Connect with Us

Tragjike/ Shkëputet masivi shkëmbor, humb jetën 52-vjeçarja

Kronika

Tragjike/ Shkëputet masivi shkëmbor, humb jetën 52-vjeçarja

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Sarandë.

Mësohet se një shkëmb masiv është shkëputur duke zënë poshtë një 52-vjeçare e cila ka gjetur vdekjen.

Burime zyrtare bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:15, në fshatin Zmines Livadhja.

52-vjeçarja në ato momente ka qenë duke kullotur bagëtitë.

Njoftimi i policisë
Rreth orës 15:15, në fshatin Zmines, Livadhja, si pasojë e shkëputjes së një masivi shkëmborë, ka gjetur vdekjen në mënyrë aksidentale shtetësia S.F., 52 vjeçe, e cila ka qenë duke kullotur bagëtitë.

LEXO EDHE:  KLSH kallëzon tre specialistë të hipotekës në Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasen dy makina në Shëngjin/ Plagoset rëndë një person

Publikuar

-

Nga

Përplasen dy makina në Shëngjin/ Plagoset rëndë një person

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Shëngjin.

Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra tjetrën në vendin e njohur si Rana e Hedhur.Për pasojë ka mbetur i plagosur një prej pasagjerëve që ndodhej në automjet.

I plagosuri identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur po merr ndihmën mjekësore në spitalin e Lezhës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Përplasen 4 makina, njëra përmbyset në rrugë

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Përplasen 4 makina, njëra përmbyset në rrugë

Një aksident i frikshëm është regjistruar pasditen e sotme në rrethrrotullimin e Rrogozhinës, ku katër makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

Sipas të dhënave, njëra prej tyre është rrotulluar disa here duke u përmbysur në rrugë.Nnde nuk dihet nësë nga aksidenti ka të plagosur ndëra në vendngjarje kanë mbërritur dhe forcat e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Duroni dhe pak ditë!”/ Paralajmëron Artan Hoxha. Ja çfarë pritet të ndodhë në të gjithë vendin

Publikuar

-

Nga

“Duroni dhe pak ditë!”/ Paralajmëron Artan Hoxha. Ja çfarë pritet të ndodhë në të gjithë vendin

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikur një video të parcelave me kanabis të katër viteve më parë.

Hoxha shkruan se gjatë ksaj kohe nuk ka ndryshuar asgjë, veçse është rritur çmimi në tregun ndërkombëtar dhe vendas.

Nuk ka me parcela të mbjella me hektarë të tërë, por ka parcela të vogla, shpërndare si kërpudhat mbas shiut, në të gjithë vendin, vijon Hoxha më tej, teksa paralajmëron se për pak ditë do të mblidhet dhe dora e parë.

Postimi i Hoxhës

Nostalgji…

Duke germuar ne arkive…

U ka marre malli per pak gjelberim, ne keto dite te nxehta vere?!

Nuk ka ndryshuar ndonje gje e madhe.

Thjeshte eshte rritur çmimi ne tregun nderkombetar dhe padiskutim eshte rritur çmimi ne tregun vendas.Nese para 4 vitesh, kushtonte 1000 euro kur e zbarkoje ne Itali, sot 1000 euro, ta blejne ne fund te parceles.

U shtua fuqia punetore, nga krahu i lire qe e izoloi covid19 ne Shqiperi, apo nga “pagat e luftes” te paketes Rama-Ahmetaj, qe nuk mberriten kurre tek ata qe ishin te papune.

Sigurisht nuk ka me parcela te mbjella me hektare te tere, por ka parcela te vogla, shperndare si kerpudhat mbas shiut, ne te gjithe vendin…

Jemi mire, jemi mire…

Duroni dhe pak dite, sa te mbledhim doren e pare te prodhimit…

Shikoni se c'bejne "djemte". .Si i shfrytezojne me rendiment super te larte tokat e lena djerre. Pa subvencione. Pa ndihme nga askush. Pa kredi te buta nga bankat qe grumbullojne valuten e sjelle prej shqiptareve nga cdo cep i globit dhe e dergojne ne Viene. Bankiere te pangopur, hajdute me kollare, shoke e miq te Fullanit. Shikojeni si sillet valuta ne vend, si rritet GDP-ja, si ulet inflacioni, si ulet papunesia, si rritet mireqenia…Kot merret Panariti me luleshtrydhen e Divjakes!!! S'ke c'i ben. Nuk ka treg, sado qe te cirret Erjon Bracja. Merru more me produktet made in Albania qe kerkon tregu, madje tregu evropian jo tregu Lushnjes. Çfare tu shash, cilesine?! S'ka te dyte, aq sa e vendosim vet standartin e kualitetit ne BE. Nikoqirllekun ne shfrytezimin e tokes dhe resurseve natyrore e klimaterike te vendit?! Jane te papare, s'ka te dyte si ata!. Shikojeni vet produktin!A e dini qe ne rrethet me te varfra te vendit,ka disa muaj qe nuk ankohet kush nga papunesia?!!! Ka rene ndjeshem kriminaliteti!!! Konsumi i brendshem ka nisur te lulezoje. Pse?!!! Çfare ka ndodhur?!!! Ta kete bere "konsensusi patriotik"?!!!! Harrojeni!!!! Shajini, sekterisini, mos u lini gje pa thene por na fund kafshojeni gjuhen dhe minimalisht u thoni nje " Faleminderit"Djemte kane hapur fronte pune pa fund, edhe pse jane vetem sezonale. Puuuuuuneeeee per te tereeee. Fitimi ne tre muaj pune eshte sa te punosh nje vit me rroge shteti. Pa taksa. Pa detyrimin qe duhet te jesh ne dite pushimi ne ndonje miting partie, apo te paguash 30 perqind te rroges si harac per shkuma-party te rinise se partise. Nuk ka nevoje te behesh militant partie apo te paguash ryshfet per tu futur ne pune. Thjeshte,mjafton te jesh nevojtar per te cuar ne darke buken e femijeve ne shtepi. Te marrin e te cojne me makine. Ushqimi gjate punes, falas. Ne zona me te mira dhe me sherbim katering. E kane bere Shqiperine rurale, xhenet more xhenet. Atij Pashait te jugut vertet mund tia kene hequr spaletat, por i marrshin te keqen pashallekut te tij, shiheni vet si lulezon….Doni te pushoni ne Dhermi, Jale, Santa Quaranta ne Sarande, apo Bora Bora te Ksamilit, ne resortet luksoze te Zamirit, grekut, turkut, ishujve Karaibe apo ne Dubai?!! Pushoni. Beni qejf!Relaksohuni!Ne shtator behuni gati per "sulmin patriotik", pa qetesi e pa dashuri. Kaq per sot…nga Xhungla dehese made in AlbaniaP.S.Mos me pyesni per vendin ku jam, oferta eshte vetem per turistet e huaj. Si çdo sezon kanabist," Xhungel" nuk do tu zhgenjeje dhe kete vit. Se shpejti,do te keni nje investigim nga Thellesia e pashallekut te Jugut) #qenteletelehinkarvaniteecperparaProblemi qendron jo se s'ka qen.. por ka,vetem nga ata qe lehin, jo nga ata qe nuhasin forte…

Gepostet von Artan Hoxha am Mittwoch, 27. Juli 2016

LEXO TE PLOTE