Connect with Us

“Nuk ja vlejti sakrifica për këtë rezultat”/ Patozi tregon pse Basha u ul në tryezën e “Zgjedhores”

Politikë

“Nuk ja vlejti sakrifica për këtë rezultat”/ Patozi tregon pse Basha u ul në tryezën e “Zgjedhores”

Publikuar

-

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka treguar pse kreu i PD Lulzim Basha zgjodhi të ulet në tryezën e Reformës Zgjedhore.

Sipas Patozit, Basha është ulur sepse e ka pasur të pamundur të mbijetoje edhe ca ditë jashtë sistemit.

“Basha është ulur sepse e ka pasur të pamundur të mbijetojë edhë ca ditë jashtë sistemit. Është rikthyer me kokën ulur sepse u provua që revolucioni është i pamundur të triumfojë. Ka një bilanc kjo histori, në rast se ata ndihen rehat që kanë sakrifikuar dy vjet e gjysmë jetë parlamentare dhe katër vjet pushtet lokal për tu ulur në një tyrezë më Gjiknurin ku është shtuar e Rudina Hajdari u them që edhe ne jemi rehat. Nuk besoj se kjo skarificë kaq e madhe ja ka vlejtur për këtë rezultat. Pas kësaj sakrifice është shtuar edhe Rudina Hajdari, janë shtuar rezrevat e opozitës për të cilët thonë se janë shërbëtorë të Edi Ramës”, tha Patozi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gjyqtarja e sëmurë/ Shtyhet gjyqi për Agim Kajmakun

Publikuar

-

Nga

Shtyehet seanca gjyqsore për ish kyebashkiakun e Vorës, Agim kajmaku.

Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës ëhstë bërë gjendja shëndetësore e gjyqtares, Vjollca Spahiu.

Seanca për Kajmakun do të zhvillohet më 18 shkurt ku do të vendoset nëse do kalojë për gjykim ose jo dosja e tij.

Kujtojmë se Kajmaku prej disa kohësh është shpallur në kërkim pasi u provua se kishte falsifikuar dokumentet e dekriminalizimit, duke fshehur një dënim në Janinë.

LEXO EDHE:  Mediu “tradhëton” Bashën/ “PR do regjistrohet në zgjedhje, të gatshëm të negociojmë me Ramën”

LEXO EDHE:  Mediu “tradhëton” Bashën/ “PR do regjistrohet në zgjedhje, të gatshëm të negociojmë me Ramën”

Më herët prokuroria ka kërkuar të lihet në fuqi masa “arrest me burg” për Kajmakun pasi akuzohet për faksifikim formulari e dokumentash si dhe për ushtrim kompetencash tej mandatit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ambasadorja e SHBA i shkon në zyrë Kryemadhit

Publikuar

-

Nga

Ambasadorja e re e SHBA në vendin tonë,Yuri Kim, zhvillon sot një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Pas mbërritjes në Shqipëri ku nisi misionin diplomatik në krye të ambasadës së SHBA-së, Kim ka pasur ditë intensive me takime me figura të poltikës, apo dhe me drejtuesit me të lartë të ekzekutivit, legjislativit dhe gjyqësorit.

Dje ambasadorja pati një takim me Ministren e Arsimit Besa Shahini së cilës i dhuroi një glob të gdhendur me logon e programit Fulbright, në nder të marrëveshjes që u nënshkrua midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë në shtator të 2019-ës, e cila do tu japë më shumë studentëve shqiptarë mundësinë për të studiuar në Shtetet e Bashkuara me bursën Fulbright.

Ndërkaq, në  orën 15:00, pritet të ketë një tjetër takim me kryetaren e grupit demokrat në Kuvend, Rudina Hajdari. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

I shpallur në kërkim/ Gjykata zhvillon sot seancën për ish kryebashkiakun Kajmaku

Publikuar

-

Nga

Gjykata Penale e Tiranës pritet të zhvillojë sot një seacë paraprake për ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku, i cili është shpallur në kërkim.

Mësohet se Gjykata do të vendos nëse Kajmaku do të kalojë për gjykim, apo nëse çështja do të kthehet për hetime të mëtejshme.

Kujtojmë se kajmaku prej disa kohësh është shpallur në kërkim pasi u provua se kishte falsifikuar dokumentet e dekriminalizimit, duke fshehur një dënim në Janinë.

LEXO EDHE:  Rama i “shtrin” dorën Bashës/ Mendo për Shqipërinë dhe jo për partinë

LEXO EDHE:  Deputeti e thotë troç/ Ja pse Rama e Basha nuk duan ndryshimin e sistemit elektoral

Më herët prokuroria ka kërkuar të lihet në fuqi masa “arrest me burg” për Kajmakun pasi akuzohet për faksifikim formulari e dokumentash si dhe për ushtrim kompetencash tej mandatit./CNA.al

LEXO TE PLOTE