Connect with Us

Paralajmëron Artan Hoxha/ “Nesër do publikoj videon e vrasjes së biznesmenit në Tropojë”

Kronika

Paralajmëron Artan Hoxha/ “Nesër do publikoj videon e vrasjes së biznesmenit në Tropojë”

Publikuar

-

Gazetari investigativ, Artan Hoxha paralajmëroi se ditën e nesërme do të publikojë videon e vrasjes së biznesmenit Guxim Gjyriqi, ndërsa dha detaje nga ekzekutimi që tronditi Tropojën.

“Apeli që bëj unë, është të ndërpresin zinxhirin e vrasjeve. Ai që u vra në Tropojë nuk kishte asnjë lidhje me krimin. Kishte shkuar në lokal, kishte pirë kafen dhe ishte nisur me duar në xhepa në shtëpi. Ekzekutori i Tropojës ishte profesionist. Nesër do publikoj videon”, tha gazetari në studion e ABC News.

Sipas Hoxhës, vrasja e biznesmenit është bërë me pistoletë kllok dhe trupi i Gjyriqit ka mbetur 40 minuta në vendngjarje pa marë ndihmë mjekësore dhe pa shkuar policia.

LEXO EDHE:  Deputeti X, ambasada Amerikane dhe limoni i shtrydhur...

“Trupi ka ndejtur në vendngjarje 40 minuta dhe kjo i ka dhënë kohën edhe makinës që u gjet në Golaj të Hasit të largohej. Nesër do ta kemi më të detajuar. Në tropojë sa shkon ora 15:30, personave që i kishe në tavolinë i binin telefonat nga familjarët, që i hodhin hajde në shtëpi se po bie nata”, u shpreh gazetari, teksa tregoi se banorët e Tropojës kanë frikë të dalin në rrugë pasi errësohet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Skandali me lirimin e Vladimir Gjutës/ Përplasjet mes gjykatës së Fierit dhe Tiranës

Publikuar

-

Nga

Lirimi i Vladimir Gjutës nga burgu përplas gjykatën e Fierit me atë të Tiranës.

Në të njëjtën ditë, më 5 shkurt, Gjykata e Fierit dhe Gjykata e Tiranës, kanë dhënë dy vendime në kundërshtim me njëri-tjetrin, ndaj Vladimir Gjutës.

Sipas Report Tv, Gjykata e Fierit ka kërkuar që Gjuta t’i nënshtrohet regjimit 41 bis në burg, ndërsa e Tiranës ka urdhëruar lirimin e menjëhershëm të tij.

Vendimi që është ekzekutuar është ai i Gjykatës së Tiranës, që i dha liri Gjutës.

LEXO EDHE:  Sherr në “Studio e hapur”/ Artan Hoxha dhe Berisha akuza të forta ndaj njëri-tjetrit

LEXO EDHE:  Artan Hoxha paralajmëron vrasësit/Kush merr jetë, jetën do ia marrin!

Kujtojmë se paraditen e djeshme, Gjuta u arrestua sërish nga policia në Tiranë pranë selisë së Partisë Socialiste me një pistoletë pa leje me vete. Prokuroria e Tiranës ka nisur edhe një hetim pasuror të Gjutës.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me armë pranë selisë rozë/ Vladimir Gjutës i sekuestrohen shuma të mëdha parash dhe makina e blinduar

Publikuar

-

Nga

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, në bashkëpunim me prokurorinë, nisi hetimin pasuror ndaj shtetasit Vladimir Gjuta

40-vjecari Vladimit Gjuta, i arrestuar një ditë më parë nga Komisariati i Policisë Nr. 3, pasi u kap me armë zjarri me vete dhe një shumë të madhe parash.
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, në rrugën “Çamëria”, rreth orës 08:45, të datës 10.02.2020, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit V. Gj, 40 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë.

Në momentin e kapjes nga Patrullat e Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 3, këtij shtetasi iu gjetën me vete një armë zjarri pistoletë me municon luftarak, një dorezë grushti metalike, si dhe një sasi e madhe parash në valutë dhe lekë shqiptare.

Shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me Sektorin për Krimin Ekonomik e Financiar dhe atë të Krimeve ndaj Jetës dhe Personit në DVP Tiranë, kanë ushtruar kontroll në banesën e këtij shtetasi, ku kanë gjetur dhe sekuestruar edhe shuma të tjera parash.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon grabitësit e të enjtes

LEXO EDHE:  Sherr në "Studio e hapur"/ Artan Hoxha dhe Berisha akuza të forta ndaj njëri-tjetrit

Në total iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

121.100 euro, 27.500 dollarë amerikanë, 22.970 paund anglez dhe 664.500 lekë të reja.

Po gjatë kontrollit të banesës së shtetasit V. Gj, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan edhe një mjet të blinduar autoveturë Audi A8, me të cilën qarkullonte ky shtetas.

Në vijim të veprimeve, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka nisur hetimi pasuror për shtetasin V. Gj.

Në përfundim të veprimeve, materialet iu referuan prokurorisë, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

48 orë kohë për deklarimin e pasurisë/ Avokati i Shullazit: Është show

Publikuar

-

Nga

Pas ultimatumit të OFL për deklarimin e pasurisë, ka reaguar avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe.
Ai shprehet se klienti i tij nuk ka rezultuar me pasuri të paligjshme.

“Sipas meje ky është një show. Pasuria e klientit tim ka kaluar në sitën e ligjit Antimafia”, është shprehur avokati Meçe.

Sot, OFL i ka dërguar kërkesat për vetdeklarim dy të fortëve te Tiranës Emiljano Shullazi dhe Gjergj Cukali.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon sallën ku janë mbledhur trafikantët e drogës

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon prokurorin që i çon videot Berishës

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE