Connect with Us

“Bindja Demokratike u sulmua egërsisht”/ Topollaj: Ja pse Basha dhe Rama janë njësoj

Politikë

“Bindja Demokratike u sulmua egërsisht”/ Topollaj: Ja pse Basha dhe Rama janë njësoj

Publikuar

-

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj është rikthyer pas në kohë, ndërsa ka publikuar një intervistë televizive të dhënë kohë më parë në “Natë me Xhaxhiun”.

Fabian Topollaj ka publikuar në rrjetet sociale një intervistë ku thekson se “Bindja Demokratike” ka si qëllim të kontribuojë në rrezimin e këtij sistemi politik që jo vetëm ka deformur demokracinë në vend, por sipas tij qëndron në këmbë sepse mbrohet njësoj nga të dyja palët politike.

Ndërkohë, Topollaj thekson se sot është e qartë se pse PD doli kundër Bindjes Demokratike, sepse sipas tij si PS edhe PD janë kundër ndryshimit të sistemit.

Më tej, ai shkruan se Rama dhe Basha janë njësoj të interesuar për mbrojtjen e këtij sistemi politik që është ndërtuar në Shqipëri dhe që është pengesa kryesore për zhvillimin e vendit.

“Sot eshte e qarte si kristali se perse “PD” luftoi aq egersisht lindjen e “Bindjes Demokratike”

LEXO EDHE:  Basha mesazh protestuesve/ Beteja jonë do përfundojë kur…

Nje interviste e imja e majit 2019 ku arsyetoja se “Bindja Demokratike” ka si qellim te kontribuoje ne rrezimin e ketij sistemi politik qe jo vetem ka deformur demokracine ne vend por qendron ne kembe sepse mbrohet njesoj nga te dyja palet politike.
Ndoshta kjo ishte arsyeja qe “Bindja” u vendos ne ate kohe ne mes te nje sulmi te eger nga te dyja palet, ca me teper nga PD e cila ne kete rast mbronte edhe sistemin politik por edhe monopolin e opozites.
Atehere shume pak njerez na besonin qe Rama dhe Basha jane njesoj te interesuar per mbrojtjen e ketij sistemi politik qe eshte ndertuar ne Shqiperi dhe qe sot eshte pengesa kryesore e zhvillimit te vendit.”-shkruan Topollaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Topalli-Bashës: Je i vonuar

LEXO EDHE:  26 vjet pas rrëzimit të diktatorit, shqiptarët të bashkuar në shesh për votën e lirë

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Topalli-Bashës: Je i vonuar

LEXO EDHE:  Basha mesazh protestuesve/ Beteja jonë do përfundojë kur…

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE