Connect with Us

Vrasja e biznesmenit/ Zbardhen të tjera detaje

Kronika

Vrasja e biznesmenit/ Zbardhen të tjera detaje

Publikuar

-

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen biznesmenit Guxim Gjuriqi në Tropojë.

47-vjeçari është vrarë mbrëmë me armë zjarri rreth orës 23:32.

Mësohet se viktima është një biznesmen, pronar i një pike karburanti dhe restoranti. Po ashtu burimet bëjnë të ditur se viktima është djali i tezes së Fatmir Haklajt.

Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij në lagjen “Partizani”, ku autori i ka zënë pritë dhe e ka ekzekutuar.

LEXO EDHE:  Flet i plagosuri në Vlorë/ Porosia erdhi nga Athina, nuk kam bërë vrasje

Ende nuk dihen motivet, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë, Kukës dhe dy grupe të FNSH, vazhdojnë kontrollet dhe krehjen e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Viktima në komunitet njihej si njeri i qetë pa konflikte dhe probleme./ CNA.al

Plumbat trondisin Tropojën/ Vrasje me armë zjarri në mes të qytetit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Dritan Dajti në “sitën” e OFL-së/ I dërgohet formulari për të deklaruar pasurinë

Publikuar

-

Nga

Agjentja bjonde e Operacionit Forca e Ligjit deklaroi sot se i është dërguar formulari për të deklaruar pasurinë Dritan Dajtit dhe të dënuarit për trafik droge Xhevdet Troplini.

Dritan Dajti, me banim në Tiranë, ka qenë i dënuar për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, “Mbajtja pa leje e armëve luftarake”, “Falsifikimi i dokumenteve”, “Falsifikimi i vulave, stampave ose i formularëve” dhe “Mbajtja pa të drejtë e uniformës”.

Ndërkohë, Troplini, me banim në Durrës, ka qenë i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së.

LEXO EDHE:  Masakroi gruan me sqepar/ Rrëfehet bashkëshorti: Nuk doja ta vrisja, por…

LEXO EDHE:  Foto-Në kërkim për vrasjen e dyfishtë/ E kaluara e errët e autorit të dyshuar

Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Agjentja bëri me dije se OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse, për të evidentuar dhe dërguar në SPAK, të gjithë personat që janë subjekt i Ligjit Special./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitja dhe plagosja e çiftit në Allias/ Jepete masa e sigurisë për autorët

Publikuar

-

Nga

Jepet masa e sigurisë për autorët e e grabitjes dhe plagosjes së çiftit Petrit dhe Afërdita Laze më 19 janar në Allias, Tiranë.

Mësohet se është dhënë masa ‘Arrest me burg’ për Fatjon Mërtënika, 28 vjeç, ‘arrest me burg në mungesë’ për organizatorin Markeljan Cungu dhe ‘Hetim në gjendje të lirë’ për moskallëzim krimi për Mario Toçcin.

Kujtojmë se Petrit dhe Afërdita Laze kishin një biznes të tyre privat në katin e parë të ndërtesës në Allias, ku merreshin me tregtimin e prodhimit të brumit.

LEXO EDHE:  Masakroi gruan me sqepar/ Rrëfehet bashkëshorti: Nuk doja ta vrisja, por…

LEXO EDHE:  Foto-Në kërkim për vrasjen e dyfishtë/ E kaluara e errët e autorit të dyshuar

Dy persona të maskuar janë futur mbrëmjen e 19 janarit në shtëpinë e tyre, me qëllim grabitjen por, pasi janë ndeshur me të zotin e shtëpisë Petrit Laze, e kanë plagosur atë dhe bashkëshorten e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Asnjëherë s’ke bërë se*s? Mbylle derën!”/ Ndalohet mësuesi në Fier pas skandalit seksual me nxënësen

Publikuar

-

Nga

Policia e Fierit ka ndaluar mësuesin e shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa”, në Fier, Agron Bego, pas skandalit seksual të publikuar nga emisioni investigativ “Stop”.

“Në lidhje me rastin e publikuar mbrëmjen e djeshme në emisionin investigativ “Stop”, ku bëhej fjalë për ngacmimin seksual të një nxënëseje nga mësuesi, Policia menjëherë ka bërë shoqërimin e shtetasit A. B., 63 vjeç, banues në Fier. Në përfundim të veprimeve hetimore, në bashkëpunim me Prokurorinë e Fierit, specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, bënë ndalimin e shtetasit A. B., pasi dyshohet se ka kryer veprën penale “Ngacmimi seksual”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Tropojë/ Policia asgjëson 900 bimë kanabis, në kërkim kultivuesi

LEXO EDHE:  Foto-Në kërkim për vrasjen e dyfishtë/ E kaluara e errët e autorit të dyshuar

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale./CNA.al

Profesori ngacmon seksualisht nxënësen/ “Mbylle derën me çelës, nuk ma merr mendja se…”

LEXO TE PLOTE