Connect with Us

Detaje nga vrasja në Tropojë/ Artan Hoxha: U zbraz i gjithë karikatori mbi viktimën

Kronika

Detaje nga vrasja në Tropojë/ Artan Hoxha: U zbraz i gjithë karikatori mbi viktimën

Publikuar

-

arta

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje nga vrasja e Guxim Gjurucit në Tropojë.

Hoxha ka bërë me dije se Gjurici është qëlluar mbrapa shpine me një pistoletë që përdoret edhe nga forcat tona speciale.

Sipas Hoxhës, autori ka zbrazur gjitha karikatorin mbi viktimën, për tu siguruar që do të vdiste.

Autori i është afruar mbas shpine viktimës, e ka qëlluar me një pistoletë që përdoret edhe nga forcat tona speciale me 15 apo me 17 fishëkë. Pistoleta është përdorur nga një vrasës profesionist.
Goditja ka ardhur nga mbrapa viktimës, është qëlluar disa herë, është hedhur i gjithë karikatori për tu siguruar që ka ndërruar jetë”, tha Hoxha në studion e Abc Neës.

LEXO EDHE:  Ironia e Artan Hoxhës nga Siçilia/Kemi Palermon tonë në Tiranë!

Më tej Hoxha bën me dije se sipas grupit hetimor, një armë tjetër ka kryzqëzuar zjarrin në distancë 30-40 metër nga pozicioni ku u vra viktima./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sherr me thika në Kamëz/ Plagoset 25 vjeçari, arrestohet autori

Publikuar

-

Nga

Policia e Kamzës ka arrestuar një person pasi plagosi me thikë një 25 vjeçar.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 Kamzë, pas njoftimit të marrë për një konflikt në Bulevardin Blu, ku disa persona ishin konfliktuar me njëri – tjetrin dhe për pasojë një prej tyre ishte plagosur me thikë, menjëherë organizuan punën dhe falë veprimeve të shpejta bënë identifikimin dhe kapjen e autorit të ngjarjes, konkretisht: I. P., 23 vjeç, banues në Kamzë, i cili u arrestua për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbatja pa leje e armëve të ftohta”.

Arrestimi i tij u krye, pasi ky shtetas, në bashkëpunim edhe me disa shtetas të tjerë, në Bulevardin Blu, Kamzë, poshtë rrethit të Bathores, ka plagosur me thikë, për motive të dobëta, shtetasin R. K., 25 vjeç.
Gjithashtu, u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje” shtetasi E. K., pasi gjatë konfliktit ka plagosur lehtë me sende të forta shtetasin I. P.

LEXO EDHE:  Viktima ishte i shoqëruar nga dy femra/ Detaje të reja nga vrasja në “Astir”

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 2013/Artan Hoxha: Pse u përgjakën në Lezhë dhe a do kapen autorët

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishte në proces Vetting-u/ Prokurori jep dorëheqjen e papritur

Publikuar

-

Nga

Prokurori i Pogradecit, Erion Pustina  ndaj të cilit kishte nisur procesi i vettingut, ka dhënë dorëheqjen e papritur nga detyra.

Ai e ka paraqitur dorëheqjen e tij pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Nëse do të pranohet dorëheqja e tij ose jo do të shqyrtohet ditën e sotme nga KLP./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Anëtari i KLP-së kërkon pezullimin e gjykimit ndaj tij/ KPA vendos sot

Publikuar

-

Nga

Është mbajtur sot seanca për anëtarin e KLP, Besnik Cani pranë Kolegjit të Posaçëm të Apelimit.

Në këtë proces Cani, përfaqësohet nga avokati Eduard Halimi, i cili ka kërkuar që të pezullohet gjykimi ndaj Canit deri sa gjykata të shprehet për kallëzimim që ka bërë në SPAK për anëtarin e KPA, Luan Daci, me akuzën për falsifikim të formularit të aftësive profesionale.

LEXO EDHE:  Dosja “Xhafaj”/ Artan Hoxha: Rama po i bën presion drejtësisë

LEXO EDHE:  Viktima ishte i shoqëruar nga dy femra/ Detaje të reja nga vrasja në “Astir”

SPAK ndërkohë ka regjistruar procedimin penal ndaj Dacit, ndërsa për kërkesën e Besnik Canit pritet të vendosin në orën 12:00./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE