Connect with Us

Gjendet një makinë e djegur/ Dyshohet e autorëve të plagosjes në Vlorë

Kronika

Gjendet një makinë e djegur/ Dyshohet e autorëve të plagosjes në Vlorë

Publikuar

-

Gjendet pak minuta më parë një makinë e djegur në aksin Vlorë-Fier.

Makina është gjetur vetëm pak orë pas plagosjes së dy personave në një lokal në rrugën Transballkanike.

Dyshohet se kjo makinë i përket autorëve të plagosjes, së Nikollaq dhe Roland Çepajt.

Nga informacionet parapraket, dyshohet se shënjestër e atentatit ishte 36-vjeçari Nikollaq Çepaj, i cili kishte vetëm tre ditë që kishte dalë nga burgu.

Sipas dëshmitarëve, e gjithë ngjarja ka ndodhur në rreth 30 sekonda dhe Roland Çepaj është plagosur gabimisht./CNA.al

Atentati në Vlorë/ Në automjetin e djegur gjendet një kallashnikov

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Kontrabandoi qindra tonë drogë”/ Koloneli në Dubai rrëfen si u kap Eldi Dizdari, bosi i kartelit të kokainës

Publikuar

-

Nga

Arrestimi i Eldi Dizdarit/ Reagon policia e Dubait: Në vëzhgim prej 2015

Superoperacioni i bujshëm të tre ditëve më parë që u zhvillua në 10 shtete, bëri të mundur arrestimin e Eldi Dizdarit, i cili akuzohet se është i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës mes Amerikës së Jugut dhe Evropës.

Për arrestimin e Dizdarit ka dhënë detaje Koloneli Saeed Al Qamzi nga Departamenti i Personave në Kërkim në Policinë e Dubait.

Ai ka thënë për mediat vendase se kishin marrë informacione nga Italia dhe që prej asaj kohe po e mbanin në monitorim për çdo lëvizje.“Pas shkëmbimit të informacionit me autoritetet italiane, ne identifikuam vendndodhjet e trafikantit të drogës  dhe monitoruam lëvizjet e tij të përditshme dhe e arrestuam sapo morëm konfirmimin. Së bashku me kriminalët e tjerë i dyshuari arriti të kontrabandonte dhe transportonte qindra tonë drogë në Evropë përmes porteve detare”, është shprehur koloneli.

LEXO EDHE:  Atentat ndaj djalit të Spartak Brahos/ Policia fsheh ngjarjen

LEXO EDHE:  Alarmi për bombë/ Paloka tallet me Lleshajn: Duhet apo nuk duhet..?

Al Qamzi tregoi se Dizdari, i regjistruar në Dubai me emrin Denis Matoshi, do t’i dorëzohet autoriteteve italiane, pasi ky i fundit të dalë para Prokurorisë Publike në Dubai dhe të ndërmerren veprimet ligjore për urdhrin e ekstradimit të tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zbardhen detajet e reja/ Autori i vrasjes në Durrës, djali i ish-drejtorit të burgut

Publikuar

-

Nga

Zbardhen detajet e reja/ Autori i vrasjes në Durrës, djali i ish-drejtorit të burgut

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja që tronditi Durrësin pasditen e sotme.

Arbër Koti, shofer i një urbani që transportonte punonjës të një fasonerie në zone, masakroi me thikë në zemër 34-vjeçarin Idajet Dulla pas një sherri për shkaqe banale.

Sipas Ora neës, autori i vrasjes është djali i ish-drejtorit të burgut të Durrësit, Astrit Kote.

LEXO EDHE:  Vlorë/ 7 vite e 6 muaj burgim për dy falsifikatorë e përvetësues pronash

LEXO EDHE:  Alarmi për bombë/ Paloka tallet me Lleshajn: Duhet apo nuk duhet..?

Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën e Shkozetit, afër xhamisë.Viktima Idajet Dulla, ka qenë duke drejtuar një furgon malli me të cilin i ka zënë rrugën autobusit të Arbër Kotit që transportonte punëtorët e fasonerisë.

Për këtë shkak, mes drejtuesve të dy mjeteve ka nisur një konflikt që përfundoi me përdorimin e thikës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentohet motoçikleta/ Dy të plagosur në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Aksidentohet motoçikleta/ Dy të plagosur në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, ku dy persona që po lëviznin me motor janë aksidentuar.

Sipasojë e aksidentit njëri prej tyre ka rënë nga 40 metër lartësi, duke mbetur i bllokuar poshtë urës.

Ata janë dërguar menjëherë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.Një prej të plagosurve është identifikuar si shtetasi me inicialet F.M 39 vjeç dhe banues në Sukth

LEXO EDHE:  Vlorë/ Kapen me 800 gram kanabis në banesë, arrestohen 2 persona

LEXO EDHE:  E rëndë në Vlorë/ Makina aksidenton motorin, plagoset drejtuesi i mjetit

Policia dhe ambulanca kanë mbërritur me urgjencë në vendngjarje, ndërkohë që pritet njoftimi zyrtar për të zbardhur më shumë detaje./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE