Connect with Us

“Do të jap dorëheqjen”/ Meta tregon kur do e lërë presidencën

Politikë

“Do të jap dorëheqjen”/ Meta tregon kur do e lërë presidencën

Publikuar

-

Ilir Meta ka folur, mbrëmjen e sotme, për dorëheqjen e tij nga posti i Presidentit të Republikës, ku deklaroi se një dorëheqje do të ishte tradhti ndaj popullit shqiptar.

“Dakord, zoti Meta jep dorëheqjen sot. Për dijeninë tuaj, zoti Meta ka dhënë dorëheqjen në moshën 32-vjeçare kur ka qenë kryeministër i Shqipërisë dhe e lusnin të mos jepte dorëheqjen, por e dha për të mirën e shqiptarëve dhe ka dhënë edhe herë të tjera. Dorëheqja e zotit Meta do të ishte një tradhëti e hapur, flagrante dhe e pafalshme ndaj Shqipërisë dhe kombit shqiptar. Dorëheqja e zotit Meta mezi do të pritet nga armiqtë e Shqipërisë, të cilët janë në një presion të madh të sjelljes ndaj zotit Meta”, tha Kreu i Shtetit, në emisionin Tempora.

Gjithashtu, Kreu i Shtetit theksoi se është i gatshëm të japë dorëheqjen nëse do t’i jepet një zgjidhje vendit.

LEXO EDHE:  Si e gjunjëzoi Meta Ramën/ Koka e Tahirit si kurban?

“Zoti Meta është në mision, nuk është thjeshtë në detyrë, nuk është në situatë normale. Nëse do i bëhej mirë Shqipërisë, zoti Meta do kishte ikur me kohë, e kam thënë edhe në Pogradec që jam gati, hajt të bëjmë një zgjidhje dhe jam gati të iki nga kjo detyrë po të japim një zgjidhje për vendin, por që të iki zoti Meta që të kapin të vetmin institucion… unë planet tërë natën i mendoj”, u shpreh presidenti./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Arrihet marrëveshja?!/Kush gënjen Syri.net apo BalkanWeb (Foto)

LEXO EDHE:  Elisa Spiropali jep dorëheqjen nga Drejtoria e Doganave

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka akuza bombë për socialistët/ “Rama mori në telefon kriminelët në Shkodër…”

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme për kryeministrin Edi Rama.

Ndërsa ka spikatur “dashurinë” e Ramës për personazhet e krimit Paloka ngriti akuzë konkrete kur tha se kryeministri, Edi Rama ka marrë në telefon kriminelët në Shkodër në vitin 2018 dhe i ka kërkuar të votojnë Bashkim Finon si kryetar të Federatës së Fubollit Shqiptar.

“Deri tek Federata ka ndërhyrë Kryeministri. I ka marë në telefon vetë kriminelët në Shkodër, i ka thënë votoni të fitojë zgjedhjet Bashkim Fino për Federatën e Futbollit”, u shpreh ai në emisionin “Tempora”.

Ish deputeti i PD-së nuk kurseu as deputetët dhe kryebashkiakët socialistë, teksa tha se gjysma e tyre janë të dënuar jashtë shtetit, por nuk preferoi të japë emra.

LEXO EDHE:  Si doli nga dera dhe po futet nga penxherja në politikë, Eduard Halimi

LEXO EDHE:  Foto/Kur Ilir Meta mbështeste Klement Balilin

“Gjysma e këtyre deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë kanë qenë të dënuar jashtë. Pse nuk i shkon këtyre kjo OFL-ja?”, nënvizoi Paloka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Malajt/ Krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i ftuar në “Tempora”, duke folur për paketën anti-KÇK, u shpreh se krimi po tenton të bëjë krushqi me politikën.

“Ne jemi ekonomistë. Ska nevojë që t’i thuash një njeriu që do ta përndjekësh, makina është e regjistruar në shtet, shtëpia në shtet, oborri në shtet, aksionet janë të regjistruar. Gjëja që duhet të bënte shteti, nëse do të ishte serioz, me një ekses të policisë do të nxirrte filani ka këtë pasuri. Kjo në veprim eksperti është kaq, na trego burimin. Të huajt theksojnë se lufta më e mirë e krimit është ndjekja e parasë, vijnë nga eksperienca në vende të tjera.

Një luftë e tillë frontale është një shpërdorim forcash. Të gjithë jemi të interesuar për krimin ekonomik që tenton të bëjë krushqi me politikën. Fakti që deputetët bën një ligj që quhet dekriminalizimi tregon që jemi prekur nga ky fenomen dhe pastrimi i saj duhet të ishte detyra e parë. Krimi ndërhyn në politikëbërje,” theksoi Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE