Connect with Us

Mangësi në hetime/ Gjykata i kthen Prokurorisë dosjen e vrasjes së Arjan Balliut

Kronika

Mangësi në hetime/ Gjykata i kthen Prokurorisë dosjen e vrasjes së Arjan Balliut

Publikuar

-

Dosja e vrasjes së Altin Balliut është kthyer në ping pong mes Gjykatës dhe Prokurorisë.

Sot, raportohet se Gjykata e Korçës për herë të dytë ia kthyer pas dosjen në fjalë, organit të akuzës.

Shkak për kthimin e dosjes janë bërë mangësitë në hetime, ndaj Gjykata i ka lënë afat Prokurorisë deri në fund të janarit të plotësojë dosjen.

Dosja e vrasjes së Arjan Balliut është hetuar nga prokurori Etmond Shytko.

LEXO EDHE:  Gjykata franceze dënon tre hajdutët shqiptarë

Arjan Balliu, mbeti i vrarë një vit më parë, pas një sherri në një local./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Fushë-Krujë/ Flakët e zjarrit “përpijnë” punishten e përpunimit të drurit

Publikuar

-

Nga

Fushë-Krujë/ Flakët e zjarrit “përpijnë” punishten e përpunimit të drurit

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një punishte të përpunimit të drurit në Fushë-Krujë.

Mësohet se zjarri i mëngjesit të sotëm ka dëmtuar pjesërisht punishten. Ndërkohe ende nuk dihet shkaqet e zjarrit, ndërsa zjarrfikëset ndodhen në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.Si pasojë e flakëve, fabrikën e cila në pronësi të Afrim Çelës, janë djegur dhjetëra metër kub dërrasa dhe materiale drusore, fatmirësisht jo të lënduar në njerëz./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen dy makina në Shëngjin/ Plagoset rëndë një person

Publikuar

-

Nga

Përplasen dy makina në Shëngjin/ Plagoset rëndë një person

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Shëngjin.

Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra tjetrën në vendin e njohur si Rana e Hedhur.Për pasojë ka mbetur i plagosur një prej pasagjerëve që ndodhej në automjet.

I plagosuri identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur po merr ndihmën mjekësore në spitalin e Lezhës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Përplasen 4 makina, njëra përmbyset në rrugë

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Përplasen 4 makina, njëra përmbyset në rrugë

Një aksident i frikshëm është regjistruar pasditen e sotme në rrethrrotullimin e Rrogozhinës, ku katër makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

Sipas të dhënave, njëra prej tyre është rrotulluar disa here duke u përmbysur në rrugë.Nnde nuk dihet nësë nga aksidenti ka të plagosur ndëra në vendngjarje kanë mbërritur dhe forcat e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE