapur fluturimthi.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Kjo e martë do të jetë nën ritmin e duhur në dashuri, për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës. Bëni mirë që të shmangni diskutimet dhe më mirë ti shmangni sqarimet për më vonë. Në punë, gjërat do të nisin që të ecin më mirë.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Gjatë këtyre ditëve keni qenë shumë pasionant. Ndërkohë, jeni edhe disi gjaknxehtë, ndaj bëni mirë që të shmangni debatet, sidomos në dashuri. Në punë, janë ditë gjatë të cilave duhet të mbyllni ndonjë marrëveshje.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Ju pret një ditë e mbushur me tension, por mos u përfshini nga ankthi, pasi rikuperimi nuk do të vonojë. Në punë, nuk keni dëshirë për të bërë debate të kota, ndaj bëni mirë që ti bëni disa gjëra të qarta që në fillim.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
E marta do të jetë mjaft interesante sa i takon dashurisë, ku çiftet stabël, mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Në punë, mundohuni që të shikoni drejt së ardhmes, duke shmangur pozicionet e rënduara.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Në dashuri do të ketë një sërë problemesh, por shumë shpejtë Hëna në shenjë do ju ndihmojë që t’i zgjidhni sa më shpejtë. Në punë, do të keni pakënaqësi të shumta, por ndërkohë do të ndiheni më të fortë për të rikuperuar terren.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 25 shkurt 2019

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 23 janar 2018

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Hëna do të jetë në anën tuaj, ku duhet të lini veten të lirë në dashuri. Ndoshta eksperiencat e së kaluarës ju kanë bërë mosbesues, por tashmë ka ardhur momenti që të shihni drejt së ardhmes.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Ju pret një ditë e ngarkuar me stres dhe tension. Në dashuri janë mjaft të favorizuara afrimet. Ndërsa në punë, keni pasur një sërë idesh të mira, por shpesh nuk keni mjaftueshëm të ardhura për ti realizuar.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Duhet të tregoheni më të kujdesshëm në dashuri, si dhe të masni fjalët. Bëni mirë që të shmangni tensionet. Në punë mund të përballeni me një problem, ndaj para se të flisni reflektoni.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Venusi do të jetë në anën tuaj dhe dashuria do të jetë mjaft e favorizuar. Parashikohen takime speciale për ata që janë vetëm, ndaj përfitoni nga ndikimi i yjeve, për të mos ndjenjur të mbyllur. Bëni kujdes me financat, pasi ka shumë shpenzime.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Duhet të jeni më pak të tensionuar gjatë kësaj dite, pasi rrezikoni që në vend të diplomacisë të veproni me kokëfortësi. Për ata që janë vetëm, takimet janë mjaft të favorshme. Në punë duhet të organizoheni më mirë dhe do arrini që të dilni të suksesshëm.

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Nuk ka vend për panik”/ Eksperti shqiptar në SHBA flet për vaksinën e koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi po vijon të përhapet masivisht duke regjistruar dhjetëra viktima çdo ditë që kalon.

Për kurimin e këtij virusi ka folur së fundmi edhe eksperti virolog në SHBA, Arban Domi, i cili deklaron se vaksina do kërkojë disa muaj punë për tu krijuar dhe më pas për të hyrë në prodhim.

Drejtori i Departamentit për Zhvillimin e Vaksinave në firmën bioteknologjike GeoVax, tha në një lidhje në Skype për Zërin e Amerikës, se ndonëse koronavirusi është më pak i njohur se gripi, nuk ka vend për panik.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 prill 2019

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 23 janar 2018

Domi thekson se është detyra e punonjësve të shëndetit publik që të njohin simptomat e koronavirusit të ri për të sensibilizuar njerëzit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE