Connect with Us

Fabjan Topollaj zë ngushtë Bashën/ Pse nuk i dëgjove më parë ndërkombëtarët

Politikë

Fabjan Topollaj zë ngushtë Bashën/ Pse nuk i dëgjove më parë ndërkombëtarët

Publikuar

-

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj  ka reaguar pas rikthimit të opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore dhe zhgënjeu

Topollaj thotë se marrëveshja e sotme Rama-Basha nuk ka ardhur si rezultat i presionit ndërkombëtar, ndërsa thekson se kjo arsye është një justifikim.

Anëtari i BD kërkon të dijë se përse opozita nuk i dëgjoi ndërkombëtarët, kur këta të fundit i kërkonin të mos bojkotonin zgjedhjet vendore të 30 Qershorit.

LEXO EDHE:  Rama ironizon Bashën/O Luli dil të lozim, filluan zgjedhjet! (Foto)

“Për të gjithë ata që presionin ndërkombëtar e kanë justifikim për marrëveshjen e sotme Basha-Rama, kam vetëm një pyetje. Pse nuk i dëgjuat ndërkombëtarët për të mos bojkotuar 30 Qershorin?”, shtron pyetjen Topollaj. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Shqiptari lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes para selisë së Parlamentit Europian

Publikuar

-

Nga

Një burrë me origjinë shqiptare raportohet se spërkat me benzinë dhe i vuri zjarrin vetes para ndërtesës së Parlamentit Evropian në Strasburg.

Sipas mediave lokale, ndërhyrja e personelit të vëzhgimit dhe zjarrfikësve në detyrë jashtë hyrjes në institucionin parlamentar evropian ishte e menjëhershme .

Raportohet se burri, identiteti i të cilit nuk dihet, pësoi djegie të mëdha në fytyrë dhe duar.
Arsyet e këtij akti të rëndë nuk dihen për momentin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ke tallur t*apin me ata që të mbështetën”/ Demokratët e zhgënjyer nga Basha: Hap krahun!

Publikuar

-

Nga

Një “lumë” komentesh kritike nga qytetarë dhe demokratë të zhgënjyer kanë ardhur në adresën e kreut të opozitës Lulzim Basha.

Mesditën e sotme Basha bëri me dije se opozita mandatoi Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin si dakordësues me mazhorancën për miratimin e Reformës Zgjedhore.

Firmosja e marrëveshjes mes palëve për Refromën Zgjedhore ka zhgenjyër jo pak demokratët.

Shumë prej tyre kanë “gozhduar” Bashën me komente duke shprehur se ai po tallet me këdo që e ka mbështetur.
“ Ke tallur t*apin me këdo që të ka mbështetur, përfundimisht je një vegël e Edi Ramës”, shkruan një prej komentuesve.

Një tjetër qytetar i zhgënjyer nga marrëveshja i bën thirrje Bashës të hapë rrugën nëse do që të shpëtojë Partinë Demokratike.

LEXO EDHE:  Bushati sulmon Bashën/Theu rregullin elementar të jetës publike në PPE

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e anëtarit të Këshillit Kombëtar të PD/ Basha, fals dhe i dështuar

Të shumtë janë edhe ata qytetarë që kërkojnë largimin e Bashës duke u shprehur se ai “i ka bërë gropën të gjithë shqiptarëve”.

Marrëveshja e firmosur sot mes palëve për Reformën Zgjedhore ka hapur shume debate dhe ka ngjallur mjaft reagime zhgenjyese nga kjo lëvzije e opozitës që vjen fill pas vendimit të gjykatës për të pushuar çështjen për lobimin rus.

Tashmë edhe demokratët që i besoni Bashës, shprehin hapur zhgenjimin  nga kryetari i tyre.
Sipas qytetarëve është koha që Basha të lerë atë post që PD të shpëtojë nga llumi ku e ka zhytur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ironia e Palokës/ “Gjushi dhe Bushi “bëjnë letrat”, policia arreston ish-kryetarët e komunave”

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD-së, Edi Paloka, ka reaguar lidhur me megaksionin e policisë, që çoi në shoqërimin e 40 personave në Vorë, Kashar e Farkë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Paloka shkruan se ndërkohë që se Gjushi (Vangjush Dako) dhe Bushi (Artur Bushi) “po bëjnë letrat”, policia arreston ish-kryetarët e komunave në Tiranë.

“Në Thumanë vdiqën 24 qytetarë, viktima të neglizhencës dhe abuzimit të Bushit.
Në Durrës vdiqën dhjetëra të tjerë, si rezultat i babëzisë së Dakos.
Po nderkohe qe Gjushi dhe Bushi “po bëjnë letrat” , arrestohen ish-kryetarë të komunave në Tiranë.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE