Connect with Us

Monika Kryemadhi në alarm/ LSI drejt shkrirjes?

Politikë

Monika Kryemadhi në alarm/ LSI drejt shkrirjes?

Publikuar

-

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë “shoë” nga qyteti i Elbasanit, me të ashtuquajturat anëtarësime të reja në parti, ndërsa ka shpërndarë live disa karta anëtarësie.

Por, nga fjalët e Kryemadhit, duket se LSI nuk është në ditët e saj më të mira, por është drejt tkurrjes, gjë që ka alarmuar Kryemadhin.

Është e disata herë, që Monika Kryemadhi në daljet e saj mediatike ka të njëjtat fraza. Bën thirrje për anëtarësime.

Disa ditë më parë në një dalje mediatike, Kryemadhi tentoi të joshë anëtarësimet e reja në LSI, duke deklaruar se do kenë shansin të jenë në listat e kandidatëve për deputetë.

Ndërsa sot nga Elbasani, Kryemadhi tha se LSI ka nisur fushatën e hapjes së dyerve, me qëllimin që sipas saj të ndryshojë realitetin politik në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Rama ekspozitë në Berlin/ LSI bën llogaritë financiare

“Ne si LSI kemi nisur fushatën e hapjes së dyerve të partisë. Synimi ynë është për të ndryshuar këtë realitet politik.

Pedagogë, studentë dhe intelektualë t’i bashkohen inisiativës për të rindërtuar vendin. Sa më shumë shqiptarë të angazhohen në politkë, për të vendosur ne dhe jo oligarkët, për të vendosur ne dhe jo Edi Rama me kapjen e drejtësisë, për të vendosur gjimnazistët për të ardhmen e tyre dhe jo drejtorë shkollash që janë kthyer në misionarë të partisë, të vendosim vetë,për të ardhmen tonë.”-tha ndër të tjera Monika Kryemadhi./ CNA.al

Tkurret LSI/ Kryemadhi nis pazaret

LSI drejt shkrirjes?/ Kryemadhi nuk heq dorë nga joshja me postet publike

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Fatos Hoxha fushate per LSI/ Kritikon opoziten

LEXO EDHE:  LSI: Korrupsion politik me CEZ-in. Manjani: Koalicioni do vazhdoje shume gjate

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Rama nis lëvizjet e para/Thërret besnikët në zyrë

LEXO EDHE:  Ambasadorja e SHBA i shkon në zyrë Kryemadhit

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE