Connect with Us

Seriali i përgjakshëm i vrasjeve/ Artan Hoxha paralajmëron detaje tronditëse

Kronika

Seriali i përgjakshëm i vrasjeve/ Artan Hoxha paralajmëron detaje tronditëse

Publikuar

-

 “Shpërndanin dekoraten “Naim Frasheri” dhe kishin harruar te dokoronin, vetë Naimin...”/ Artan Hoxha ironizon politikën

Gazetari Artan Hoxha ka paralajmëruar rikthimin e serialit të vrasjeve në Tropojë, pas ngjarjes së 6 janarit, ku u ekzekutua, para biznesit të tij, 47- vjeçari Guxim Gjyriqi, kushëri i Haklajve.

Sipas Hoxhës, autoritetet shtetërore e kanë lënë në harresë atentatin që tronditi Tropojën dhe riktheu makthin e  viteve 1998-2005, ndërsa tregon se sonte do zbardhen detaje të tjera.

“Pse atentati i 5 janarit 2020 ne Bajram Curri, ku mbeti i vrare, para lokalit te vet, me plumba mbas shpine, Guxim Gjyrici, rrezikon te ktheje pas afro dy dekadash serialin e pergjakshem te vrasjeve në Tropojë.
Si ndodhi vrasja, skena e krimit, gjurmet qe ekzekutoret lane ne vendngjarje dhe largimi i tyre pa patur asnje pengese policore nga Tropoja?
Kush fshihet pas autoreve te krimit dhe mesazhi qe i derguan vellait te viktimes i larguar ne SHBA prej 17 vitesh.
Autoritetet shteterore e kane lene gati ne harrese atentatin qe tronditi Tropojen dhe riktheu edhe nje here makthin e viteve 1998-2005.
Nje udhetim ne vendin e krimit ne Tropoje,…
Për me teper ndiqeni sot në orën 17:10 drejtpërdrejtë nga ABC news…/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosi me armë zjarri 45 vjeçarin në Astir/ Arrestohet pas disa orë kërkimesh i riu

Publikuar

-

Nga

Plagosi me armë zjarri 45 vjeçarin në Astir/ Arrestohet pas disa orë kërkimesh i riu

Është vënë në prangat e policisë pas disa orë kërkime, autori i plagosjes me armë zjarri pasditen e sotme në zonën e Astirit.

Shtetasi me inicialet A.M 20 vjeç, qëlloi me armë zjarri shtetasin Spartak Beqaraj, pas një konflikti të çastit ndërsa ky i fundit po qëndronte në pallatin e tij.Aktualisht, 45-vjecari ndodhet në spital pasi ka marrë dëmtime në gishtat e këmbës, ndërsa gjendja e tij shëndetësore është jashtë rrezikut për jetën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosi me armë komshiun/ Policia identifikon autorin e ngjarjes në Astir

Publikuar

-

Nga

Plagosi me armë komshiun/ Policia identifikon autorin e ngjarjes në Astir

Është identifikuar autori i plagosjes së shtetasit Spartak Beqarajt në Astir.

Blutë e kryeqytetit bëjnë të ditur se autori është shtetasi me iniciale A.M 20 vjeç, i cili është ende në kërkim.

Mësohet se 20-vjeçari jetonte në të njëjtin pallat me 45-vjeçarin ndërsa dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti për motive të dobëta.

Njoftimi i policisëNë vijim të informacionit të dhënë pak më parë se në Unazë të Re, është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi S.B., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën, ju bëjmë me dije se :

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Devi Kasmit/ Hoxha: Mund të jetë e njëjta dorë ekzekutuese me…

LEXO EDHE:  Dosja "339"/ Artan Hoxha: Janë evidentuar pesë grupe kriminale

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.6, falë veprimeve të shpejta dhe profesionale kanë bërë të mundur identifikimin si autorë të dyshuar shtetasin A.M., 20 vjeç.

Nga ana e Policisë po punohet për kapjen dhe shoqërimin e tij.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Masakroi me thikë të moshuarin në Kavajë/ Autori në kërkim prej ditësh

Publikuar

-

Nga

Masakroi me thikë të moshuarin në Kavajë/ Autori në kërkim prej ditësh

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e 17 shtatorit në një lokal në qytetin e Kavajës.

Një qytetar, i identifikuar si Besnik Çelmeta  është masakruar me grushte, shqelma dhe me thikë nga shtetasi Rizan Aliu. Pas ngjarjes autori është shpallur në kërkim.

Ishte nipi i të moshuarit Sildi Çelmeta ai që denoncoi rastin duke e bërë publike për mediat.Ka qenë ora 19:46 minuta kur një person, që sipas të plagosurit është Rizan Aliu, futet brenda lokalit duke e ndjekur.

LEXO EDHE:  Detaje nga vrasja në Tropojë/ Artan Hoxha: U zbraz i gjithë karikatori mbi viktimën

LEXO EDHE:  E qëlloi mizorisht me thikë në zemër/ Zbulohen detaje të reja nga ngjarja e Durrësit

E ndërsa fillimisht i thotë dicka dhe tenton që ta nxjerrë jashtë, Besnik Çelmeta refuzon dhe ky i fundit e godet disa herë me grushte dhe shkelma dhe më pas në një cep të lokalit nxjerr një mjet, që sipas të plagosurit ishte thikë dhe e qëllon disa herë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE