Connect with Us

“Turp për ty, historia do të kujtojë si tradhëtar”/ Qytetarët “vënë me shpatulla pas muri” Ramën

Politikë

“Turp për ty, historia do të kujtojë si tradhëtar”/ Qytetarët “vënë me shpatulla pas muri” Ramën

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot duke përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, duke cituar një shprehje të Michelangelos.

“Ska problem kur e vendos qëllimin lart e se arrin dot, tragjike është kur arrin qëllimin e ulët.”-citon Rama Michelangelon.

Por, pas këtij postimi të Ramës, qytetarët kanë shpërthyer në kritika të forta në drejtim të kryeministrit.

Qytetarët kanë “kryqëzuar” Ramën, për qëndrimet e tij në lidhje me masakrën e Reçakut.

“Ndoshta e ke larguar nga mendja së një ditë do mbetesh pa pushtet e me njollën jetësore të tradhetisë ndaj Kosoves ku një javë pasi e mohoi masakren e Reçakut, ministri i Millosheviçit, miku yt Vuçiçi, ti e gostit në shtëpinë tënde edhe me keq 1 muaj pas kësaj gostitje në pervjetorin e Reçakut,  leje me qe nuk merr pjes (ndoshta dhe vet je mohues i saj ) por ngrit aktakuz sipas mediave ndaj Kryeministrit Haradinaj, vëlla i dy Dëshmorëve!”-shkruan një qytetar.

Më tej një tjetër qytetar shkruan se “çdo gjë që ke arritur, i ke arritur duke gënjyer e mashtruar me gjithë dordolecët e Rilindjes njerëz të pa aftë. Ngelem vendi më i varfer në botë .As me rajonin nuk hahemi dot. Rroga të ulta, pensione të ulta, taksa të larta, papunësi e madhe.”.

LEXO EDHE:  Fier/ Rama: Projekt për ndërtimin e serave me standarte

Gjithashtu, një tjetër qytetar shkruan “ E c‘farë do të thuash me këtë që s‘ka problem që si kini mbajtur premtimet”.

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “Turp për ty, Kryeministër as një fjalë për masakren e Reçakut nuk e ke thënë!”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Përplasja e Ramës me Kurtin për Minishengenin Ballkanik/ Berisha: Zbuloi fytyrën e tij të tradhtarit

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili tha se nuk ka ka makroshengen shqiptar pa minishengenin ballkanik.

Sipas Berishës, më këtë deklaratë Rama heq çdo maskë dhe deklaron se shqiptarët mund të bashkëpunojnë njëri me tjetrin vetëm në kuadrin e Serbisë së Madhe apo Jugosllavisë së Re.

“Sipas kësaj deklarate Shqipëria dhe Kosova nuk janë dy vende të pavarura sovrane por dy vasale të Beogradit, të cilat mund të bashkëpunojnë njëra me tjetrën vetëm nën ombrellen e Serbomadhisë.
Një deklaratë të tillë për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve sovrane nuk mund të gjenden në analet e marrëdhënieve bilaterale botërore. Vetëm shtetet vasale apo koloni janë të detyruar të marrin miratim tek dikush tjetër për marrëdhëniet me një vend sovran. Në rast se shqiptarët në vendet e tyre sovrane nuk vendosin për marrëdhëniet midis tyre por edhe me vende të tjera ata i presin honet e historië!
Duket se pikërisht këtë ka firmosur ky tradhtar në traktatin prej 718 nenesh të Novisadit”, shkruan Berisha.

LEXO EDHE:  Video- Objekte të çuditshme në qiellin shqiptar/Çfarë panë qytetarët

LEXO EDHE:  Rama: Mos e dhashtë Zoti që Amerika të zgjedhë Trump për president

Sipas tij, “Rama zbuloi fytyren e tij të tradhtarit, zbuloi shitjen që i ka bërë Kosovës së bashku me Miladinin shqipfoles dhe Baton Stanishiqin në Beograd dhe vasalizimin e Shqipërisë.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lobimi i PD në SHBA/ Dosja e Bashës në dorë të Fatmira Hajdarit

Publikuar

-

Nga

Dosja e Bashës dhe dy zyrtarëve të PD  për lobimin rus, do të shqyrtohet nga gjyqtarja Fatmira Hajdari.

Shorti ka përzgjedhur Hajdarin si kryesuese e trupit gjykues, ndërsa anëtarë do të jenë, Alaudin Malaj dhe Shpresa Becaj.

Dosja  për lobimin në SHBA u pushua nga shkalla e parë, por Prokuroria ankimoi pushimin e cështjes për tre zyrtarët e PD-së, Bashën Ristanin e Dervishin.

Gjykata e Tiranës rrëzoi akuzat ndaj Bashës, Ristanit dhe Dervishit për falsifikim formularësh në çështjen e lobimit pasi nuk ekzistojnë prova. Në 41 faqe vendim të gjykatës së Tiranës thuhej se nuk ekziston fakti penal. Sipas hetimit gjyqësor ka rezultuar se PD s’ka pasur kontratë lobimi me kompaninë “Biniada Trade”.

LEXO EDHE:  Fier/ Rama: Projekt për ndërtimin e serave me standarte

LEXO EDHE:  "Bëjmë edhe atë që nuk ua pret imagjinata"/ Rama kërcënon sërish mediat

Kujtojmë se Fatmira Hajdari, është bashkëshortja e ish-deputetit të ndjerë të PD, Azem Hajdari, si edhe nëna e Rudina Hajdarit, deputetja e cila zgjodhi të dalë kundër urdhrit të kryedemokratit për djegien e mandatave dhe pranoi të kryesojë opozitën e re në parlament.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Albin Kurtin në zyrën e Metës/ Zbardhen detaje nga takimi

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në një takim të përzemërt Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

Pasi e uroi për marrjen e detyrës së lartë të Kryeministrit dhe për sa më shumë suksese në të mirë të Kosovës, të popullit të saj dhe të ardhmes sonë europiane, Presidenti Meta i tha Kryeministrit Kurti se:“Qeveria e tij i ka të gjitha mundësitë të jetë një shembull pozitiv i mirëqeverisjes në rajonin tonë”.

Kreu i Shtetit vlerësoi se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Kosovës janë të shkëlqyera e vëllazërore.

“Bashkëpunimi midis dy vendeve konsiderohet strategjik, stabilizues për rajonin dhe orientues për perspektivën euroatlantike. Duhet të konkretizojmë Partneritetin Strategjik me Kosovën, duke e bërë atë një model dhe inkurajim për bashkëpunimin rajonal”, – tha Presidenti Meta.

Kreu i Shtetit dhe Kryeministri Kurti diskutuan rreth intensifikimit të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve, proceseve integruese të të dy vendeve në BE, si dhe zhvillimeve në rajon.

Presidenti Meta tha se Shqipëria mbështet dialogun Kosovë-Serbi, për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

LEXO EDHE:  Shiu përmbyti vendin/ Palokës “i mungon” Rama: Sot nuk e pamë asnjë minutë në ekran

LEXO EDHE:  Vasili plas “bombën”/ Zbulon kush e mban peng Ramën

“Në këtë kuadër, – tha Kreu i Shtetit, “janë të mirëpritura dhe përpjekjet e SHBA-ve dhe BE-së, për rifillimin e dialogut mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë”.

“Është e rëndësishme, – vijoi Presidenti Meta, “që të gjitha forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara rreth një platforme gjithëpërfshirëse në këtë proces”.
Presidenti Meta shprehu besimin e plotë se institucionet e Kosovës do të vijojnë të përfaqësojnë interesin më të mirë të Kosovës në dialogun me Serbinë.

Presidenti Meta inkurajoi gjithashtu bashkëpunimin e ngushtë me partnerët strategjikë, SHBA, Gjermaninë, Britaninë e Madhe dhe partnerët e tjerë, që kanë patur një rol vendimtar në pavarësinë e Kosovës./CNA.al

LEXO TE PLOTE