Connect with Us

Skandal në Postën e Priskës / Vjehrra pensioniste punon sporteliste në vend të nuses

Denoncim

Skandal në Postën e Priskës / Vjehrra pensioniste punon sporteliste në vend të nuses

Publikuar

-

Në Zyrën Postare, Priskë vjehrra punon në vend të nuses. Firmos dhe vulos për të, edhe pse ka 2 vite që ka dalë në pension. Pasi doli në pension vendin e punës e trashëgoi nusja e djalit të saj, por në punë vazhdon të qëndrojë vjehrra.

Emisioni “Fiks Fare”, solli me zë dhe figurë disa herë zonjën Teuta Deliu duke kryer veprime në zyrën postare, një vend pune në të cilin është e emëruar nusja e djalit të saj, Vjollca Deliu. E reja është emëruar në këtë pozicion pune dy vite më parë, pikërisht duke zëvendësuar vjehrrën e saj, e cila doli në pension.

Bashkëpunëtorët e “Fiks”-it ndoqën nga afër punën në këtë filial poste ku panë se zonja Teuta  Deliu punonte madje shpërndante pensione dhe pagesa invaliditeti.

Pas këtyre fakteve gazetarët e Fiksit shkojnë në zyrën postare Priskë, ku gjejnë sërish Teuta Deliun , ish punonjësen e postës të dalë në pension, ajo tregon për gazetarët se ndihmon nusen e djalit të saj.

” Unë ndihmoj nusen e djalit në këtë punë, kam 2 vite që kam dalë në pension, por e ndihmoj. E di që është shkelje ligjore por e bëj”, thotë Teuta.

Teuta Deliu telefonon nusen e saj, për të cilën thotë fillimisht se ka shkuar në tualet, e pastaj e justifikon me pretendimin se nusja ka nënën sëmurë. ” Po ja moj ishte në tualet, pastaj mori vesh për të ëmën ” thotë znj.Teuta

LEXO EDHE:  Skandali me numrin e policisë në Elbasan / Prej javësh jashtë shërbimit

Ajo tregon për Fiks-in se është pensioniste dhe për të vërtetuar këtë ajo printon dokumentin e tërheqjes së pensionit, ku shënohet punonjësja Vjollca Deliu dhe marrësja Teuta Deliu, kjo e fundit firmos tek të dy emrat në prezencë të kamerave të Fiksit. Madje ajo thotë “Po, unë firmos tek emri i Vjollcës”.

E sinjalizua nga vjehrra në postën Priskë paraqitet edhe nusja Vjollca Deliu. Ajo pohon për kameran e “Fiks”-it, se ajo është punonjëse e postës Priskë, por pikërisht atë dite kishte munguar dhe e kishte zëvendësuar vjehrra për arsye familja. E pyetur edhe për rastete tjera që ajo nuk është gjetur në pozicionin e saj të punës në orarin e punës, Vjollca justifikohet se ndonjëherë mungon pasi në atë zonë nuk ka postier për shpërndarjen e pensioneve nëpër shtëpitë e pensionistëve. Por pyetjes së gazetarëtve të “Fiks”-it se pse në zyrë vjen vjehrra e saj e cila ka dalë në pension dhe jo vetë ajo, Vjollca Deliu refuzon të përgjigjet.

“Nuk kam koment për asgjë, nuk mund të përgjigjem, nuk është e vërtetë që vjehrra ime kryen këtu veprime, të gjitha këto janë shpifje” thotë Vjollca  Deliu. Ndërkohë që “Fiks Fare” faktoi që punën që duhet të bënte Vjollca Deliu e bënte vjehrra e saj që prej 2 vitesh kishte dalë në pension./Top Channel/

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Jepet alarmi/ Po priten pishat 50-vjeçare në Lushnje

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar qytetarit dixhital ka ngritur alarmin e prerjes së pemëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një video nga fshati Ngurrëz i Madh i rrethit të Lushnjes, ku janë prerë disa pemë.

Sipas mesazhit të qytetarit, në këtë zonë janë prerë pishat 50-vjeçare të varrezave për përfitime personale, ndërsa paralajmëron se prerja vazhdon.

LEXO EDHE:  Grabitja e postës/ Në pranga autorët, policia gjen dhe paratë

LEXO EDHE:  Video- Zëdhënësja nxjerr zbuluar Veliajn/ Ja premtimi që shkeli me këmbë

Kujtojmë se ndonëse ligji e ndalon prerjen e pemëve, në disa zona të Shqipërisë është vënë re se ky veprim i paligjshëm vazhdon./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Malltezi denoncon skandalin/ Rama, Ahmetaj dhe Zoto po përlajnë miliona euro

Publikuar

-

Nga

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka vijuar me denoncimet publike lidhur me masakrën që po i  bëhet mjedisit.

Malltezi ishte sot në plazhin e Vilë Bashtovës në Kavajë, nga ku denoncoi me fakte se si mbetjet spitalore derdhen në bregdet.

“Rama-Ahmetaj-Zoto po perlajne miliona euro por mbetjet urbane po mbysin plazhet. Rama me kukllat e veta vjedh miliona euro per mbetjet spitalore (kur cdo spital ka autoklava dhe mund ti djege vete), dhe mbetjet spitalore dalin ne bregdet perfshi shiringa me age. Vjedhje, shkaterrim mjedisi, tallje me turizmin dhe rrezik jetesh “oh sa mire me qene shqiptar”? Apo presim filmin vizatimor te rradhes?” shkruan Malltezi bashkangjitur fotove./CNA.al

LEXO EDHE:  Skandali/ Administratori i Albpetrol tenton t’i japë vendburimet e naftës vëllait të tij

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi/ Pas pedagogëve, qeveria lë dhe invalidët pa rroga

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se invalidët nuk kanë marrë akoma pensionet e muajit dhjetor.

“‘Narkobanditet e qeverise nuk kane dhe pensionet e muajit dhjetor per invalidet!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr ne shkalle repuplike invalitet nuk kane marr akomo dhjetorin ata jane sot pa ilaçe por shume prej tyre edhe pa kafshaten e gojes”.

LEXO EDHE:  Skandali në Stop!/Në dorë të kujt jemi, infermierët ngelës dhe …! (Video)

LEXO EDHE:  Skandali në Stop!/Në dorë të kujt jemi, infermierët ngelës dhe ...! (Video)

Kujtojmë që pagat e dhjetorit nuk i kanë marrë as pedagogët në universitetet publike, infermjerët dhe mjekët gjithashtu./CNA.al

LEXO TE PLOTE