Connect with Us

Konfirmohet takimi i shumëpritur/ Kurti shkon nesër në zyrën e Thaçit

Kosova & Rajoni

Konfirmohet takimi i shumëpritur/ Kurti shkon nesër në zyrën e Thaçit

Publikuar

-

Pas disa ftesave, më në fund është rënë dakord për takimin mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe presidentit, Hashim Thaçi.

Mësohet se, Thaçi dhe Kurti do të takohen nesër në presidencë, në orën 15:00, pasi VV-ja ka konfirmuar takimin për mediat kosovare.

“Në letrën e dërguar Presidentit, Kryetari Kurti ka theksuar se me datën 6 janar në orën në të cilën mundet presidenti, do të mund të takoheshin. Dhe po, nesër pritet të mbahet takimi”, bën me dije, Zyra për Media e VV-së.

LEXO EDHE:  Albin Kurti flet me emra/ Ja kush janë oligarkët që po rrjepin qytetarët

Kujtojmë se, Kurti ka refuzuar tre takime të propozuara nga Thaçi, dhe ndoshta në këtë të fundit pritet  pritet të mandatohet kreu i VV-së si kryeministër./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

144 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen edhe 8 viktima

Publikuar

-

Nga

covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  8 pacientë me Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë  janë realizuar 1545 testimi, prej të cilëve 144 persona kanë rezultuar pozitiv për koronavirus.Në total 97 pacientë kanë fituar betejën, duke rritur numrin e përgjithshëm të shëruarve në 17,732.

LEXO EDHE:  Albin Kurti flet me emra/ Ja kush janë oligarkët që po rrjepin qytetarët

Rastet me koronavirusi: Në Shkup-27, Kumanovë-11, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-13, Tetovë-13, Veles-4, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Strumicë-15, Kriva Pallankë-1, Radovish-8, Krushevë-2, Koçan-13, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-3, Kërçovë-2, Resnjë-2./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Covid-19 regjistron 4 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Publikuar

-

Nga

Covid-19 regjistron 3 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 678 mostra të marra nga ShSKUK, ku prej të cilëve rezultojnë 57 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes nga koronavirusi.

Numri total i rasteve pozitive është 14.939 raste nga 60.913 persona të dyshimtë, ndërsa numri total I personave që kanë ndërruar jetë është 611.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 137 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.325 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.003.

LEXO EDHE:  Dështon tentativa për shfuqizimin e ‘Speciales’/ Tërhiqen 3 liderët

LEXO EDHE:  Marko Gjuriç i ashpër ndaj presidentit Hashim Thaçi

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 16 raste, komuna Gjilan 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Viti 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Kamenicë dhe Kaçanik./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Kosovë/ Shkon në 607 numri i viktimave nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Kosovë/ Shkon në 607 numri i viktimave nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.882 raste nga 60.235 persona të dyshimtë në virus dhe 607 raste të vdekjes.

Gjithashtu numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.188 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 2.087.

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka folur në një intervistë për mediat lidhur me situatën e krijuar nga Covid-19.

LEXO EDHE:  Pas dorëheqjes së Medvedev/ Putin zgjedh kryeministrin e ri të RusisëKrasniqi tregoi se aktualisht është një situatë më e qetë me COVID-19, por sipas tij situata mbetet ende e rënduar, pasi ende ka pacientë në klinikat e ShSKUK-së.

LEXO EDHE:  Marko Gjuriç i ashpër ndaj presidentit Hashim Thaçi

Ai shtoi se në Klinikat e ShSKUK-së janë mbi 300 pacientë të infektuar me koronavirus, ndërsa mbi 20 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE