Connect with Us

“SHBA i ka gjetur miliardat Bashës e Ramës”/ Nga Uruguaj deri në Qipro pritet hetimi SPAK

Politikë

“SHBA i ka gjetur miliardat Bashës e Ramës”/ Nga Uruguaj deri në Qipro pritet hetimi SPAK

Publikuar

-

Shqiptaro-amerikani Gjok Deckaj, i persekutuar në kohën e diktaturës, tregon se nuk ka besim te asnjë nga tre partitë kryesore politike në Shqipëri.

Ai ngriti akuzat se PD, PS dhe LSI janë njësoj, ndërsa i quajti liderët e këtyre partive kusarë dhe hajdutë.

“Ata gabojnë kur kujtojnë se do shpëtojnë. Amerika nuk fal. I kanë gjetur ku janë afro 5 mliardë dollarë. Në burgun special do jenë të izoluar. Si kujtojnë se do t’i falë Amerika?

Enver Hoxha i persekutoi shqiptarët, kurse këta i vodhën dhe i nxorrën rrugëve të botës. Ku bën vaki 25 milionë dollarë për një kilometër rrugë? Kë duan të mashtrojnë, kur këtu në SHBA një kilometër shkon 1.5 milionë dollarë”, tha shqiptaro-amerikani në emisonin “Fokus”.

Gjithashtu në këtë emision ka qenë i ftuar edhe Astrit Dinosha, i cili ngre akuzat se në bankat e Uruguajit janë hapur llogari me miliona dollarë.

LEXO EDHE:  Ilir Meta “puc” kryeministrit me mocion mosbesimi/ Gjen zëvendësuesin e Ramës

“Janë hapur llogari me miliona dollarë në bankat e Uruguajit. Natyrisht që një bisnesmen i ndershëm nuk ka pse hap llogari në Uruguaj, por janë politikanët dhe të afërmit e tyre. SPAK duhet të ndjekë paratë të gjejë krimin. Janë afro 100 milionë euro në Montevideo, pa folur për Qipron apo Afrikën”, theksoi ai, ndërkohë moderatori Robert Papa, e cilësoi si vjedhjen më të madhe të sistemit zgjedhor.

Sipas tij, FBI i ka gjetur llogaritë e Lulzim Bashës dhe Edi Ramës dhe SPAK pritet të ndëshkojë peshkaqenët por edhe molusqet e squllët hajdutë. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
2 Komente

2 Comments

  1. Luli

    12 Janar, 2020 at 6:55 pm

    🙏🙏🙏🙏

  2. z

    14 Janar, 2020 at 11:45 am

    Po mundohesha te shihja Ramen te kryqezuar si Krishti! Nuk e pashe gjekundi! Ju lutem mjaft me keto tituj bombastike!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Çfarë po ndodh mes PD dhe LSI?/ Flet Petrit Vasili

LEXO EDHE:  Ja pse Basha i ka "ngrirë" protestat/ Nard Ndoka nxjerr sekretin

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Edhe sot, secili festoi në odën e vet”/ Patozi: Tirona ka parë edhe më keq…

Publikuar

-

Nga

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi i është bashkuar reagimeve me rastin e 100-vjetorit të themelimit të Tiranës si kryeqytet.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Patozi shkruan se edhe këtë festë, “udhëheqësit e mëdhenj” e festuan ndaras.

I vetmi ngushëllim, sipas Patozit, është fakti që Tirana është mësuar me mbajt edhe më shumë se kaq gjatë këtij shekulli tmerrësisht të gjatë.

TIRONA KA PARË EDHE MË KEQ…
Këta udhëheqësit e mëdhenj të popullit dhe të partisë edhe festën e 100 vjetorit të Tiranës kryeqytet e paskan trajtuar si vizitën e Albin Kurtit. Secili duke e futur ne odën e vet. Edhe hajde prit seriozitet shteti pastaj prej tyre!
I vetmi ngushëllim është fakti që Tirona është mësuar me mbajt edhe më shumë se kaq gjatë këtij shekulli tmerrësisht të gjatë.”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE