Connect with Us

“Gjykimi për 650 mijë dollarët e “ndershëm”/ Artan Hoxha i nxjerr të palarat Ramës dhe Bashës

Politikë

“Gjykimi për 650 mijë dollarët e “ndershëm”/ Artan Hoxha i nxjerr të palarat Ramës dhe Bashës

Publikuar

-

gazetari inevstigativ, artan hoxha

Gazetari Artan Hoxha, ka ironizuar vendimin e gjykatës për të pushuar çështjen e Lulzim Bashës, lidhur me lobimin rus si dhe marrëveshjen për Reformën Zgjedhore.

Hoxha shkruan se gjykimi për 650 mijë dollaret e “ndershëm”, më shumë se sa Bashën, shpëtuan nga sikleti Ramën, ndërsa me tone ironie thekson se sot u realizua takimi i shumë pritur.

“ Ja pra qe krisma nuk ka patur!!!!
Edhe nese keni degjuar te shtena, ato kane qene diku larg😂😂😂😂😂
Si i tha krajli Serbise, Hamza Kastriotit,
“Dhe cakejt nder male do te qeshin me ju”…
Ne fund te fundit kaq ishte.
Dje gjykata pushoi gjykimin per 650 mije dollaret e “ndershem”, qe me shume se sa Bashen, shpetuan nga sikleti Ramen.
Sot u realizua takimi i shume pritur(se kuptoj xhanem pse humben kohe nje vit duke djegur dhe mandatet e shkuara dem, kur kete takimin e kuartetit mund ta benin kur tu donte kokrra e qejfit)…
Jeta vazhdon😜😜😜
Hajde dhe nje duhet se u mbush autobuzi i radhes per Gjermani..

Të miratohet pa humbur kohë Reforma Zgjedhore“./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Të gënjesh si derri”/ Berisha demaskon Ramën: Nuk ka asnjë projekt të vetin ndaj lepin ato të miat

Publikuar

-

Nga

“Edvini nuk ka asnjë projekt të vetin ndaj lepin ato të miat”, kështu shkruan ish kryeministri Sali Berisha.

Sipas ish kryeminsistrit Rama nuk ka asnjë projekt të vetin në 6 vite dhe dje lëshoi gënjeshtrën e radhës teksa inaguroi një ndërtesë të re për kirurgjinë.

“Të gënjesh si derri!
Edvini nuk ka asnjë projekt të vetin ndaj lepin ato të miat!
Miq, duke mos patur absolutisht asnjë projekt të vetin në 6 vite, në marrëzinë e tij dhe serinë e kopro gënjeshtrave të pafundme, dje Edvin Kristaq Mashtrimi lëshoi rrenën e rradhës. Ai tek inaguroi dje një ndërtesë të re për kirurgjinë, 12 milionë euro investim ku dhe deklaroi si halucinant dhe paturpësisht duke gënjyer si derri se ky është investimi më i madh në shëndetësi i 90 viteve të fundit”, shkruan Berisha.

Por cila është e vërteta sipas ish kryeministrit.

LEXO EDHE:  Aleati mesazh të fortë Lulzim Bashës/ Pse duhet ndryshuar sistemi zgjedhor

LEXO EDHE:  Rama zbardh vendimet e qeverisë/ Studentët që përfitojnë tarifa shkollimi zero

“Qeveria e mëparshme me një kredi nga Banka e Këshillit të Europës dhe një kontribut buxhetor ndërtoi fazën e parë të:
1-spitalit të urgjencës dhe kirurgjisë me një investim prej 2O milion euro, në të cilin u vendosën Kardiokirugjia, reanimacioni, Imazheria, laboratori, sterilizimi etj. Fazën e parë të këtij projekti e inaguruam me Dr. Halim Kosovën në vitin 2013.
Ndërkohë, përveç tre kateve që inaguruam siç ishte projekti, ndërtuam dhe dy katet e tjera të spitalit të cilat vetëm pas 6 vitesh u arrit të pajiseshin me të gjitha mjetet e nevojshme me një investim po të Bankës se Këshillit të Europës dhe buxhetit të shtetit prej 6 milionë euro, të cilat u inaguruan dje dhe ju paraqiten paftyrësisht shqiptareve duke gënjyer si derri si investimi më i madh i 90 viteve të fundit”, shkruan Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ralf Gjoni nuk ia përton Bashës dhe aleatëve/ Vizioni i ca burracakëve i ka kushtuar humbje vendit

Publikuar

-

Nga

shkarkimi i metes

Deputeti Ralf Gjoni me tone ironie i uron mirëseardhjen në tryezën e Reformës Zgjedhore opozitës joparlamentare

Gjoni deklaron se kur vendosi të marrë mandatin e deputetit, kishte në mendje pikërisht atë që ndodhi sot. Ai pretedon se e dinte se “në vitin 2020, vendi kandidat për BE nuk mund të sillej si një tribu në xhungël, e as si një bajrak i mesjetës, ku bajraktari apo shefi i tribusë është mbi ligjin, kushtetutën e përmbi institucionet”.

Gjoni thotë se koha i jep hakun gjithsecilit dhe qartëson gjithçka, teksa shpreh qëndrimin e tij të mbajtjes në këmbë të institucionit të parlamentit.

LEXO EDHE:  “Basha, gjobvënësi i rëndomtë i sipërmarrjes”

LEXO EDHE:  "Basha, gjobvënësi i rëndomtë i sipërmarrjes"

“E pra, koha më dha të drejtë mua dhe kolegëve të mi. Tani le të mos t’a shpërdorojmë më, por të punojmë për të ndryshuar së pari sistemin zgjedhor. Shqiptarët meritojnë Shqipërinë e tyre evropiane dhe detyra jonë është t’ia mundësojmë këtë aspiratë. Turp që mungesa e vizionit të ca burracakëve i ka kushtuar kaq shumë muaj humbje kohe vendit. MJAFT! me tribalizma!”, shkruan deputeti në rrjetet sociale, ndërsa ironizon politikanët “kolegë” që e quajtën tradhtar, duke i uruar edhe njëherë mirëseardhjen në institucione./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Militantët e zhgënjyer të PD-së kryqëzojnë Gazmend Bardhin/ Do t’ua fusi llozin Rama prap

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi është sulmuar nga qytetarët të cilët kanë kundërshtuar ashpër dhe janë zhgënjyer nga firmosja e marrëveshjes pes palëve për Reformën Zgjedhore.

Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi tha se propaganda është më e ethshme se asnjëherë për të mbuluar thelbin e asaj që u arrit me ndërmjetësimin e partnerëve ndërkombëtarë.

Një numër i madh komentuesish shprehen të revoltuar nga kjo lëvizje e radhës e opozitës jashtëparlamentare që pranoi të bëjë sërish marrëveshje me PS. Tashmë edhe demokratët e Bashës ndihen të zhgënjyer dhe thonë hapur se kanë humbur besimin.

“Do ja u fusi llozin Rama prap, sa uleni në tavolinë ai liron burgaxhinjtë, mos thoni pastaj jo i vodhi jo kështu jo ashtu! Do ja u fusi prap”, shkruan një prej komentuesve.

Një tjetër thotë se: “Keni humbur besimin me ato që keni thënë dhe keni berë ju, i keni shërbyer PS me vullnet të pastër dhe keni sulmuar demokratë të ndershëm e të pastër e besnik që s’kanë marrë asgjë nga PD vetëm i kanë dhënë PD vota përkushtim dhe fonde”.

LEXO EDHE:  Aleati mesazh të fortë Lulzim Bashës/ Pse duhet ndryshuar sistemi zgjedhor

LEXO EDHE:  Marrëveshja me Edi Ramën vdiq!/ Basha e quan cirk aktualitetin politik

“Vajtët shumë vite me mashtrime sot dhe të vërtetat s’u besohen me një fjalë e urtë thote: Nuk më vjen keq pse më gënjeve por që u bëre i pabesueshëm”, shkruan një tjetër komentues.

Kujtomë se një ditë pasi gjykata vendosi pushimin e çështjes së Bashës për lobimin rus, ai u kthye në tryezën e Reformës Zgjedhore.
Dikur Basha thoshte se nuk kishte tavolinë që mund ta ulte me Ramën duke mos dëgjuar as Bundestagum dhe kancelaren gjermane Merkel që i kërkuan të ulej në tryezë dhe të zgjidhte çështjen e Reformës Zgjedhore.
Ndërkohë sot Basha sot u kujtua për ndërkombëtarët dhe ul në tryezë Edi Ramën, me justifikimin se marrëveshja mes paleve u arrit me ndërmjetësimin e partnerëve ndërkombëtarë./CNA.al

LEXO TE PLOTE