Connect with Us

“Çmendet” 47-vjeçari/ Dhunon barbarisht nënën e tij

Kronika

“Çmendet” 47-vjeçari/ Dhunon barbarisht nënën e tij

Publikuar

-

Një 47-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Beratit, pasi akuzohet se ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht nënën e tij.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi LL.K., 47 vjeç banues në Berat.

“Specialistët e Seksionit për Dhunën në familje  në Drejtorinë  Vendore të Policisë Berat, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhunës në familje,  bazuar në kallëzimin e nënës së shtetasit LL.K, e cila ka deklaruar se djali i saj, më mënyrë të vazhdueshme  ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj,  kanë organizuar punën dhe kanë arritur në një interval kohor të shkurtër arrestimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të dhunuesit të nënës  së tij shtetasit  LL.K. 47 vjeç, banues në Berat.

LEXO EDHE:  Video-Vlonjatët  me “Porsche” nuk i përgjigjen Policisë/Hedhin armën, por...

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat , për veprën penale “Dhuna në familje”.”-thuhet në njoftimin e policisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Publikuar

-

Nga

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë mbrëmje disa ndërtesa të vjetra në qendër të qytetit të Durrësit.

Mësohet se zjarri ka rënë në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Zjarrfikësit dhe policia janë në vendngjarje. Ata kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak. Paraprakisht dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore.

“Në lagjen Partizani, Elbasan, në një garazh është gjetur pa shenja jete shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak.
U ngrit grupi hetimor dhe shkoi në vendngjarje dhe nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Vijon puna për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Përplasje me armë në Prishtinë/ Një i vrarë dhe tre të plagosur rëndë

LEXO EDHE:  Dyshohet se janë vetëhelmuar/ Çfarë thanë prindërit e çiftit fatkeq nga Librazhdi

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE