Connect with Us

Lumë kokaine nga Brazili në Itali/ Në pranga edhe një trafikant shqiptar

Kronika

Lumë kokaine nga Brazili në Itali/ Në pranga edhe një trafikant shqiptar

Publikuar

-

Guardia di Finanza ka sekuestruar 333 kg kokainë, e cila në treg përllogaritet në vlerën 100 milionë eurove.

Raportohet se droga kishte mbërritur në Itali, në portin e Specias nga Brazili.

Trafikantët e kishin e fshehur mes pllakave të granitit.

Në pranga, raportohet se kanë rënë katër persona, mes tyre dhe një shtetas shqiptarë që Policia e ka identifikuar me inicialet B.A./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shkaktoi vdekjen e 2 vajzave në Elbasan/ Arrestohet shoferi, ishte nën efektin e alkoolit

Publikuar

-

Nga

Shkaktoi vdekjen e 2 vajzave në Elbasan/ Arrestohet shoferi, ishte nën efektin e alkoolit

Drejtuesi i automjetit tip ‘Benz’ me targa AA209AD,  që shkaktoi aksidentin tragjik mbrëmjen e kësaj të Diele me dy viktima dhe dy të plagosur rëndë, është vënë në prangat e policisë.

Mësohet se ai është shtetasi Behar Pema, 58 vjeç, në gjendje të dehur.Sipas testit të alkoolit rezultoi  në masën 093 mg/l testi i parë dhe 0.99 mg/ l testi i dytë.

LEXO EDHE:  Itali/ Sherr mes tre shqiptarëve, një i plagosur rëndë

LEXO EDHE:  Trafikonin kokainë/ Në pranga 5 persona

Ishte pikërisht 58-vjeçari që përplasi nga pas makinën tip ” Volkswagen’ , me të cilën udhëtonin 4 vajzat, ku 2 prej tyre humbën jetën dhe 2 janë në gjendje kritike për jetën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Nusja rreh vjehrrin dhe e bën për spital/ Pranga 40 vjeçares në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Nusja rreh vjehrrin dhe e bën për spital/ Pranga 40 vjeçares në Lezhë

Një 40-vjeçare nga Lezha me iniciale Gj.B është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj vjehrrit të saj.

Sipas policisë 40-vjeçarja është arrestuar pasi i ka shkaktuar dëme fizike 70-vjeçarit me iniciale Z.P.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rretheve Gjyqësore Lezhë dhe Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  E rëndë në Itali/ 52 vjeçari shqiptar i jep fund jetës duke u vetëvarur

LEXO EDHE:  Trafikonin kokainë/ Në pranga 5 persona

“Specialistët për Hetimin  dhe Parandalim e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetases V.P.,40 vjeçe,banuese në fshatin Krajen, Lezhë. Arrestimi i saj u bë, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike duke i shkaktuar dëmtime vjehrrit të saj shtetasit Z.P.,70 vjeç”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident tragjik në Elbasan/ Humbin jetën dy vajza, dy të tjera në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Humbin jetën dy vajza, dy të tjera në gjendje të rëndë

Janë zbardhur detaje të reja nga aksidenti i rëndë që ndodhi mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës.

Sipas burimeve zyrtare nga policia, mësohet se sipasojë e aksidentit kanë humbur jetën dy vajza, ndërsa dy të tjera janë në gjendje të rëndë.

Elbasan/ Informacion paraprakNë aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës, mjeti tip “Benz”,  dyshohet se  ka goditur mjetin  tip “Volksëagen”, ku udhëtonin 4 shtetase.

LEXO EDHE:  Arrestohen dy kunata shqiptare në Itali/ Tentuan të vjedhin dyqanin kinez

LEXO EDHE:  Trafikantët shqiptarë "mbretër" të kokainës në Britaninë e Madhe

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrëfikses kanë bërë e mundur nxjerrjen nga mjeti të  4 shtetasve të cilit ishin të bllokuar, të cilat u transportuan menjëherë në  spital për ndihmë mjekësore,   ku 2 shtetase si pasojë e palagëve të marra kanë ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e shkakut të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE