Connect with Us

Zgjidhni personin që pëlqeni/ Çfarë zbulon për karakterin tuaj

Lajme

Zgjidhni personin që pëlqeni/ Çfarë zbulon për karakterin tuaj

Publikuar

-

Ky test bazohet në praktikën e vlerësimit të karakterit ose personalitetit të një personi nga pamja e jashtme, veçanërisht fytyra dhe e ashtuquajtura gjenetikë e sjelljes.

Sipas dy degëve të psikologjisë, ju mund të mësoni shumë mbi veten dhe personalitetin tuaj vetëm duke parë fytyrat që ju pëlqejnë. E vetmja gjë që duhet të bëni është të krahasoni tiparet e fytyrës së njerëzve në foto me personalitetet e tyre.

Midis këtyre njerëzve, zgjidhni atë që ju duket më tërheqës e familjar dhe zbuloni se çfarë tregon zgjedhja juaj për ju. Mos nxitoni! Mendoni se me kë do të dëshironit vërtetë të bisedonit.

1.

Persona të tillë kanë vullnet të fortë, forma e buzëve të tyre e tregon këtë. Ata janë shumë të drejtpërdrejtë dhe të ndjeshëm.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Njerëzit me vullnet të fortë tërheqin njëri-tjetrin në një nivel të pavetëdijshmëm. Nëse ky person ju duket tërheqës, atëherë ka shumë të ngjarë që edhe ju të jeni një person i fortë dhe vendimtar.

2.

Forma e këndshme e anëve të hundës tregon që ky person është në gjendje të kalojë nga leckat tek pasuria e bollshme, duke luftuar të gjitha rrethanat gjatë rrugës. Njerëzit me temperate melankolike ose flegmatike kanë frikë nga fytyrat e tilla. Sytë e ndritshëm tregojnë se ky person është shumë inteligjent dhe forma e buzëqeshjes së tyre do të thotë që ata të mund të kontrollojnë emocionet e tyre.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Sipas psikologëve, fytyra të tilla tërheqin njerëz të qetë dhe të zhytur në mendime. Por ky vetëkontroll i dukshëm mund të tregojë gjithashtu një temperament të fortë dhe vendimtar si edhe një nivel të thellë emocionaliteti.

3.

Ky person është i apasionuar dhe i guximshëm. Pjesa e sipërme e veshëve është pak mbi nivelin e vetullave dhe kjo tregon inteligjencë të lartë. Një person i tillë është idealist dhe i ndërgjegjshëm. Ata nuk pëlqejnë t’i shtyjnë gjërat.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Këta njerëz janë të guximshëm dhe seriozë. Një person pa inteligjencë të konsiderueshme nuk do të rrezikonte të merrej me një njeri të tillë. Kjo zgjedhje do të thotë se ju keni një personalitet të fortë, ndoshta të rreptë dhe kokëfortë.

4.

Mjekrra në formë katrore tregon një temperament të fortë në kombinim me kokëfortësi dhe gatishmëri. Sytë e mëdhenj janë zakonisht një shenjë e ndjeshmërisë së thellë. Buzët dhe palosjet hundolabiale tregojnë emocionalitet, një sens disi të çuditshëm dhe të errët humori dhe një qëndrim serioz ndaj jetës.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Sipas psikologëve, njerëzit e fortë dhe të ndjeshëm tërheqin njerëz të sjellshëm dhe të ngrohtë, të cilët kërkojnë mbrojtje. Ky është një rast kur të kundërtat tërhiqen dhe sëbashku, ata mund të krijojnë një ekip të mirë.

5.

Njerëzit të cilët kanë një mjekër të vogël janë zakonisht të paduruar, të gatshëm t’ju takojnë dhe kanë një natyrë të ëmbël. Maja e hundës tregon një qëndrim të lumtur ndaj jetës. Forma e buzëve tregon se në situata kritike, njerëz të tillë merren vetë me problemet e tyre dhe nuk kanë nevojë për ndihmë nga jashtë.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Nëse pëlqeni njerëz të tillë, tregon se ju jeni një person i fortë dhe i qetë ashtu si njeriu në foto, ose jeni tip manipulues.

LEXO EDHE:  Vajza, ja 5 mënyra për të testuar takat

6.

Sipas fizionomisë, forma e mprehtë ovale e fytyrës tregon ndjeshmëri dhe talent të lartë. Ekspertët gjithashtu vërejnë se njerëz të tillë janë dinakë. Goja e madhe e personit tregon se ata janë të shkujdesur e megjithatë nuk ka gjasa të dyshojnë në vendimet e tyre.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Me shumë mundësi, puna juaj është e lidhur me krijimtarinë ose të paktën ju keni potencial krijues. Ju jeni i sjellshëm dhe i thjeshtë si vajza në foto. Sipas psikologëve, njerëzit me një personalitet të vështirë nuk mund të tërheqin të kundërtën dhe anasjelltas. Nivelet e tyre “të vështirësisë” duhet të jenë pothuajse të njëjta për të ngjallur simpatinë.

7.

Vetullat e njëtrajtshme dhe të gjata tregojnë se ky njeri është inteligjent. E gjithë forma e fytyrës tregon se ky person është shumë i qetë dhe nuk i pëlqejnë ndryshimet rrënjësore. Ky person është në harmoni të përsosur me botën. Ai mund të jetë një artist ose një shkencëtar. Hunda e gjatë që është në harmoni të përsosur me sytë, gojën dhe mjekrën është një tregues i personalitetit të tyre të fortë. Lidhjet hundolabiale thonë se ky person mund të ketë kaluar diçka të vështirë në të kaluarën.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Këta lloj njerëzish, sipas psikologëve dhe ekspertëve të tjerë, janë shumë tërheqës në përgjithësi. Por nëse e keni zgjedhur këtë person, ne mendojmë se ju jeni mjaft krijues dhe ashtu si ky njeri, i qetë dhe në harmoni me botën. Është e mundur që edhe ju të jeni të dhembshur.

8.

Hunda tregon se ky person është i shqetësuar për gjendjen e tij financiare dhe ka të ngjarë t’i mbledhë shqetësimet nga brenda. Fytyra proporcionale është një shenjë e një personaliteti kokëfortë, një mendje logjike dhe me vetëbesim. Dhëmbët e mëdhenj të përparmë thonë se ky person mund të ketë qenë i ndrojtur në fëmijëri. Forma e buzëve të tyre tregon se ata janë në gjendje të bindin të tjerët dhe të përqendrohen në aktivitete praktike.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Nëse pëlqeni këta persona, jeni njerëz pragmatistë dhe që ndonjëherë nuk dini se çfarë doni. Por gjithashtu jeni shumë të sjellshëm e pozitivë. Keni një vullnet të fortë dhe e gjeni linjën e sjelljes në pothuajse çdo situatë.

9.

Njerëzit me këtë formë fytyre janë të sjellshëm dhe paqësorë. Këta njerëz e duan rehatinë, duan njerëz të mirë rreth tyre dhe nuk duan të jenë të famshëm. Mjekrra e madhe dhe e spikatur tregon vetëbesim dhe qëndrueshmëri të mirë fizike. Ky person është natyrishëm elokuent dhe komunikues. Vetullat e shkurtra tregojnë se ai është pak impulsiv.

Kush tërhiqet nga këta njerëz?
Ky është rasti kur njerëz të ngjashëm tërhiqen nga njëri-tjetri. Ju jeni i sjellshëm, paqësor dhe i buzëqeshur. Me shumë mundësi, ju pëlqen të komunikoni dhe të kënaqeni duke qenë rreth njerëzve të tjerë. Por ndoshta jeni disi të ndrojtur dhe jo shumë komunikues dhe po kërkoni ngrohtësi, kjo është arsyeja pse kjo foto mund t’ju ketë përlqyer në radhë të parë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Publikuar

-

Nga

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim nga Dhoma e Deputetëve të vendit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Alba Kepi, nga Italia, e cila deklaroi në emisionin “Tempora”.

“Gazetari Valerio Cattani, ai që ka realizuar dokumentarin e narkotikëve, ai që ka realizuar dokumentarin e fundit të pak ditëve më parë për Shqipërinë, “RAI3” dhe “DG3” është vlerësuar me çmimin “Drejtësia dhe e vërteta”, dedikuar gazetarit të njohur italian, mjaft i suksesshëm, tani jo më në jetë, për punën e kryer për dokumentarin “Narkotika”. Në puntatën e katërt, gazetari Valerio Cattani trajtonte çështjen e narkotikës në Shqipëri. “Rai 3” është duke u marrë me këtë çështje dhe nuk i beson këtij realiteti kaq të bukur të paraqitur nga Rama. Kronika e zezë e “Rai 3” për Shqipërinë është në raport me kriminalitetin shqiptar, grupet e organizuara, raportet e antimafias, shfaqet shumë prokupuese”, deklaroi gazetarja Kepi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Bllokoni targat e mjeteve të blinduara”/ Zbardhet urdhri i Lleshajt për drejtorët rajonalë

Publikuar

-

Nga

Zbardhet urdhri i ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj për makinat e e blinduara.

Lleshaj ka kërkuar nga Drejtoria Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor që të pezullojnë çdo targim të mjeteve të blinduara, që hyjnë rishtas në Shqipëri, dhe njëkohësisht të mos rinovojnë asnjë dokument.

Drejtori i Shërbimit të Transportit Rrugor në Durrës, Kreshnik Ternova, në një prononcim për mediat ka bërë me dije se udhëzimi sqaron se personat që e disponojnë një mjet të tillë duhet të paraqiten në Ministrinë e Brendshme dhe është kjo e fundit që do t’i pajisë me leje të veçantë, nëse duan të kryejnë procedurat e targimit dhe të pajisjes me leje qarkullimi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video-Dy kilogram eksploziv/ IKMT shemb objektin 4-katësh në Durrës

Publikuar

-

Nga

Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një objekt në qytetin e Durrësit.

Për objektin katër katësh u përdorën 2 kilogramë eksploziv që u vendos në 100 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit.

Shpërthimi u krye rreth orës 13.00. Objekti kishte rezultuar i dëmtuar nga tërmeti i nëntorit dhe u shpall i rrezikshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE