Connect with Us

PD publikoi dokumentin e dënimit në Greqi/ Reagon kryebashkiaku i Mallakastrës

Politikë

PD publikoi dokumentin e dënimit në Greqi/ Reagon kryebashkiaku i Mallakastrës

Publikuar

-

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, ka reaguar ndaj publikimit të dokumentit të dënimit nga Partia Demokratike, me të cilin demokratët pretendojnë se vërtetohet dënimi me 3 vite burg për plagosje në Greqi, më 25 shkurt të vitit 2000.

Ismailaj deklaron se në kohën që ka jetuar dhe punuar si emigrant ekonomik në Greqi, nuk është arrestuar, ndaluar apo deportuar asnjëherë nga policia greke.

Lidhur me shkresat e paraqitura, sot, socialisti pretendon se nuk ka patur dijeni, teksa thekson se nëse do të ishte në dijeni do t’i deklaronte në formularin e dekriminalizimit dhe sipas tij nuk do ta pengonin për kandidimin.

Qerim Ismailaj thotë se do të ndjekë çdo rrugë ligjore për zbardhjen e të vërtetës, si këtu ashtu dhe në Greqi.

“Lidhur me pretendimin se nuk është kryer dënimi i presupozuar pasi nuk më kanë gjetur, theksoj se kam udhëtuar me dhjetëra herë në Greqi dhe jo vetëm dhe asnjëherë në asnjeë pikë kufitare nuk më është refuzuar hyrja apo për më tepër që të jem ndaluar!

Në periudhën kur ka dalë ky i ashtëquajtur vendim kam punuar mësues në shkollën “I.Shehu” Corrush si dhe në 12 tetor 2000 jam zgjedhur kryetar i komunës Kute.

LEXO EDHE:  Kandidati i Korçës merr mandatin e deputetit

Përbuz me neveri çdo etiketim të bërë nga ana e PD ndaj meje, pasi nuk kam kryer asnjë veprimtari  të jashtëligjshme (por mund të më kenë ngatërruar me personazhet kriminelë, hajdutë apo trafikantë që mund t’i ketë patur apo mund t’i ketë akoma në gjirin  e saj)!”, shkruan socialisti në rrjetet sociale.

Ai thekson me bindje se e verteta dhe ndershmëria do të triumfojë mbi gënjeshtrën, hajdutërinë, trafikantët apo mashtruesit./ CNA.al

PD publikon dokumentin/ Kryebashkiaku i Mallakastrës i dënuar me 3 vite burg në Greqi për plagosje

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Kërmilli i PD-së vihet “me shpatulla pas muri” nga demokratët/ Merr vendimin drastik

LEXO EDHE:  Dalin fotot/Si ishte protesta e sotme e PD?

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Salianji drejt burgut/ PD-Prokurorisë: Nuk na e mbyllni dot gojën

LEXO EDHE:  Mirë se vini në Republikën e Re të Lulzim Bashës!

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE