Connect with Us

Përfundon numërimi i votave në Vlorë dhe Selenicë/ Zgjidhen kryetarët e PS

Politikë

Përfundon numërimi i votave në Vlorë dhe Selenicë/ Zgjidhen kryetarët e PS

Publikuar

-

Anduel Tahiraj është rizgjedhur me 267 vota pro në krye të PS, Vlorë për katër vitet në vijim.

292 ka qenë numri i votuesve që kanë marrë pjesë në procesin e sotëm të votimit nga 324 në total.

Gjithashtu, ka përfunduar numërimi i votave për kryetar të Partisë Socialiste edhe në Bashkinë e Selenicës.

LEXO EDHE:  Ishte dënuar me 15 vite burg/ Arrrestohet në flagrancë i shumëkërkuari

Nertil Bellaj është rizgjedhur në krye të PS, Bashkia Selenicë.
Në garë kanë qenë kryetari aktual Nertil Bellaj dhe Ilir Fejzaj.
Rezultati pas numërimit: Nertil Bellaj- 55 vota Ilir Fejzaj- 23 vota

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Drejtësi për Ardit Gjoklajn!”/ Festa e Erion Veliajt pushtohet nga posterat

Publikuar

-

Nga

“Drejtësi për Arditin!” Kjo ishte thirrja e Forumit Rinor të Partisë Demokratike që pushtoi sheshin “Nënë Tereza”gjatë aktivitetit të Bashkisë për 100 vjetorin e Tiranës kryeqytet.

FRPD ka shpërndarë postera, ku kërkohet të zbardhet vdekja e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj, i cili u gjet i vdekur në sheshin e grumbullimit të mbeturinave të riciklimit, në landfillin e Sharrës, verën e vitit 2016.

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi, ka publikuar pamjet nga aktiviteti, ndërsa thotë se për vdekjen e të riut duhet të hetohet kryebashkiaku Erion Veliaj.

“3 vite pas vdekjes tragjike të Ardit Gjoklajt në Landfillin e Sharrës, Erion Veliaj ende nuk hetohet, sepse drejtësia e re e Edi Ramës burgos të pamundurit dhe mbron qeveritarët e zhytur në krim dhe korrupsion.

LEXO EDHE:  Kush shkon në votime përfiton një celular “iPhone” ose një “iPad”

LEXO EDHE:  Atentat mafioz në Vlorë/ Si u ekzekutuan kunati dhe shoku i "Çipurit"

Gjaku i Ardit Gjoklajt është thirrje për çdo të ri për të mos harruar. Ardit Gjoklaj është apel për reagim, për të zhdukur njëherë e përgjithmonë nga drejtimi i vendit këta politikanë që jeta e të tjereve për ta, vlen një grusht lekësh. Ne nuk do ta harrojmë kurrë Arditin! Pa vënë drejtësi për të, nuk do të ketë paqe në këtë vend”, thekson Këlliçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka “qan” djegien e mandateve/ Nuk kemi më asnjë privilegj

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka i ftuar në emisionin “Tempora”, u shpreh se me djegjen e mandateve opozitarët nuk kanë më asnjë imunitet.

 “Ne për fat të mirë apo të keq, ne sot nuk kemi asnjë privilegj. Sot ne jemi të gjithë pa imunitetit dhe Rama nuk dallohet për ndonjë dashuri të madhe karshi opozitës.

Rama i fryn shumë kësaj, që të gjithë jemi njësoj. Edhe po ikëm ne kush do vijë se njësoj janë! Nuk pranoj unë kurrë që të jem njësoj me asnjë nga ata të rilindjes.”, u shpreh Paloka më tej./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vokshi akuza Ramës/ Po kap bordin drejtues të AMA, emëron njerëzit e tij besnikë

Publikuar

-

Nga

Përzgjedhja e Kryetarit dhe anëtarëve të Bordit Drejtues të AMA ka sjellë reagimin e fortë të Partisë Demokratike.

Ish kryetarja e komisionit te medias dhe mjeteve të edukimit në Kuvend, Albana Vokshi, ka zhvilluar sot një takim me reporterët faktmbledhës të Venecias, në vijim të takimeve faktmbledhëse për paketën antishpifje. Ish-deputetja demokrate ka shprehur bindjen se këto ligje duhet të anullohen pasi “janë ligje antikushtetuese, janë antidemokratike, janë dy ligje që në fund të ditës janë antieuropiane”.

Vokshi e cilëson iniciativën e qeverisë për këtë ligj si një përpjekje në vijim të planit për të kapur median e lirë. Vokshi thotë se përzgjedhja e njerëzve të tij besnikë në krye të Bordit Drejtues të AMA flet për kapje të këtij institucioni.

“Edi Rama po kërkon të kontrollojë mediat online. Ka tentuar qysh në ditën e parë që ka ardhur në pushtet për të kontrolluar mediat, për të kontrolluar zërat kritikë, tashmë po e bën në të gjitha mënyrat, qoftë nëpërmjet ligjeve, qoftë nëpërmjet kontrollit të bordit të AMA-s, apo të emërimit të personave të tij besnikë në krye të AMA-s dhe AKEP-it.

LEXO EDHE:  Vlorë/ Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim

LEXO EDHE:  PD akuza Ramës për aksidentin në Vlorë/ Lungomarja e kryeministrit është kthyer në gropë vdekjeje

Siç bëri me kontrollin e AKEP duke emëruar shefin e tij të protokollit, pra njeriun e tij, atë po kërkon të bëjë nëpërmjet emërimit të fjalim shkruesve apo të personave që janë në varësi direkte të Edi Ramës, përsa i përket kryesimit të AMA-s”, u shpreh ajo për mediat.

Më herët mediat kanë raportuar për një listë me kandidatë për pozicionin e kryetarit të AMA-s. Sipas mediave ajo që binte në sy në këtë listë përveç faktit që aplikantët ishin të gjithë politikë, për më tepër nuk plotësonin disa nga kriteret e parashikuara në ligj./CNA.al

LEXO TE PLOTE