Connect with Us

Ralf Gjoni nuk ia përton Bashës dhe aleatëve/ Vizioni i ca burracakëve i ka kushtuar humbje vendit

Politikë

Ralf Gjoni nuk ia përton Bashës dhe aleatëve/ Vizioni i ca burracakëve i ka kushtuar humbje vendit

Publikuar

-

shkarkimi i metes

Deputeti Ralf Gjoni me tone ironie i uron mirëseardhjen në tryezën e Reformës Zgjedhore opozitës joparlamentare

Gjoni deklaron se kur vendosi të marrë mandatin e deputetit, kishte në mendje pikërisht atë që ndodhi sot. Ai pretedon se e dinte se “në vitin 2020, vendi kandidat për BE nuk mund të sillej si një tribu në xhungël, e as si një bajrak i mesjetës, ku bajraktari apo shefi i tribusë është mbi ligjin, kushtetutën e përmbi institucionet”.

Gjoni thotë se koha i jep hakun gjithsecilit dhe qartëson gjithçka, teksa shpreh qëndrimin e tij të mbajtjes në këmbë të institucionit të parlamentit.

LEXO EDHE:  Çim Peka kryqëzon Bashën/ Hoqe njeriun që filloi betejën me krimin

“E pra, koha më dha të drejtë mua dhe kolegëve të mi. Tani le të mos t’a shpërdorojmë më, por të punojmë për të ndryshuar së pari sistemin zgjedhor. Shqiptarët meritojnë Shqipërinë e tyre evropiane dhe detyra jonë është t’ia mundësojmë këtë aspiratë. Turp që mungesa e vizionit të ca burracakëve i ka kushtuar kaq shumë muaj humbje kohe vendit. MJAFT! me tribalizma!”, shkruan deputeti në rrjetet sociale, ndërsa ironizon politikanët “kolegë” që e quajtën tradhtar, duke i uruar edhe njëherë mirëseardhjen në institucione./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Shqiptari lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes para selisë së Parlamentit Europian

Publikuar

-

Nga

Një burrë me origjinë shqiptare raportohet se spërkat me benzinë dhe i vuri zjarrin vetes para ndërtesës së Parlamentit Evropian në Strasburg.

Sipas mediave lokale, ndërhyrja e personelit të vëzhgimit dhe zjarrfikësve në detyrë jashtë hyrjes në institucionin parlamentar evropian ishte e menjëhershme .

Raportohet se burri, identiteti i të cilit nuk dihet, pësoi djegie të mëdha në fytyrë dhe duar.
Arsyet e këtij akti të rëndë nuk dihen për momentin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ke tallur t*apin me ata që të mbështetën”/ Demokratët e zhgënjyer nga Basha: Hap krahun!

Publikuar

-

Nga

Një “lumë” komentesh kritike nga qytetarë dhe demokratë të zhgënjyer kanë ardhur në adresën e kreut të opozitës Lulzim Basha.

Mesditën e sotme Basha bëri me dije se opozita mandatoi Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin si dakordësues me mazhorancën për miratimin e Reformës Zgjedhore.

Firmosja e marrëveshjes mes palëve për Refromën Zgjedhore ka zhgenjyër jo pak demokratët.

Shumë prej tyre kanë “gozhduar” Bashën me komente duke shprehur se ai po tallet me këdo që e ka mbështetur.
“ Ke tallur t*apin me këdo që të ka mbështetur, përfundimisht je një vegël e Edi Ramës”, shkruan një prej komentuesve.

Një tjetër qytetar i zhgënjyer nga marrëveshja i bën thirrje Bashës të hapë rrugën nëse do që të shpëtojë Partinë Demokratike.

LEXO EDHE:  Ska më dyshime, Basha-Kryemadhi drejt një bashkimi opozitar

LEXO EDHE:  Enno Bozdo: Veliaj gënjen edhe kur ka të drejtë

Të shumtë janë edhe ata qytetarë që kërkojnë largimin e Bashës duke u shprehur se ai “i ka bërë gropën të gjithë shqiptarëve”.

Marrëveshja e firmosur sot mes palëve për Reformën Zgjedhore ka hapur shume debate dhe ka ngjallur mjaft reagime zhgenjyese nga kjo lëvzije e opozitës që vjen fill pas vendimit të gjykatës për të pushuar çështjen për lobimin rus.

Tashmë edhe demokratët që i besoni Bashës, shprehin hapur zhgenjimin  nga kryetari i tyre.
Sipas qytetarëve është koha që Basha të lerë atë post që PD të shpëtojë nga llumi ku e ka zhytur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ironia e Palokës/ “Gjushi dhe Bushi “bëjnë letrat”, policia arreston ish-kryetarët e komunave”

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD-së, Edi Paloka, ka reaguar lidhur me megaksionin e policisë, që çoi në shoqërimin e 40 personave në Vorë, Kashar e Farkë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Paloka shkruan se ndërkohë që se Gjushi (Vangjush Dako) dhe Bushi (Artur Bushi) “po bëjnë letrat”, policia arreston ish-kryetarët e komunave në Tiranë.

“Në Thumanë vdiqën 24 qytetarë, viktima të neglizhencës dhe abuzimit të Bushit.
Në Durrës vdiqën dhjetëra të tjerë, si rezultat i babëzisë së Dakos.
Po nderkohe qe Gjushi dhe Bushi “po bëjnë letrat” , arrestohen ish-kryetarë të komunave në Tiranë.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE