Connect with Us

Horoskopi ditor, 12 janar

Sociale

Horoskopi ditor, 12 janar

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill
Sot do merrni një propozim te jashtëzakonshëm nga partneri juaj dhe do ju duket vetja sikur jeni mbi re. Buzëqeshja do jete edhe me vezullitese nga me pare. Beqaret do kenë një dite shume te zakonshme dhe pa ndonjë takim te veçante. Me mire le te presin edhe pak sesa te bëjnë gjera te sforcuara. Financat duhet t’i keni me shume nen kontroll për te shmangur çdo te papritur te pakëndshme.

DEMI 21. prill – 21. maj
Dite shume euforike ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Mes jush dhe atij qe keni ne krah do mbizotërojë një harmoni e adhurueshme. Edhe beqaret do jene me fat dhe jeta do ju zbukurohet me tepër nga disa persona magjepsës dhe alegro. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë mire është te shmangni investimet e mëdha. Edhe shlyerjen e huave lëreni për me vone.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor
Pritet qe dita e sotme te jete shume e begate për te gjithë ju te dashuruarit. Do merreni vesh për mrekulli me atë qe keni ne krah dhe nuk do keni as debatin me te vogël. Beqaret do enden gjithë kohës ne kërkim te dashurisë se madhe, por nuk do arrijnë dot ta gjejnë atë. Ne planin financiar situata do jete goxha e mire dhe do mund te bëni te gjitha investimet e menduara prej kohesh.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik
Dite e mbushur me momente fantastike ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni kurdoherë mire dhe te bekuar nga yjet. Te dashuruarit do kalojnë një dite vërtet te veçante e te mbushur me gëzim. Me ne fund zemra e tyre do plotësohet. Te ardhurat do përmirësohen jashtëzakonisht. Përfitoni te shlyeni fillimisht borxhet e me pas te bëni shpenzimet e nevojshme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht
Dita e sotme do jete shume e animuar për te dashuruarit. Do kaloni momentet vërtet mbresëlënëse pranë atij qe dashuroni dhe do ndiheni me gati se kurrë për te hedhur hapa me tej. Beqaret do gjenden ne situata te vështira dhe nuk do dine çfarë zgjedhjeje te bëjnë. Gjendja e te ardhurave ka për te qene shume me e mire nga me pare edhe fale ndihmës se pakushtëzuar te të afërmve.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator
Tension, mosmarrëveshje, probleme.. Dita e sotme nuk ka për te qene aspak e mire për ata qe janë ne një lidhje. Gjithë kohës do jeni te mërzitur dhe te stresuar. Beqaret do preferojnë edhe për pak kohe te qëndrojnë me te njëjtin status sepse e adhurojnë lirinë dhe pavarësinë qe kane. Shpenzimet mundohuni t’i kryeni me kujdes ne mënyrë qe te mos keni asnjë tronditje.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 16 Maj 2017

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor
Beni kujdes mos e tradhtoni partnerin tuaj gjate kësaj dite sepse lidhjes tuaj afatgjate do i vije fundi menjëherë. Mos mendoni kurrë se një person tjetër mund t’iu beje me te lumtur se ai me te cilin keni kohe. Beqaret do i joshin te gjithë ata qe do ju duken interesante dhe pas dikujt do fiksohen me shume. Edhe ai do ketë simpati për ta. Buxhetin do e mbani gjate gjithë kohës nen kontroll.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor
Mundohuni t’i qëndroni sa me besnike partnerit tuaj gjate kësaj dite pasi ne te kundërt gjerat mes jush do marrin menjëherë tatëpjetën. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare, mjafton qe te mos e ndiejnë për asnjë çast vetminë. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe duke investuar shuma te mëdha sepse atëherë kur te mos e prisni mund te ngeleni me xhepat bosh.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor
Do keni një komunikim shume me te ngrohte me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe ne këtë mënyrë do i zgjidhni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur. Beqaret me ne fund do fillojnë një lidhje shume te veçante dhe te mbushur me kënaqësi te paimagjinueshme. Ne planin financiar do merrni masa dhe do i rregulloni te gjitha problemet qe keni pasur.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar
Sot jeta juaj ne çift do kaloje momente te veçanta. Do jeni me te hapur me njeri-tjetrin dhe çdo gjë qe do bëni do jete për te mirën e te dyve. Te gjithë do e adhurojnë marrëdhënien qe keni krijuar. Beqaret, sado qe ta kërkojnë princin e tyre te kaltër nuk do mund ta gjejnë dot atë. Dielli nuk do jete i favorshëm për financat, prandaj gjendja do jete disi me delikate se disa dite me pare.

UJORI 21. janar – 19. shkurt
Dite shume romantike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Çdo moment pranë partnerit ka për te qene i jashtëzakonshëm. Beqaret do kenë probleme te mëdha ne pune dhe nuk do e kenë aspak mendjen tek jeta sentimentale. Sektori i financave do jete goxha i trazuar dhe do ju duhet te luftoni fort për te mos rene ne fund te humnerës.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars
Nëse kohet e fundit marrëdhënia juaj ne çift është ftohur disi, sot është momenti për te ndrequr gjithçka. Gjeni mënyrat e duhura për te kërkuar falje nëse keni gabuar dhe mendoni për ndonjë surprize te këndshme. Beqaret do kenë takime shume interesante edhe pse nuk do sjellin lidhje serioze. Financat do kenë goxha përmirësime për shkak te arritjeve profesionale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“Në mes të pandemisë, mijëra qytetarë të Laçit 1 muaj pa ujë të pijshëm!”

Publikuar

-

Nga

Gjatë takimit me banorët e grupseksionit nr. 5 në Sanxhak, Laç, mbi propozimet e kandidatëve të Partisë Demokratike për pushtetin qendror dhe atë lokal, kreu i FRPD Belind Këlliçi ka denoncuar një problem shqetësues për këta banorë.

Sipas kreut të FRPD, mungesa e ujit të pijshëm prej më shumë se 1 muaji, në Sanxhak, Laç dhe Kurbin është një problem real edhe pse tingellon e pabesueshme ne 2020, përpos kushteve të vështira ekonomike dhe mjerimit që ka pllakosur kudo, banorët tashmë përballen dhe me mungesen më bazike në keto kushte pandemie.

“Procesi i propozimeve te kandidateve te Partise Demokratike per pushtetin qendror dhe ate lokal, vijoi me grupseksionin nr. 5 ne Sanxhak, Laç. Transparence, pozitivitet dhe pergjegjshmeri maksimale ne cdo propozim!

Nje nder problemet kryesore te diskutuara ne Sanxhak, pas procesit te propozimeve ne zbatim te Udhezimit nr. 60 te PDSH, ishte dhe mungesa e ujit te pijshem prej me shume se 1 muaji, ne Sanxhak, Laç dhe Kurbin! Edhe pse tingellon e pabesueshme ne 2020, me mijra qytetare te Kurbinit, perpos kushteve te veshtira ekonomike dhe mjerimit qe ka pllakosur kudo, tashme perballen dhe me mungesen me bazike ne keto kushte pandemie!

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 1 Gusht 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, e hënë 17 prill 2017

Nderkohe qe qeveria vijon propaganden dhe situata e menaxhimit te pandemise shkaktuar nga Covid-19 ka dale teresisht jashte kontrollit, nderkohe qe kudo behet thirrje per respektimin e distances sociale dhe ruajtjen e higjienes personale, ne nje sjellje teresisht kriminale dhe primitive, Edi Rama i mohon ujin e pijshem mijra e mijra qytetareve!

Ndaj shpresa e vetme per rikthimin e Shqiperise ne normalitet, mbetet vetem Partia Demokratike. Bashke do ja dalim”, shkruan Këlliçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Jam fajtore se ndonjëherë s’e vendos maskën”/ Mesazhi fortë i ambasadores Kim

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, lidhur me pandeminë e Covid-19.

“Ne kemi bërë një rrugë të gjatë, por lufta kundër COVID-19 ende nuk ka mbaruar. Masat e rrepta kanë ndihmuar në kontrollin e virusit, por tani nuk është koha për t’u çlodhur”, nis mesazhin e saj Kim.

Ambasadorja amerikane fton qytetarët të sillen me përgjegjësi, duke pranuar se ndonjëherë edhe ajo vetë nuk e ka vendosur maskën, por sipas saj nuk është kurrë vonë për të bërë gjënë e duhur.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 15 Korrik 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 4 Gusht 2017

“Le të bëjmë të gjithë pjesën tonë për njëri-tjetrin. Unë do të vendos maskë për ty, nëse ti do të vendosësh maskë për mua. E pranoj se ndonjëherë jam fajtore sepse nuk e kam vendosur maskën por nuk është kurrë vonë për të bërë gjënë e duhur. Prandaj, kur distancimi social nuk është i mundur, le të vendosim maskat dhe ta mposhtim COVID-19 së bashku”, apelon ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Fotot- Shpime në fytyrë e trup/ Pamje të frikshme brenda një sekti në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Për vite me radhë, komunizmi iu mohoi shqiptarëve të drejtën e besimit dhe për këtë qindra kisha dhe xhamia u shkatërruan.

Por pas rënies së komunizmit, përveç feve tradicionale, në Shqipëri u përhapën edhe shumë sekte.

Fotografi Michel Setboun solli disa vite më parë edhe disa foto të rralla nga një sekt mysliman në Shkodër, të cilët kryejnë ritet e tyre. Fotot e publikuara tregojnë se përveç faljes, ata kryejnë edhe disa veprime të tjera të frikshme, si shpimet në fytyrë apo trup, në formë vetëndëshkimi.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 16 Maj 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 14 shkurt 2017

Duke e parë në aktualitetin ku po jetojmë dhe pas ngjarjes së rëndë të Kombinatit, ku nënë e bijë vdiqën si pasojë e vetëflijimit pasi besonin tek ringjallja, po risjellim edhe njëherë këto foto nga veprimtaria e një sekti.

Fotot janë bërë vetëm pak pasi kishte rënë komunizmi.

 

LEXO TE PLOTE