Connect with Us

“Mjaft me idiotllëqe, duam vepra dhe jo llafe”/ Qytetarët “vënë me shpatulla pas muri” Ramën

Politikë

“Mjaft me idiotllëqe, duam vepra dhe jo llafe”/ Qytetarët “vënë me shpatulla pas muri” Ramën

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama së fundi ka filluar një tjetër ritual, në postimet e tij në rrjetet sociale. Mesa duket Rama nuk ka më jo punë, por as projekte për të reklamuar, kështu që ka filluar e përshendet ndjekësit e tij në rrjetet sociale, me fjalë të mencura të personaliteteve të ndryshme.

Sot, kreu i qeverisë ka zgjedhur të citojë një shprehje të ish-presidentit amerikan, Harry S. Truman.

“Ata që i kërkojnë qeverisë tu zgjidhë problemet e të menduarit, janë si puna e atyre që bëjnë vetëvrasje nga frika se mos i vrasin”-citon Rama, Harry S. Truman.

Por, pas këtij postimi, qytetarët kanë shpërthyer në komente kundër kreut të qeverisë.

“Pas shumë gjërave të mënçura këpusin dhe të mënçurit noi kopaçe mos ju beso shumë. Qyqja mor bir ke 80% të Durrësit rrëkaj dhe një pjesë të Tiranës. Mos o zot dhe shumë premtime të pa mbajtura vete e filozofon që me saba”-shkruan një qytetar.

LEXO EDHE:  Hajdari shuplakë Ramës dhe Bashës/ "Gati për letra 'dashurie'"

Ndërsa një tjetër shkruan se “Qeveria është që t’u paraprijë njerëzve, t’i bëjë ata të mendojnë për të ardhmen e përbashkët. Nëse qeveria është të flejë gjumë, të na lërë të lirë e të mendojmë sic duam. Nga njëra anë s’jepni mend e nga ana tjetër kërkoni t’na keni skllevër.”

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “Kjo është një thënie idjoteske që qeveria të dalë e pa lagur nga të gjitha detyrimet që ka për popullin. Mjaft me këto idjotllëqe se na e keni hapur barkun. Populli nga te përzgjedhurit e tij do vepra dhe jo llogje kafenesh.”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Sot mblidhet Kuvendi/ Opozita interpelancë me ministrin Lleshaj

Publikuar

-

Nga

Sot në orën 10: 00 Kuvendi i Shqipërisë pritet të zhvillojë seancën e plenare të radhës.

Opozita e re ka kërkuar një interpelancë me ministrin e Brendshëm, Sandër Leshaj për kriminalitetin në vend, Vettingun në Polici dhe për protestat.

Kujtojmë së në seancën e kaluar në datën 3 shkurt, u zhvilluan tre interpelanca me ministrat.

Rendi i ditës:

LEXO TE PLOTE

Politikë

Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën/ Kryeministri zhgënjen edhe simpatizantët

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama vazhdon “ritualin” e tij të mëngjesit duke publikuar fjalë të shenjta në profilin e tij në rrjetet sociale.

“Ngri fjalët jo zërin. Është shiu që i rrit lulet, jo bubullima”, kjo është shprehja e publikuar nga Rama.

Por ajo që bie në sy janë komentet që qytetarët e ndryshëm i shkruajnë kryeministrit. Ata ndihen të zhgënjyer dhe të lodhur nga Rama, teksa i thonë se s’po bën asgjë tjetër perveç fjalëve.

“Zoti Kryeministër me duket se ke ndrru profesion. Pse s’po bëhesh Poet më mire, e leje Politiken se fort kohen e fundit ja ki huq. E ke humbur simpatin nga Kosovaret me levizjet e fundit Qe i ke bërë, ke gabur ne hapa ne Basketboll, topin ta ka marrë Vuqiq edhe pse po mundohet Albini te pasoj te ti”, shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  “Për shkollëpakun diplomat dhe kualifikimet janë turp”/ Deputeti ironizon me Ramën

LEXO EDHE:  Dosja italiane e drogës/Të gjitha akuzat për Saimir Tahirin

Një tjetër qytetar shprehet: Edo leri kto fjal te cmuara tani se nuk na duhen.por bej na nje gje per ket Popull. Unë jam simpatizanti jot, por më zhgëjen me duket se do ta mari Luli (gjinoja)kokrren e figut dhe pastaj shqiperin(marigon)e mori gjith dynjaja.

Gjithashtu nuk kanë munguar edhe komentet për takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.
“Z. Kryeminister, ose me Albinin ishit te zymt ne shumicen e fotografive qe pam, gjuha e trupit thoshte diqka tjeter me ate gjuhen qe folet ! Sigurisht se te ra ndermend qe Albini nuk eshte Ramush”, shkruan komentuesi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  “Për shkollëpakun diplomat dhe kualifikimet janë turp”/ Deputeti ironizon me Ramën

LEXO EDHE:  Reforma e pensioneve/ Rama: Qytetarët vendosin pensionin që dëshirojnë

 

LEXO TE PLOTE