Connect with Us

“Një opozitë normale do e kishte rrëzuar 10 herë”/ Altin Goxhaj nuk i kursehet Bashës

Politikë

“Një opozitë normale do e kishte rrëzuar 10 herë”/ Altin Goxhaj nuk i kursehet Bashës

Publikuar

-

Një opozitë normale do e kishte rrëzuar 10 herë Ramën, bashkë me prpagandën e tij. Kështu shkruan avokati Altin Goxhaj, përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa shprehet se i vetmi shpëtim nga Rilindja është krijimi i faktorëve të rinj opozitarë, të pakapur nga Soros.

“Duket sikur EDvEri eshte me i zoti se Gebelsi ne manipulim dhe propagande!
Ne fakt, po te kishte pas nje Opozite normale dhe jo mercenare si keta te Soros, ja kishin futur EDvErit propaganden mu ne b.. dhe e kishin rrezu 10 here!
E vetmja arsye pse EDvEri ka kriju mitin e pathyeshmerise, eshte sabotimi qe i kane bere klyshet e tij Opozites dhe Rezistences Qytetare!
Sepse nese EDvEri me Rilindjen jane KANCERI i Shqiperise, Lyl Sorosi dhe Kolona e Peste e Soros ne Opozite jane HIV&AIDS qe vret aftesine e Shqiperise per te prodhu antikorpe, rezistence dhe aftesi per te perballu dhe luftu te Keqen!
Ndaj dhe i vetmi shpetim nga Rilindja mbetet krijimi i faktoreve te rinj opozitar te pakapur nga Soros! Kete po bejme me @Koalicioni Per Shqiperine!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Çfarë di Taulant Balla, për dhunën ndaj gazetarit kritik të Ramës, Metës dhe Bashës?

Publikuar

-

Nga

Sot në sallën e Kuvendit ka ndodhur një debat, për shkak se CNA.al ka publikuar skandalin në lidhje me një BMW luksoze, e cila përdoret nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. Ky i fundit sërish gënjeu sot në parlament, sërish foli me gjuhën e tij fyese.

Por përtej qëndrimit të Lleshajt, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla kërkoi zbardhjen e ngjarjes, të dhunës së gati tre viteve më parë ndaj gazetarit Elvi Fundo.

Kreu i grupit socialist ka thënë se deputetët duhet të kërkojnë informacion në lidhje me mjetin që përdoret nga Lleshaj, por në lidhje me ngjarjen e dhunës ndaj gazetarit ai është shprehur se “kasandrat” e opozitës dhe të Lulzim Bashës, fshihen pas kësaj ngjarje.

“Jam i gatshëm të jap inforacione në polici dhe në prokurori për gjithçka di në lidhje me sulmin ndaj gazetarit”-ka thënë Balla, duke iu drejtuar Sandër Lleshajt dhe duke i kërkuar publikisht që të zbardhet ngjarja e tre viteve më parë ndaj gazetarit Elvi Fundo.

LEXO EDHE:  “50 minus 2 baraz me 10”/ Topalli mbështet protestën e maturantëve, nuk lë pa thumbuar Bashën

LEXO EDHE:  Gënjeshtra e Bashës për lirinë e mediave

Çfarë di dhe çfarë fsheh Taulant Balla?

Cilat janë detajet që deri sot nuk janë bërë publike në lidhje me këtë ngjarje?

Dhe që sot po përdoren në parlament në momentin kur media në pronësi të gazetarit Fundo ka akuzuar drejtpërdrejt Sandër Lleshajn për blerjen e një BMW-je luksoze në kulmin e pandemisë./ CNA.al

Balla plas “bombën” në Kuvend/ Ja kush qëndron pas dhunimit të gazetarit

Sandër Lleshaj, sërish gënjen publikishtFaktet që “kryqëzojnë” Lleshajn/ Sa kushton BMW luksoze

Kërcënoi publikisht gazetarin/ Andi Përmeti vë me “shpatulla pas muri” Sandër Lleshajn

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

“Kapter” Sandër Lleshaj reagon për makinën luksoze/ CNA.al i përgjigjet

Publikoi skandalin e makinës luksoze/ Gazetari sfidon publikisht Sandër Lleshajn

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sandër Lleshaj, sërish gënjen publikisht

Publikuar

-

Nga

Sandër Lleshaj, sërish gënjen publikisht

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, sërish sot ka gënjyer publikisht.

Pasi deputeti Andi Përmeti i ka kërkuar që të zbardhë dosjen e gazetarit Elvi Fundo, ngjarjen kriminale të tre viteve më parë, ku gazetari u dhunua barbarisht në mes të Tiranës, Sandër Lleshaj është ngritur dhe ka thënë se ky gazetari ka shpifur dhe se ai nuk ka blerë makinë private.

CNA.al edhe një herë e rithekson se asnjëherë dhe në asnjë rast ne nuk kemi thënë se kjo është një makinë e blerë privatisht nga Sandër Lleshaj.

Por, është një mjet i blerë me procedurë ekstraligjore nga Policia e Shtetit.

Pra, Zoti Lleshaj gënjeu publikisht kur tha se ne kemi shkruar se ka blerë mjet privat.

Gënjen, gënjen dhe vetëm gënjen.

Së dyti, duke përsëritur rastin e tij kriminal të sulmit ndaj medias, tha se ne kemi thënë 150 mijë euro. Asnjëherë dhe në asnjë rast ne nuk e kemi thënë këtë.

Ne kemi thënë një makinë që vlen rreth 100 milionë lekë, dhe kjo vlerë është përcaktuar nga vlera e tregut e këtij mjeti.

Dhe ia kemi treguar me fakte konkrete Ministrit të Brendshëm, i cili thotë se e ka blerë rreth 50 mijë euro.

Por, sërish theksojmë se i kemi çuar shkresë Ministrisë së Brendshme dhe Policisë së Shtetit, e cila nuk ka kthyer përgjigje dhe nuk na vendos në dispozicion dokumentet.

LEXO EDHE:  Nis seanca plenare/ Media fut në sherr PD-PS

LEXO EDHE:  Gënjeshtra e Bashës për lirinë e mediave

Theksojmë se mjeti, për të cilin Lleshaj thotë se është blerë 50 mijë euro, me doganë, TVSh dhe vlerat e tjera që duhet t’i shtohen shkon në 70-80 milionë lekë.

A ka luksin Shqipëria, që ministry i Brendshëm të blejë një makinë 80 milionë lekë në kulmin e pandemisë dhe pas tërmetit katastrofik?

Së fundi theksojmë se Sandër Lleshaj nga foltorja e Kuvendit u shpreh se ne nuk kemi asnjë të drejtë të investigojmë mjetet që përdor ministri i Brendshëm.Ne kemi të drejtë të investigojmë çdo mjet që paguhet nga taksat e shqiptarëve. Gjithçka që qarkullon në shtetin shqiptar, nga paratë e shqiptarëve të varfër, të cilat përdoren për BMW luksoze dhe kthehen në mjete që përdoren me targa falso për luksin e zyrtarëve të korruptuar të shtetit shqiptar.

CNA.al paralajmëron padi penale ndaj ministrit Lleshaj.

Duke qënë se i kërkoi deputetit Andi Përmeti që t’i drejtohej Gjykatës, do të jemi ne ata që do t’i drejtohemi gjykatës./ CNA.al

Kërcënoi publikisht gazetarin/ Andi Përmeti vë me “shpatulla pas muri” Sandër Lleshajn

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

“Kapter” Sandër Lleshaj reagon për makinën luksoze/ CNA.al i përgjigjet

Publikoi skandalin e makinës luksoze/ Gazetari sfidon publikisht Sandër Lleshajn

Faktet që “kryqëzojnë” Lleshajn/ Sa kushton BMW luksoze

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali me BMW-në luksoze/ Valteri-Lleshajt: E ke për detyrë të japësh llogari një më një

Publikuar

-

Nga

Skandali me BMW-në luksoze/ Valteri-Lleshajt: E ke për detyrë t’i japësh lloagri një më një

Deputeti i opozitës Halit Valteri foli në foltoren e Kuvendit pasi kreu i grupit parlametar të PS, Taulant Balla i përmendi emrin për sulmin ndaj gazetarit Elvi Fundo.

Valteri i kërkoi llogari ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj lidhur me skandalin për makinën luksoze më të cilën ai lëviz. Deputeti tha se ministri Lleshaj nuk mund të lëvizë si gangster dhe se  duhet t’i japë llogari medias për BMW- në tij luksoze.“Nuk më shqetson fare personi, gazetari Elvi Fundo që u përmend. Kam qenë vetë pre e asaj media. Nëse ministri e quan një media kriminale atëherë çfare pret. Përsa i përket makinës, ne nuk jemi fare të surprizuar se kemi parë që uniformat e policisë janë bërë me tender sikur blenë xhup tek “Armani”. Për makinën e keni detyrim moral të jepni llogari sepse ministri nuk mund të lëvizë si gangster. Medias e ke për detyrë t’i japësh lloagri një më një”, u shpreh Valteri./CNA.al

LEXO TE PLOTE