Connect with Us

Autoritetet italiane njoftim të rëndësishëm për “Fly Ernest”/ Ja data kur pezullohen fluturimet

Sociale

Autoritetet italiane njoftim të rëndësishëm për “Fly Ernest”/ Ja data kur pezullohen fluturimet

Publikuar

-

Autoriteti i Aviacionit Civil Italian (ENAC) ka reaguar pas problemeve të shumta të kompanisë “Fly Ernest”, e cila ka mashtruar qytetarët dhe i ka lënë në mes të rrugës.

Me anë të, një tjetër deklarate zyrtare, kompania njofton se pezullimi për licencën e kompanisë ajrore “Ernest” do të mbetet në fuqi, duke filluar nga ora 00:01 të datës 13 Janar 2020.

ENAC pranon sjelljen e pashembullt të kësaj kompanie, teksa deklaron se nuk do të jetë në gjendje të kryejë asnjë fluturim dhe transportuesi do të pushojë të gjitha operacionet.

Autoriteti italian lë të pashpresë të gjithë udhëtarët që kanë prerë një biletë të “Fly Ernest”, të datës 13 janar, pasi i kërkon të mos shkojnë në aeroport por të kontaktojnë kompaninë ajrore për çdo informacion.

Aviacioni Civil Shqiptar, bën me dije se, kjo kompani, duhet të ngrihej në fluturim edhe të dielën e 12 janarit, por duket se nuk do të ndodhë, pasi “Fly Ernest” i ka anulluar të gjitha udhëtimet që duhej të bëheshin me avion me qera.

LEXO EDHE:  Helmimi i nxënësve në Bulqizë/ Shtyhet sërish procesi mësimor

Menjëherë AAC u lidh me drejtuesit e ENAC, të cilët informuan, se edhe ata si autoritet përgjegjës sapo ishin informuar për këtë vendim të Ernest dhe se kompania “i kish garantuar se do të bënte rimbursimet e biletave të shitura”.

AAC i bën thirrje qytetarëve të kontaktojnë me kompaninë për bileta të prera me “Ernest” dhe të bëjnë aplikimin për rimbursim të çmimit të biletës tek faqja zyrtare e kompanisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Mbi një mijë viktima nga koronavirusi/ OBSH: Vaksina gati për 18 muaj

Publikuar

-

Nga

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka folur për vaksinën e koronavirusit, i cili ka marrë mbi një mijë jetë njerëzish.

Kryetari i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në një deklaratë për mediat tha se vaksina e koronavirusit do të hajë rreth 18 muaj kohë.

Vaksina e cila do të quhet “Covid-19”, sipas kreut të OBSH, mund të krijojë më shumë trazira politike, ekonomike dhe sociale se çdo sulm terrorist.

Ai bëri thirrje se bota duhet të zgjohet dhe ta konsiderojë këtë virus si armikun numër një.

LEXO EDHE:  Denoncimi i “Stop”/ Llalla pezullon nga detyra oficerin në video

LEXO EDHE:  Anullohen të gjitha fluturimet nga Aeroporti i Stambollit

Kujtojmë se ky virus ka prekur masivisht qytetarët kinezë, duke shkaktuar shumë viktima, ndërsa numri i të prekurve prej tij është rreth 43 mijë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Stuhia “Ciara” në Shqipëri?/ Sinoptikanët tregojnë se çfarë mund të ndodhë të premten

Publikuar

-

Nga

Stuhia “Ciara”, që ka goditur Evropën me erëra të forta dhe reshje të dendura shiu, duke shënuar edhe viktima, nuk do të prekë Shqipërinë.

Sipas sinoptikanes, Adiola Bani, stuhia “Ciara” do të ketë shumë pak ndikim në vendin tonë.

Ditën e premte pritet të ketë reshje shiu në nivel deri mesatar e cila për pasojë, do të sjellë një rënie temperaturash ditën e shtunë.

“Vendi jonë do mbetet në periferi të kësaj stuhie, duke bërë që ne të kemi reshje shiu dhe dëbore në sasi shumë të pakta. Dita e premte do sjellë sasi më të konsiderueshme të reshjeve të shiut, me intensitet mesatar, ndërsa në zonat malore do të kemi reshje dëbore. Stuhia “Ciara” na prek shumë pak. Te ne ndikon duke sjellë ditën e premte reshje shiu me intensitet mesatar, por jo në sasi të konsiderueshme, duke mos sjellë përmbytje, pasi sasia e reshjeve nuk do të jetë shumë e madhe.

LEXO EDHE:  Këshilli i Ministrave merr vendimin/ Pezullohet nga detyra Arben Malaj

LEXO EDHE:  Vdes 21 vjeçarja/ Mjekja e urgjencës pezullohet nga detyra

Sa i përket temperaturave, deri të premten do të mbeten të larta, ndërsa e shtuna do sjellë rënie të temperaturave në mëngjes, që zbresin deri në -4 në zonat malore. Të premten do të ketë temperatura të larta, duke bërë që të mos kemi reshje dëbore”, tha sinoptikania Bani në një lidhje për Balkan ëeb./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Përhapja e gripit sezonal/ Ministria e Shëndetësisë: Pёr disa persona mund tё bёhet njё sёmundje serioze

Publikuar

-

Nga

Së fundmi vendi është përfshirë nga një virozë gripale që ka prekur shumë njerëz.

Ministria e Shëndetësisë thotë se gripi sezonal ёshtё njё sёmundje infektive qё pёrhapet nga një person tek tjetri nёpёrmjet kollёs, teshtimёs dhe kontakteve tё ngushta. Simptomat e gripit mund tё zgjasin nga disa ditё deri nё disa javё.

Sipasë njoftimit të Ministrisë, simptomat mё tё zakonshme janё temperaturё, ethe, kollё, lodhje,dhimbje fyti, dhimbje koke dhe muskulore.

LEXO EDHE:  Fluturimet e shpeshta të Veliajt jashtë vendit/ PD kërkon hetimin e të ardhurave

LEXO EDHE:  Pezullohet Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit

“Pёr disa persona me probleme shёndetёsore specifike, gripi mund tё bёhet njё sёmundje serioze dhe madje fatale pёr jetёn. Pёr shembull, nёse ju keni diabet, sёmundje kardiake apo respiratore, gripi mund ta pёrkeqёsojё sёmundjen tuaj duke e komplikuar trajtimin e saj”, thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE