Connect with Us

“Më habit policia”/ Artan Hoxha paralajmëron “serial” vrasjesh

Kronika

“Më habit policia”/ Artan Hoxha paralajmëron “serial” vrasjesh

Publikuar

-

gazetari inevstigativ, artan hoxha

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur detaje të reja nga vrasje e biznesmenit Guxim Gjyriqi në Tropojë.

Duke e lidhur dhe me disa vrasje të vitit 1998, Hoxha tha se kjo vrasje mund të jetë sinjal për ti futur drithërimat të tjerëve.

Ndërsa shtoi se një ngjarje e tillë, mund të shërbejë si indicie për të filluar një serial vrasjesh.

“Në 5 janar të 98 ka ndodhur një ngjarje që i vuri zjarrin Tropojës. Kjo sot mund të jetë një sinjal, që duhet të ikni, për është për të rindezuar edhe njëherë situatën.

Viktima e mbrëmshme, nuk është përfshirë në këtë skenar ngjarjes, nuk është larguar nga Tropoja, pra ka qene gjithnjë aty, hapën pikën e karburantit, ka pasur dhe një bilardo, nuk rrinte i armatosur, nuk ruhej, pra ishte një qytetar i lirë.

Pra është ekzekutuar një njeri që mund ta vrisje kur të doje. Një njeri që ka probleme nuk e mban lokalin hapur në orët e vona të natës, dhe mbi të gjitha një lokal me xhama. Deri tani dyshimet janë se kemi të bëjmë me tre atentatorë, është shkarkuar një breshëri kallashnikovi. Kanë qëlluar nga makina, nuk kanë zbritur.

LEXO EDHE:  Arrestimi i Bajrit/ Artan Hoxha kthehet pas në kohë, ngre dyshime për dy vrasjet e bujshme

Nga Bajram Curri ka vetëm dy rrugë që mund të largohesh, dhe mua më habit policia, që edhe pse e ka ditur që ka vetëm dy rrugë që mund të largohen autorët, nuk i kanë bllokuar rrugët, kanë munguar postoblloqet. Kjo është një vrasje me mesazh brenda, jo atentat.

Të gjithë më kanë shprehur frikën që të mos fillojë edhe një herë një serial, vrasjesh. Ai ka lënë tre fëmijë, vëllai vet ka prap tre fëmijë. Në Malësi ka të tjera rrethana, kushte që të bëjnë të reagosh, të mbyt morali, atje. Ai ka qenë mesazh për ti futur drithërimat të tjerëve. Dyshohet se është vrajse me pagesë.”, u shpreh Hoxha./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një person, i cili dyshohet se ka kanosur me armë një person tjetër për motive të dobëta.

Konkretisht raportohet se është vënë në pranga i riu me iniciale D. Z., 19 vjeç, banues në Vlorë.Kapja dhe arrestimi i tij u bë pasi gjatë orëve të natës, në ambientet e jashtme të një hoteli në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në ajër duke kanosur kështu shtetasin T. D, për motive të dobëta.

LEXO EDHE:  Arrestimet në Ministrinë e Drejtësisë/ Artan Hoxha jep detajet

LEXO EDHE:  Arrestimet në Ministrinë e Drejtësisë/ Artan Hoxha jep detajet

MNdërkaq, materialet iu referuan Prokurorosë për veprime të mëtejshme në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Publikuar

-

Nga

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Lezhë.

Sipas asaj që raporton Ballakan web, një i ri, 21 vjeç me inicialet G.K është dhunuar me mjete të forta.I riu është dërguar në gjendje të rëndë shoku në Spitalin e Lezhës, ndërsa rasti është raportuar sot.

Policia ka nisur hetimet, për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe ka shpallur në kërkim autorin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentoi për vdekje një femër/ Ekstradohet nga Shqipëria në Kanada 39-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Aksidentoi për vdekje një femër/ Ekstradohet nga Shqipëria në Kanada 39-vjeçari

Ekstradohet nga Interpol Tirana drejt Kanadasë shtetasi shqiptar E. K., 39 vjeç. Policia bën me dije se ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet kanadeze të drejtësisë, bazuar në urdhër-arrestin e datës 15.06.2018 të Gjykatës British Columbia, Kanada, si person nën hetim për veprën penale “Neglizhencë me pasojë vdekjen”, parashikuar nga Kodi Penal kanadez.

Interpol Tirana vijon bashkëpunimin me homologët, për kapjen dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Si rezultat i këtij bashkëpunimi, ditën e sotme, nga Interpol Tirana është bërë ekstradimi nga Republika e Shqipërisë drejt Kanadasë, i shtetasit shqiptar Erjon Kashari, 39 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet kanadeze të drejtësisë, bazuar në urdhër-arrestin e datës 15.06.2018 të Gjykatës British Columbia, Kanada, si person nën hetim për veprën penale “Neglizhencë me pasojë vdekjen”, parashikuar nga Kodi Penal kanadez.

LEXO EDHE:  Arrestimi i Bajrit/ Artan Hoxha kthehet pas në kohë, ngre dyshime për dy vrasjet e bujshme

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Detajet/Klement Balili ka dhënë intervistë para dorëzimit

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:Në vitin 2014, në Richmond, Kanada, ky shtetas, duke drejtuar një automjet tip kamion, ka përplasur shtetasen C. M., e cila për pasojë ka gjetur vdekjen.

Gjykata e British Columbia, Kanada, më datë 25.06.2018 ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për shtetasin shqiptar E. K.

Ky shtetas është arrestuar në vendin tonë më datë 17.07.2019, me qellim ekstradimin drejt Kanadasë.

Autoritetet gjyqësore shqiptare kanë dhënë miratimin për ekstradimin nga Republika e Shqipërisë në drejtim të Kanadasë të shtetasit E. K., i cili iu dorëzua oficerëve të policisë kanadeze në aeroportin “Nënë Tereza” Rinas. /CNA.al

LEXO TE PLOTE