Connect with Us

“Ky shitës fiqsh”/ Arben Malaj publikon mesazhet, i “nxjerr bojën” Erion Veliajt

Politikë

“Ky shitës fiqsh”/ Arben Malaj publikon mesazhet, i “nxjerr bojën” Erion Veliajt

Publikuar

-

veliaj

Ish-ministri socialist i Financave dhe ish-deputet i PS-së, Arben Malaj, ka hedhur akuza të forta në drejtim kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Malaj shkruan se Veliaj po qeveris me arrogancë dhe babëzi qytetin e Tiranës.

Malaj ka denoncuar gjobitjen e banorëve rezidentë në rrugën “Faik Konica” nga policia bashkiake e Veliajt.

“Vetëm në 6 ditët e para të 2020-ës, rezidentët e rrugës “Faik Konica” janë gjobitur 2 deri në 4 herë nga Bashkia e Tiranës vetëm se ajo e do rrugën bosh për betonieret e privatëve.
Veliaj ky shitës fiqsh dhe që bën dasmën në kala, Mazniku që fle me 900 euro nata, qeverisin me arrogancë dhe babëzi.

Veliaj me papërgjegjshmërinë dhe arrogancen e tij po i sjell Shqipërisë një gjobe 110 milionë euro.

LEXO EDHE:  Foto-Veliaj nuk njeh kufi/ Zbulohet mashtrimi i radhës i kryebashkiakut

Kur do ndalet me ligj ky keqqeverisës i pa ditur, fodull dhe arrogant. Nuk tremben shqiptarët nga arroganca e tigrave prej letre”, shkruan Malaj në postimin e tij, ndërsa publikon edhe foto.

Po ashtu, Malaj ka publikuar edhe një mesazh të vjetër, gjatë kohës kur është martuar kryebashkiaku Erion Veliaj i cili nuk ka pranuar që të ketë asnjë grup xhirimi rrotull, gjatë ditës kur ai martohej në Gjirokastër. Për më tepër kërcënonte duke thënë se do të bënin armiq të gjithë qeverinë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Foto-Veliaj nuk njeh kufi/ Zbulohet mashtrimi i radhës i kryebashkiakut

LEXO EDHE:  Kopshti Botanik/ Asambleja e FSHN-së akuza Veliajt: Ke keqinformuar senatin për VKM-në

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Kauzat e rreme që duhet ta çojnë në SPAK/ Përgjigjet që çdo qytetar kërkon nga Erion Veliaj

LEXO EDHE:  Prononcimi për CNA.al/ Veliaj vjedh 500 milion lekë nga buxheti i Bashkisë

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE