Connect with Us

“Erion Braçe që të bën presion me libër shtëpie”/ Komentuesit i hakërrehen Ramës: Zoti Edver

Politikë

“Erion Braçe që të bën presion me libër shtëpie”/ Komentuesit i hakërrehen Ramës: Zoti Edver

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama çdo mëngjes vijon me “ritualin” e tij të fjalëve të shenjta.

Edhe sot ai ka publikuar në profilin e tij një thënie të Thmoas Jefferson ku thuhet: Asgjë s’ e pengon dot njeriun që ndan mendjen të arrijë një qëllim, ndërsa njeriun me dy mendjen asgjë nuk e ndihmon dot.

Por, një numer i madh ndjekësisht kanë sulmuar Ramën nëpër komente duke e kritikuar atë dhe duke i kërkuar të nxjerrë shembuj të veprave të tij.

“Janë disa gjëra ma të vyera se fjalët e ato janë veprat , nxirr shembuj të veprave që kanë bërë shumë njerëz të lartë për vendin e tyre dhe merr shembull prej tyre , kemi plot faqe që mund të shohim fjalë të urta ,  fatkeqsisht ty të kemi punësuar po t’i ke ngatërruar rolin tënd zoti Edver”, shkruan një prej komentuesve.

LEXO EDHE:  Video në Opinion/Berisha: Dëshmi shkatërrimtare

Një tjeter i kërkon llogari lidhur me Minishengenin Ballkanik duke e pyetur se do na bashkojë me Serbinë apo do na futë në Europe.

Gjithmonë nëpër postimet e kryeministrit, shumë komentuesh shprehen të revoltuar ndaj Ramës duke komentuar pakënaqësitë e tyre ndaj qeverisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Foto-Izolohet Gjirokastra/ Deputeti demokrat akuzon Ramën

LEXO EDHE:  Kulluri nxjerr "bllof" Edi Ramën

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Edhe sot, secili festoi në odën e vet”/ Patozi: Tirona ka parë edhe më keq…

Publikuar

-

Nga

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi i është bashkuar reagimeve me rastin e 100-vjetorit të themelimit të Tiranës si kryeqytet.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Patozi shkruan se edhe këtë festë, “udhëheqësit e mëdhenj” e festuan ndaras.

I vetmi ngushëllim, sipas Patozit, është fakti që Tirana është mësuar me mbajt edhe më shumë se kaq gjatë këtij shekulli tmerrësisht të gjatë.

TIRONA KA PARË EDHE MË KEQ…
Këta udhëheqësit e mëdhenj të popullit dhe të partisë edhe festën e 100 vjetorit të Tiranës kryeqytet e paskan trajtuar si vizitën e Albin Kurtit. Secili duke e futur ne odën e vet. Edhe hajde prit seriozitet shteti pastaj prej tyre!
I vetmi ngushëllim është fakti që Tirona është mësuar me mbajt edhe më shumë se kaq gjatë këtij shekulli tmerrësisht të gjatë.”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE