Connect with Us

“Tradhëti ndaj Kosovës!”/ Vasili: Rama dhe Daçiç kanë objektiva të njejta

Politikë

“Tradhëti ndaj Kosovës!”/ Vasili: Rama dhe Daçiç kanë objektiva të njejta

Publikuar

-

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me deklaratën e ministrit të jashtëm serb Ivica Daçiç për mosnjohjen e Kosovës.

Duke e paralelizuar me kryeministrin Rama, Vasili shkruan se të dy kanë objektiva të njëjta kundër Kosovës.

“Ministri i Jashtem Edi Rama ka te shkruar si nje nga objektivat me te rendesishem te Ministrise se Jashtme promovimin dhe mbeshtetjen e procesit te njohjes se Kosoves.

Ndersa Ivica Daçiç Ministri i Jashtem i Serbise deklaron si objektiv te Ministrise se Jashtme serbe:

“Unë pres më shumë shtete që të tërheqin njohjen. Do të vazhdojmë veprimet diplomatike kundër anëtarësimit të Kosovës në organizatat dhe institucionet ndërkombëtare”, ka thënë Daçiq.

LEXO EDHE:  Rama nuk njeh amnistinë/ Fut në burg qytetarët e thjeshtë dhe liron vrasësit

Edi Rama nga njera ane çfaqet cinik,i eger dhe ofendues ndaj Kosoves dhe nga ana tjeter mbeshtet pa rezerva te ashtuquajturin Minishengen, mbeshtet Vuçiçin,qe perjashton dhe defaktorizon dhe kerkon te shperbeje Kosoven, duke i sherbyer verberisht ketij objektiv madhor anti Kosove, qe Serbia ka.

Pra eshte e qarte qe Ministri i Jashtem Edi Rama ka de facto objektiva te njejta me Ministrin e Jashtem Daçiç, por eshte vendi ti kujtojme z.Rama se kjo qe ai ben kunder Kosoves ka vetem nje emer:
TRADHETI dhe ata qe e kryejne TRADHETARE.”, shkruan Vasili në reagimin e plotë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Kriminaliteti në vend/ Rama i pakënaqur me Xhafajn ?

LEXO EDHE:  Denoncimi i fortë i Tabakut/ Zbulohet plani i Ramës për pronat

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Denoncimi i fortë i Tabakut/ Zbulohet plani i Ramës për pronat

LEXO EDHE:  "Zhduket" Air Albania/ Mbështetësi i Veliajt ironizon Ramën

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE