Connect with Us

Nga çuni i Fahri Balliut tek deputeti i vezëve/ PD në Gjykatë për të marrë lekët nga Kuvendi

Politikë

Nga çuni i Fahri Balliut tek deputeti i vezëve/ PD në Gjykatë për të marrë lekët nga Kuvendi

Publikuar

-

Dalja në opozitë ka sjellë edhe vështirësi financiare për shumë prej ish-deputetëve të Partisë Demokratike.

Ata i janë drejtuar Gjykatës Administrative duke paditur Kuvendin.

Në kërkesat e siguruara nga tirananews.al, ata kërkojnë “detyrimin e Kuvendit te Shqiperise, te me paguaje perfitimet financiare te papaguara qe burojne nga legjislacioni per “Statusin e ‘Deputetit dhe qe lidhen me ushtrimin e funksionit si Deputet per periudhen korrik 2018 janar 2019”.

Dy ish-deputetët e fundit që i janë drejtuar gjykatës janë Endri Hasa, që sulmoi Ramën me vezë dhe Klevis Balliu. Por lista është e gjatë.

LEXO EDHE:  Grida Dumës nuk i del inati me Lulzim Bashën

Ajo vijon me Valentina Duka, Dhurata Cupi (Tyli), Edmond Spaho, Andon Frrokaj, Orjola Pampuri, Lindita Metaliaj, Izmira Ulqinaku, Isuf Çelaj, Flamur Noka, Aldo Bumçi nadire Mecorapaj, Jorida Tabaku, Genc Pollo, Albana Vokshi, Luciano Boçi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Sot mblidhet Kuvendi/ Opozita interpelancë me ministrin Lleshaj

Publikuar

-

Nga

Sot në orën 10: 00 Kuvendi i Shqipërisë pritet të zhvillojë seancën e plenare të radhës.

Opozita e re ka kërkuar një interpelancë me ministrin e Brendshëm, Sandër Leshaj për kriminalitetin në vend, Vettingun në Polici dhe për protestat.

Kujtojmë së në seancën e kaluar në datën 3 shkurt, u zhvilluan tre interpelanca me ministrat.

Rendi i ditës:

LEXO TE PLOTE

Politikë

Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën/ Kryeministri zhgënjen edhe simpatizantët

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama vazhdon “ritualin” e tij të mëngjesit duke publikuar fjalë të shenjta në profilin e tij në rrjetet sociale.

“Ngri fjalët jo zërin. Është shiu që i rrit lulet, jo bubullima”, kjo është shprehja e publikuar nga Rama.

Por ajo që bie në sy janë komentet që qytetarët e ndryshëm i shkruajnë kryeministrit. Ata ndihen të zhgënjyer dhe të lodhur nga Rama, teksa i thonë se s’po bën asgjë tjetër perveç fjalëve.

“Zoti Kryeministër me duket se ke ndrru profesion. Pse s’po bëhesh Poet më mire, e leje Politiken se fort kohen e fundit ja ki huq. E ke humbur simpatin nga Kosovaret me levizjet e fundit Qe i ke bërë, ke gabur ne hapa ne Basketboll, topin ta ka marrë Vuqiq edhe pse po mundohet Albini te pasoj te ti”, shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet vendore/ PD nis negociatat me partitë e tjera

LEXO EDHE:  Pse Berisha bojkotoi mbledhjen e Këshillit Kombëtar nga Lulzim Basha

Një tjetër qytetar shprehet: Edo leri kto fjal te cmuara tani se nuk na duhen.por bej na nje gje per ket Popull. Unë jam simpatizanti jot, por më zhgëjen me duket se do ta mari Luli (gjinoja)kokrren e figut dhe pastaj shqiperin(marigon)e mori gjith dynjaja.

Gjithashtu nuk kanë munguar edhe komentet për takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.
“Z. Kryeminister, ose me Albinin ishit te zymt ne shumicen e fotografive qe pam, gjuha e trupit thoshte diqka tjeter me ate gjuhen qe folet ! Sigurisht se te ra ndermend qe Albini nuk eshte Ramush”, shkruan komentuesi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Sherr mes ish-doganierëve hajdutë/ Hyseni dhe Idrizi heqin maskat

LEXO EDHE:  Luli vijon të flejë i qetë/ “Harron” 30 qershorin

 

LEXO TE PLOTE