Connect with Us

Plagosën policin me thikë në mes të Peshkopisë/ Zbardhen motivet e ngjarjes së rëndë

Kronika

Plagosën policin me thikë në mes të Peshkopisë/ Zbardhen motivet e ngjarjes së rëndë

Publikuar

-

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Dibër ku u plagos me thikë një efektiv policie.

Sipas raportimeve, Bukurosh Zagardi, 55 vjeç, është qëlluar me thikë disa herë nga dy persona të cilët mësohet se janë fqinjët e tij, shtetasit me inicialet R.M., dhe A.M., babë e bir.

Shkak i plagosjes dyshohet se është një konflikt i vjetër pronësie mes dy familjeve, një gardh që shërben si kufi ndarës mes dy banesave shkruan gazeta Shekulli.

Dy familjet mesohet se kishin konflikte të herëpasherëshme, ndërsa 6 muaj më parë kishte ndodhur një përplasje dhe se ngrihen dyshime se sulmi i sotëm ndaj policit ishte i planifikuar.

LEXO EDHE:  Aksioni antikanabis/Plagoset me çifte polici, arrestohen babë e bir

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosi me armë babë e bir/ Arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori 39 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Plagosi me armë babë e bir/ Arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori 39 vjeçar

Policia e Durrësit zbardhi dhe dokumentoi në kohë rekord, ngjarjen e ndodhur më parë, ku mbetën të plagosur me armë zjarri babë e bir.

Blutë kanë bërë të mundur që pas dy orë ndjekjeje dhe kërkimesh, falë edhe mbështetjes së qytetarëve, të kapë dhe vërë në pranga shtetasin A. Ll., 39 vjeç.

39-vjeçari dyshohet se pas një konflikti të çastit, nën efektin e alkoolit ka plagosur me armë zjarri shtetasit H. B., 63 vjeç dhe M. B., 39 vjeç (bab e bir), të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.Ndërkaq, materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Një tjetër aksident me  pasjë humbje jete është shënuar në rrugët e vendit.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Panaja në Vlorë ku dy automjte janë përplaur me njëra-tjetrën.Si rrjedhojë e aksidentit, një person ka humbur jetën./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona

Publikuar

-

Nga

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Lolaj në Peqin.

Sipas informacioneve të para, mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën.Si pasojë e aksidentit dy persona janë plagur, dhe ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore./CNA.al

LEXO TE PLOTE