Connect with Us

Kauzat e rreme që duhet ta çojnë në SPAK/ Përgjigjet që çdo qytetar kërkon nga Erion Veliaj

Politikë

Kauzat e rreme që duhet ta çojnë në SPAK/ Përgjigjet që çdo qytetar kërkon nga Erion Veliaj

Publikuar

-

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas  shembjes së ndërtesës së fundit te “Ish-Shqiponja”, në kuadër të ndërtimit të Unazës së Madhe.

Në një postim në rrjetet sociale, Veliaj shkruan se “Astiri qe nje kauze fallco partish të lodhura, kundër Tiranës që ka nevojë për rrugë, sheshe, teatro e parqe!

Pas nderteses se fundit, nis puna per Unazen e Madhe në 100 vjetorin e Tiranes kryeqytet! FORCA!”.

Por, qytetarët kanë edhe disa pyetje për “djalin punëtor” të Tiranës.

Po beteja për të mbyllur çdo zë që flet për vrasjen e Ardit Gjoklajt në Sharrë çfarë kauze është?

LEXO EDHE:  Gjenocidi ndaj qenve/ Veliaj i prerë: Kafshët e rrezikshme s'duhet të lejohen në Tiranë

Po dasmat luksoze në Kala e Pezë, çfarë kauzash janë?

Por tenderat e milionat e eurove për Firmen Fusha, çfarë kauze janë?

Këto të treja janë alamet kauzash të rreme që duhet ta çojnë Veliajn në hetim nga SPAK, përfshirë dhe skandalin e Unazës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Veliaj frikë nga mosrikandidimi/ I shpall luftë Ramës

LEXO EDHE:  Disa përgjigje, që çdo shqiptar i kërkon nga Ilir Meta

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Disa përgjigje, që çdo shqiptar i kërkon nga Ilir Meta

LEXO EDHE:  Disa përgjigje, që çdo shqiptar i kërkon nga Ilir Meta

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE