Connect with Us

Autoritetet të pafuqishme përballë krimit?/ Artan Hoxha tregon detajet tronditëse

Kronika

Autoritetet të pafuqishme përballë krimit?/ Artan Hoxha tregon detajet tronditëse

Publikuar

-

Artan Hoxha ironizon mediat serbe/ Askush nuk i ka bërë atentat ekipit Cverna Zvezda

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka treguar detaje tronditëse, në lidhje me ngjarjet kriminale në vend.

I ftuar në “Abc e mëngjesit” me Enkel Demin, gazetari Hoxha tha se ka shumë faktorë që ndikojnë në ngjarjet kriminale në vend, por shtoi se një ndër të problematikët është krimi i organizuar.

I pyetur nëse autoritetet janë të pafuqishme përballë krimit, gazetari Hoxha tha se krimi i organizuar ka një nivel shumë të sofistikuar, të aftë për të mbijetuar dhe për të shkaktuar viktimat e radhës.

“Janë shumë faktorë që ndikojnë. Krimi i organizaur është në një nivel shumë i sofistikuar i krimit, ka më shumë njerëz dhe më shumë aftësi për të mbijetuar, vrasjet kanë premtisa të vijojnë të shkaktojnë viktima të tjera”-tha Artan Hoxha.

LEXO EDHE:  Rasti Artan Hoxha / Gjykata e Strasburgut kryqëzon Adriatik Llallën

Më tej, ai theksoi se vrasjet e tipit të Tropojës rrezikojnë të hapin një spirale tjetër vrasjesh. “Historitë e vjetra ishin mbyllur, jo sepse u vendos drejtësia por sepse njëra palë u tërhoq sepse ishe goditur aq shumë sa nuk kishte më mundësi veprimi”-tha Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e vëllezërve Haxhia/ Gjykata jep vendimin për dy të arrestuarit  

Publikuar

-

Nga

“Arrest me burg” është masa e sigurisë, e dhënë sot nga Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, për dy të arrestuarit Besian Xhixha dhe Enver Diva.

Besian Xhixha dhe Enver Diva dyshohen si bashkëpunëtorë në vrasjen e dy vëllezërve Haxhia, në prill të vitit 2020, në Durrës.

Kujtojmë këtu se Besian Xhixha dhe Enver Diva u arrestuan pak ditë më parë nga Policia e Durrësit, e cila deklaroi se nga hetimet e kryera dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin, kanë krijuar dhe siguruar mjetet për kryerjen e vrasjes së shtetasve Besmir dhe Viktor Haxhia.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Konsumoi të gjitha ilaçet me të cilat kurohej/ 24 vjeçari përfundon në gjendje kome, niset me helikopter drejt Tiranës

Publikuar

-

Nga

E rëndë/ Konsumoi të gjitha ilaçet me të cilat kurohej, 24 vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës

Një i ri nga Gjirokastra është nisur me helikopter drejt Tiranës në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Gjirokastër ku I. Dalipi 24 vjeç është gjetur nga familjarët e tij në gjëndje kome, për shkak se ka pirë të gjitha barnat me të cilat kurohej.

Ai është dërguar fillimisht në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës. Më pas është kërkuar ndihma e helikopterit për ta përcjellë në drejtim të kryeqytetit për ndërhyrje më të specializuar./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Dështon operacioni “Forca e Ligjit”

LEXO EDHE:  Artan Hoxha vë alarmin/ Elbasani i pushtuar nga bandat, policia nuk bën dot asgjë

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po punonte në bodrumin e një pallati/ Plagoset rëndë punëtori në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një 35-vjeçar është rrëzuar nga shkallët, teksa ka qenë duke punuar në bodrumin e një pallati, në Tiranë.

Për pasojë, i riu ka marrë lëndime dhe është transportuar menjëherë në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 19.06.2021, rreth orës 12:50, në rrugën “Haxhi Hysen Dalliu”, duke punuar në bodrumin e një pallati, është rrëzuar nga shkallët, punëtori shtetasi K. A., rreth 35 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Përplasja me grabitësit/ Artan Hoxha: Ja pse policët mund të ishin vrarë

LEXO EDHE:  Artan Hoxha thumbon Metën/ “Ka dy ziafete të planifikuara në fundjavë”

Grupi Hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXO TE PLOTE