Connect with Us

Çili e dredh prapë/ Avokati Bashës për pazarin me Ramën

Politikë

Çili e dredh prapë/ Avokati Bashës për pazarin me Ramën

Publikuar

-

I njohur për cirqet e tij politike pronari i UET i njohur publikisht si Henri Çili, (emri i tij i vogëlisë Neim), sot ka dalë publikisht në mbështetje të pazarit Rama-Basha.

Çili, i cili kërkonte mandatin e tretë për Berishën në 2013-ën, pastaj shpallte Ramën njeriun e vitit, drejtonte reformën në arsim, kontrollohej dhe shpëtonte pa asnjë pasojë. Kur shumë universitete private u mbyllën, avokati i Ramës në publik tani rishfaqet si avokat i marrvëshjes Rama-Basha.

Tërheqjen zvarë të opozitarëve nga Lulzim Basha, djegien e mandateve, duke i dhuruar një mazhorancë kushtetuese Edi Ramës, faljen në tavolinë të 61 bashkive, dhe lënien në burgje të 300 militantëve të ndjekur penalisht, çuni nga Labinoti e fal dhe marrëveshjen e quan një njohje të PS nga ana e PD.

LEXO EDHE:  Nga Ilir Levonja/ Palmat që nuk zunë kokrra dhe tarifa e Rrugës së Kombit

A thua se kjo marrveshje nuk bëhej dot më parë? Por atëherë e pengonte hetimi ndaj Lulzim Bashës, i mbyllur nga drejtësia e Ramës vetëm një ditë përpara pazarit të ri Rama-Basha, i cili ka edhe avokat publik Henri Neim Çilin, djaloshin nga Labinoti, pronarin e UET të mbytur në borxhe./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas takimit me Ramën/ Grenell “zbarkon” në zyrën e Metës

Publikuar

-

Nga

Presienti Ilir Meta ka takuar ish të dërguarin e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Meta shprehet se mbështet përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon.

Sipas presidentit kjo është e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqënien për qytetarët dhe brezin e ri.

Ishte kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell. Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur. 🇦🇱🤝🇺🇸”, shkruan Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Situata e zjarreve në Shqipëri/ Peleshi: Presim që flakët të shuhen brenda disa orëve

Publikuar

-

Nga

Peleshi: Baza e Kuçovës po jetësohet, projekti gati në fund të muajit tetor

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka vëzhguar nga afër zonat që janë përfshirë nga flakët. Peleshi ka bërë me dije se e vetmja zonë aktive për momentin është ajo e Karaburunit, ndërsa theksoi se Forcat e Armatosura po viojojnë me punën për shuarjen totale të flakëve. Ai tregon se situate është e menaxhuar dhe po punohet në mënyrë intensive.

LEXO EDHE:  Ndarja nga jeta e Gëzim Krujës/ Basha: Do mbesë përjetë mes nesh

Presim të shuajmë zjarret brenda disa orëve. Forcat e Armastosura janë në të gjithë territorin. Situata deri më tani është menaxhuar me sukses. E vetmja vatër zjarri është Karaburuni. Rreziku ende prezent do të vijojmë punën me intensitet.  Puna e forcave njerëzore është e pazavendësueshme”, ka thënë Peleshi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas ultimatumit të Yuri Kim për Bashën/ Berisha mesazh demokratëve

Publikuar

-

Nga

Kush e ndëshkoi dhe tradhëtoi Sali Berishën?!

Ish kryeministri Sali Berisha u ka rikujtuar sot demokratëve, një premtim që u ka bërë vitëemë parë.

Me anë të një video në rrjete sociale, Berisha shkruan se “ju përshëndes me betimin tim solemn para demokratëve të Shqipërisë”.

Në video ai premton se çfarë do që do të ndodhë do të vazhdojë të mbetet njëri prej tyre në PD.

“Sikur 1000 të mbesin, do jem njëri prej jush. Sikur 100 të mbesin do mbetem njëri prej jush. Sikur 1 të mbesë do mbetem njëri prej jush. Rroftë Partia Demokratike. Zoti ju bekoftë”, deklaronte Berisha vite më parë në videon, të cilën e ka postuar sot.

LEXO EDHE:  Shënim-Partia “mëmë” është Soros/ Rama dhe Basha janë veglat për kontrollin e sistemit

LEXO EDHE:  Kunati, simboli i një pushteti që po lind i korruptuar

Këtë premtim Berisha e risjell, disa ditë pasi ambasadorja amerikane i dha ultimatum Lulzim Bashës për largimin e Berishës nga PD dhe nga Kuvendi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE