Connect with Us

Firmosja e marrëveshjes/ Patozi ironizon Bashën: Më mirë të ishte ulur në tavolinë me Ramën

Politikë

Firmosja e marrëveshjes/ Patozi ironizon Bashën: Më mirë të ishte ulur në tavolinë me Ramën

Publikuar

-

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka kujtuar deklaratat e kreut të PD, Lulzim Basha, i cili thoshte se nuk do ulej kurrë në tryezë me ata që vodhën votat.

Sipas Patozit: do kishte qenë më mirë që Basha të ulej në tavolinë me kryeministrin Rama, sesa me Damian Gjiknurin të cilin e akuzonte për vjedhje votash.

“Basha të ishte ulur me Ramën do ishte më mirë sesa me atë që e akuzonte për vjedhje votash. Ka një lajm tjetër të mirë për shqiptarët, që kjo pistoleta e shpifur, që na ka ndjekur në zgjedhjet tona, ku njëra palë kërcënon tjetrën me: do djeg apo jo mandatin, tashmë është kapitull i mbyllur”, tha Patozi në studion e emisionit “Opinion”.

Sipas Patozit nëse palët u ulën në tyrezë për hatër të Bundestagut, siç pretendon sekretari Çlirim Gjata, kjo është gjë e panevojshme dhe e padobishme.

LEXO EDHE:  Basha: Rama urdheron manipulimin e provave per te mbrojtur deputetin kriminel

“Nëse janë ulur për Bundesatgun është një gje e panevojshme, e padobishem sepse Bundestagu nuk ka ndryshuar, madje ka qenë akoma më i shqetësuar kur opozita dogji mandatet. Në rast se kishin mundësi të zgjidhnin duhet ta kishin dëgjuar Budestagun kur ishte më i alarmuar sesa ishte sot”, tha Patozi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gjyqtarja e sëmurë/ Shtyhet gjyqi për Agim Kajmakun

Publikuar

-

Nga

Shtyehet seanca gjyqsore për ish kyebashkiakun e Vorës, Agim kajmaku.

Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës ëhstë bërë gjendja shëndetësore e gjyqtares, Vjollca Spahiu.

Seanca për Kajmakun do të zhvillohet më 18 shkurt ku do të vendoset nëse do kalojë për gjykim ose jo dosja e tij.

Kujtojmë se Kajmaku prej disa kohësh është shpallur në kërkim pasi u provua se kishte falsifikuar dokumentet e dekriminalizimit, duke fshehur një dënim në Janinë.

LEXO EDHE:  T’i dalësh të keqes para, siç vetëm opozita di ta bëjë

LEXO EDHE:  Lulzim Basha i “dorëzohet” Lul Berishës

Më herët prokuroria ka kërkuar të lihet në fuqi masa “arrest me burg” për Kajmakun pasi akuzohet për faksifikim formulari e dokumentash si dhe për ushtrim kompetencash tej mandatit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ambasadorja e SHBA i shkon në zyrë Kryemadhit

Publikuar

-

Nga

Ambasadorja e re e SHBA në vendin tonë,Yuri Kim, zhvillon sot një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Pas mbërritjes në Shqipëri ku nisi misionin diplomatik në krye të ambasadës së SHBA-së, Kim ka pasur ditë intensive me takime me figura të poltikës, apo dhe me drejtuesit me të lartë të ekzekutivit, legjislativit dhe gjyqësorit.

Dje ambasadorja pati një takim me Ministren e Arsimit Besa Shahini së cilës i dhuroi një glob të gdhendur me logon e programit Fulbright, në nder të marrëveshjes që u nënshkrua midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë në shtator të 2019-ës, e cila do tu japë më shumë studentëve shqiptarë mundësinë për të studiuar në Shtetet e Bashkuara me bursën Fulbright.

Ndërkaq, në  orën 15:00, pritet të ketë një tjetër takim me kryetaren e grupit demokrat në Kuvend, Rudina Hajdari. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

I shpallur në kërkim/ Gjykata zhvillon sot seancën për ish kryebashkiakun Kajmaku

Publikuar

-

Nga

Gjykata Penale e Tiranës pritet të zhvillojë sot një seacë paraprake për ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku, i cili është shpallur në kërkim.

Mësohet se Gjykata do të vendos nëse Kajmaku do të kalojë për gjykim, apo nëse çështja do të kthehet për hetime të mëtejshme.

Kujtojmë se kajmaku prej disa kohësh është shpallur në kërkim pasi u provua se kishte falsifikuar dokumentet e dekriminalizimit, duke fshehur një dënim në Janinë.

LEXO EDHE:  “Nuk dua të shaj, por…”/ Korab Lita godet Bashën

LEXO EDHE:  “Nuk dua të shaj, por...”/ Korab Lita godet Bashën

Më herët prokuroria ka kërkuar të lihet në fuqi masa “arrest me burg” për Kajmakun pasi akuzohet për faksifikim formulari e dokumentash si dhe për ushtrim kompetencash tej mandatit./CNA.al

LEXO TE PLOTE