Connect with Us

Vrasja e biznesmenit Guxim Gjyriqit/ Gjendet një makinë e djegur në Has

Kronika

Vrasja e biznesmenit Guxim Gjyriqit/ Gjendet një makinë e djegur në Has

Publikuar

-

Një makinë e djegur është gjetur në fshatin Golaj në Has pas vrasjes së biznesmentin në Tropojë.
Dyhsohet se makina e djegur  tip “Ford Fiesta” i përket autorit të vrasjes së Guxim Gjyriqit.

47-vjeçari u vra mbrëmë me armë zjarri rreth orës 23:32.
Viktima është një biznesmen, pronar i një pike karburanti dhe restoranti. Po ashtu burimet bëjnë të ditur se viktima është djali i tezes së Fatmir Haklajt.

LEXO EDHE:  Përplasje me armë në kazino/ Vritet 22 vjeçari shqiptar

Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij në lagjen “Partizani”, ku autori i ka zënë pritë dhe e ka ekzekutuar.

Ende nuk dihen motivet, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë, Kukës dhe dy grupe të FNSH, vazhdojnë kontrollet dhe krehjen e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

Publikuar

-

Nga

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

Një ngjarje e rëndë ashtë regjistruar pasiten e sotme në Durrës, ku babë e birë janë plagosur me armë zjarri.

Sipas uniformave blu, autori i plagosjes është shtetasi A. Ll., i cili ka qëlluar nën efektin e alkoolit dhe është larguar nga vendngjarja.

“Më datë 14.09.2020, rreth orës 17:45, në lagjen nr.14, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit, kanë mbetur të plagosur me armë zjarri shtetasit H.B. dhe M.B., (bab e birë), të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Grabitje me armë/ Vritet pronari i hotelit, plagoset rëndë djaliShërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta hetimore kanë bërë identifikimin e autorit të dyshuar shtetasi A.Ll., i cili ndodhej nën efektin e alkollot dhe pas plagosjes është larguar nga vendngjarja”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Grabitje me armë/ Vritet pronari i hotelit, plagoset rëndë djali

Policia ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr i madh jashtë burgut të Fushë-Krujës/ Flakët rrezikojnë të depërtojnë edhe brenda ambienteve

Publikuar

-

Nga

Zjarr i madh jashtë burgut të Fushë-Krujës/ Flakët rrezikojne të depërtojnë edhe brenda ambjenteve

Një vatër zjarri ka rënë në ambientet e jashtme të burgut të Fushë- Krujës.

Zjarr i është vënë shkurreve jashtë burgut, dhe tashmë rrezikon edhe godinën.Kjo është hera e dytë në pak kohë që bie zjarr në afërsi të burgut, ndërsa ende nuk ka autor.

Zjarrëfikëset e Krujës po mundohen të kontrollojnë flakët për të mos depërtuar deri në ambientet e brendshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Benzi” përplaset me furgonin/ Plagosen tre persona, një vajzë në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Gjendet i pajetë një i moshuar në Elbasan

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Fushë-Bulqizë.

Mësohet se një makinë tip “Benz” është përplasur me një furgon, ndërsa të plagosur kanë mbetur tre persona.Nga informacionet paraprake, raportohet se një vajzë rreth 27 vjeç është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është dërguar menjëherë në spital.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon detajin e frikshëm/ Ja cila është specifika që i dallon vrasësit profesional në Shqipëri

LEXO EDHE:  Video-Vrasja në Vlorë/ Si u arrestua autori pas një orë ndjekjeje

Ndërkaq, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE