Connect with Us

“Droga vret”/ Manjani bën thirrje: Nuk të llogarit hiç për burrë, ta kuptojmë sa më shpejt!

Lajme

“Droga vret”/ Manjani bën thirrje: Nuk të llogarit hiç për burrë, ta kuptojmë sa më shpejt!

Publikuar

-

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas vrasjes së ndidhur sot në Rrëshen.

Manjani thekson se droga vret në çdo kuptim, edhe kur mbjell edhe kur e përdor edhe kur e shet.

“Nëse nuk e kemi kuptuar me kaq jetë të humbura, skemi shanc më ta kuptojmë se drogra VRET!
Nuk mund të “marrim frymë thellë”, kur droga ha kokë njerëzish- siç sugjeron Kryeministri.

Duhet të harxhojmë frymë e energji, pa u lodhur që kjo farë e keqe vdekjendjellëse, të shkulet nga mendja e njerëzve. Sepse ajo të VRET! Nuk të llogarit hiç për burrë”, shkruan Manajni.
Sipas tij, droga vret shumicën e njerëzve që nuk merren me të sepse i damkos si popull që merret me drogë.

LEXO EDHE:  Eliminime mafioze mes rivalëve/ Lushnjarët zgjohen me kujtimet e vitit të mbrapshtë

“Kjo është krye-vrasja që i bëhet një shoqërie, e cila humb jetë njerëzish por humb edhe fytyrën për të qenë pjesë e kombeve të civilizuara.

Duhet ta kuptojmë sa më shpejt këtë gjë”, përfundon Manjani./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Publikuar

-

Nga

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim nga Dhoma e Deputetëve të vendit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Alba Kepi, nga Italia, e cila deklaroi në emisionin “Tempora”.

“Gazetari Valerio Cattani, ai që ka realizuar dokumentarin e narkotikëve, ai që ka realizuar dokumentarin e fundit të pak ditëve më parë për Shqipërinë, “RAI3” dhe “DG3” është vlerësuar me çmimin “Drejtësia dhe e vërteta”, dedikuar gazetarit të njohur italian, mjaft i suksesshëm, tani jo më në jetë, për punën e kryer për dokumentarin “Narkotika”. Në puntatën e katërt, gazetari Valerio Cattani trajtonte çështjen e narkotikës në Shqipëri. “Rai 3” është duke u marrë me këtë çështje dhe nuk i beson këtij realiteti kaq të bukur të paraqitur nga Rama. Kronika e zezë e “Rai 3” për Shqipërinë është në raport me kriminalitetin shqiptar, grupet e organizuara, raportet e antimafias, shfaqet shumë prokupuese”, deklaroi gazetarja Kepi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Bllokoni targat e mjeteve të blinduara”/ Zbardhet urdhri i Lleshajt për drejtorët rajonalë

Publikuar

-

Nga

Zbardhet urdhri i ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj për makinat e e blinduara.

Lleshaj ka kërkuar nga Drejtoria Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor që të pezullojnë çdo targim të mjeteve të blinduara, që hyjnë rishtas në Shqipëri, dhe njëkohësisht të mos rinovojnë asnjë dokument.

Drejtori i Shërbimit të Transportit Rrugor në Durrës, Kreshnik Ternova, në një prononcim për mediat ka bërë me dije se udhëzimi sqaron se personat që e disponojnë një mjet të tillë duhet të paraqiten në Ministrinë e Brendshme dhe është kjo e fundit që do t’i pajisë me leje të veçantë, nëse duan të kryejnë procedurat e targimit dhe të pajisjes me leje qarkullimi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video-Dy kilogram eksploziv/ IKMT shemb objektin 4-katësh në Durrës

Publikuar

-

Nga

Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një objekt në qytetin e Durrësit.

Për objektin katër katësh u përdorën 2 kilogramë eksploziv që u vendos në 100 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit.

Shpërthimi u krye rreth orës 13.00. Objekti kishte rezultuar i dëmtuar nga tërmeti i nëntorit dhe u shpall i rrezikshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE