Connect with Us

Falimenton “Fly Ernest”

Lajme

Falimenton “Fly Ernest”

Publikuar

-

Kompanisë së udhëtimeve “Fly Ernest” duket se i erdhi fundi, pas mashtrimeve të shumta, prej muajsh, me qytetarët.

Gjatë 72 orëve të fundit, kjo kompani ka lënë në mëshirë të fatit udhëtarët që kanë prerë biletat.

Mirëpo TV Klan raporton se kjo kompani, e cila udhëton në tre destinacionet Pizza, Bergamo dhe Bolonja, ka falimentuar dhe sporteli i saj është mbyllur.

Sipas tyre, fluturimet për Bolonjën dhe Pizzën janë anulluar tërësisht, pasi janë shtyrë për disa herë radhazi. Pavarësisht se biletat e udhëtimit kanë kushtuar shumë, askush nuk i thotë qytetarëve se çfarë do të ndodhë dhe nëse do t’i kompensohen biletat.

Ndërkohë, Autoriteti i Aviacionit Civil i pezulloi licensën e udhëtimit më 29 dhjetor të vitit 2019 kësaj kompanie, e cila ka akumuluar gjoba dhe tarifa të shumta drejt autoriteteve italiane. “Fly Ernest” i ishin lënë në fuqi udhëtimet deri në datën 13 janar, por duket se nuk do të niset më në fluturim.

LEXO EDHE:  Skandali/ Kompania merr 4.8 mln euro pagesa nga qeveria pa nisur investimin

“Fly Ernest” nisi fluturimet në vitin 2016 dhe personi i lidhur me këtë firmë rezulton të jetë Ilir Xhelo, pronar i ish-kompanisë ajrore Belle Air, e cila falimentoi në vitin 2013-ën./ CNA.al

Mashtrimi i “Fly Ernest”/  Qytetarët gdhijnë netët në aeroporte

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Publikuar

-

Nga

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim nga Dhoma e Deputetëve të vendit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Alba Kepi, nga Italia, e cila deklaroi në emisionin “Tempora”.

“Gazetari Valerio Cattani, ai që ka realizuar dokumentarin e narkotikëve, ai që ka realizuar dokumentarin e fundit të pak ditëve më parë për Shqipërinë, “RAI3” dhe “DG3” është vlerësuar me çmimin “Drejtësia dhe e vërteta”, dedikuar gazetarit të njohur italian, mjaft i suksesshëm, tani jo më në jetë, për punën e kryer për dokumentarin “Narkotika”. Në puntatën e katërt, gazetari Valerio Cattani trajtonte çështjen e narkotikës në Shqipëri. “Rai 3” është duke u marrë me këtë çështje dhe nuk i beson këtij realiteti kaq të bukur të paraqitur nga Rama. Kronika e zezë e “Rai 3” për Shqipërinë është në raport me kriminalitetin shqiptar, grupet e organizuara, raportet e antimafias, shfaqet shumë prokupuese”, deklaroi gazetarja Kepi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Bllokoni targat e mjeteve të blinduara”/ Zbardhet urdhri i Lleshajt për drejtorët rajonalë

Publikuar

-

Nga

Zbardhet urdhri i ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj për makinat e e blinduara.

Lleshaj ka kërkuar nga Drejtoria Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor që të pezullojnë çdo targim të mjeteve të blinduara, që hyjnë rishtas në Shqipëri, dhe njëkohësisht të mos rinovojnë asnjë dokument.

Drejtori i Shërbimit të Transportit Rrugor në Durrës, Kreshnik Ternova, në një prononcim për mediat ka bërë me dije se udhëzimi sqaron se personat që e disponojnë një mjet të tillë duhet të paraqiten në Ministrinë e Brendshme dhe është kjo e fundit që do t’i pajisë me leje të veçantë, nëse duan të kryejnë procedurat e targimit dhe të pajisjes me leje qarkullimi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video-Dy kilogram eksploziv/ IKMT shemb objektin 4-katësh në Durrës

Publikuar

-

Nga

Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një objekt në qytetin e Durrësit.

Për objektin katër katësh u përdorën 2 kilogramë eksploziv që u vendos në 100 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit.

Shpërthimi u krye rreth orës 13.00. Objekti kishte rezultuar i dëmtuar nga tërmeti i nëntorit dhe u shpall i rrezikshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE