Connect with Us

Ekstradimi i Harun Çelikut/ Vasili “i shqetësuar”: Kush ja ka qepur gojën Edi Ramës dhe pse?

Politikë

Ekstradimi i Harun Çelikut/ Vasili “i shqetësuar”: Kush ja ka qepur gojën Edi Ramës dhe pse?

Publikuar

-

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se Rama shfaqet si memec për rastin e Harun Çelikun, shtetasin turk të ekstraduar në Turqi.

Vasili ngre pyetjen: Kush ja ka qepur gojën Edi Ramës dhe pse?

“Duke ditur që ky është llafazan i njohur dhe i papërtuar për të folur budallallëqe pa fund, lind natyrshëm pyetja: Peng i kujt është që Edi Rama që nuk guxon të flasë për një çështje kaq delikate?Ç’farë detyrimi e mban lidhur gojën e Edi Ramës që nuk flet dot për këtë problem?? Kaq i madh është borxhi ku ka hyrë Edi Rama sa që e ka të pamundur të mbajë qendrim zyrtar për ngjarje që po i krijon kaq probleme Shqipërisë??” shkruan Vasili.

LEXO EDHE:  Nga Aurel Plasari/ Edi Rama mashtrues i madh: Ia tha edhe i veti

“Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Edi Rama duhet të shpjegohet publikisht dhe të marrë përgjegjësite boll u fut vrimave dhe boll u fsheh pas bedelëve nëpër ministri,polici e gjetkë”, përfundon Vasili./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Udhëheqësja” me parime që i duhet Lulit/ Letra që e turpëron

Publikuar

-

Nga

“Udhëheqësja” me parime që i duhet Lulit

Dje CNA.al ka raportuar në lidhje me “këshilltaren mizerabël”, e cila në fakt është “udhëheqësja” me parime, që i duhet Lulzim Bashës.

Mirela Bogdani nëpërmjet një gënjeshtre publike në rrjetet sociale, ka thënë se ishte ajo personi që kishte propozuar mënyrën e përzgjedhjes së kandidatëve të PD-së, sipas modelit britanik. Model që në fakt duket se në Shqipëri Lulit më shumë po i hap probleme, sesa po ia zgjidh ato.

Nga ana tjetër kjo duket të jetë vetëm një lëvizje, duke pretenduar se ia ka lënë përzgjedhjen e kandidatëve një komisioni, që më pas të justifikojë humbjen dhe për të mbrojtur karrigen e tij. Që mesa duket tani ka shumë servila dhe shërbëtorë apo “udhëheqësa” të tipit Mirela Bogdani.

Por, le të shohim pak Mirela Bogdanin

Kjo e fundit, që na vjen si gënjeshtare propozuese, sepse Lulzim Basha e kishte artikuluar që në vitin 2017 se do të ishte baza që do të përzgjidhte kandidatët, është një person që është përjashtuar nga gara e konservatorëve britanikë.

Ajo ka tentuar të garojë dikur, por për shkak të qëndrimeve që kishte mbajtur ndaj myslimanëve, është përjashtuar nga kjo garë.

CNA.al ka mundur të sigurojë një letër të Komunitetit Mysliman dhe qëndrimeve që kanë mbajtur ata kundër këshilltares, apo “udhëheqëses” së Lulit.

LEXO EDHE:  Kryemadhi “kërcënon” Ramën: Beteja sapo ka filluar…

LEXO EDHE:  Kazinotë nuk do të mbyllen/ Rama tregon ku do të lejohet operimi i tyre  

Nga ana tjetër mund të theksojmë se Mirela Bogdani është një personazh me parime të mëdha politike, që nuk ka shëtitur në asnjë parti. Gjithmonë ka qënë një “demokrate” e bindur dhe kontribuese e madhe.Këtu mund të kujtojmë se ajo kandidoi dikur për nënkryetare në PR. Pasi humbi garën në partinë e Fatmir Mediut, ç’bëri?

Shkoi në një parti tjetër, u bashkua me FRD-në e Bamir Topit, ishte anëtare e tij në Këshillin Bashkiak dhe votoi të gjitha apo shumicën e vendimeve që kërkonte Erion Veliaj,

Mirela Bogdani është aleatja e kryebashkiakut të Tiranës. Atij që sot duket si trashëgimtari i Edi Ramës, njeriu që erdhi në krye të Bashkisë i mbështetur nga Bamir Topi dhe Mirela Bogdani, Këshilltarja e FRD-së.

Dhe të mos harrojmë që në mandatin e parë Erion Veliaj ishte në aleancë me Mirelen dhe Monën. Me LSI-në dhe FRD-në.

Këto janë disa nga faktet për një “udhëheqëse” solide të paepur dhe të moralshme në poltitikë, si Mirela Bogdani. Që nga përjashtimi nga kandidimi në Angli, deri tek aleancat me Erion Veliajn apo largimet nga një parti në tjetrën./ CNA.al

Zbulohet “këshilltarja mizerabël” e Lulzim Bashës/ Si i gënjeu publikisht demokratët

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta Ministër i Brendshëm?/ “Shpërthen” Braçe: E kanë Shqipërinë pronë private!

Publikuar

-

Nga

Meta Ministër i Brendshëm?/ “Shpërthen’ Braçe: E kanë Shqipërinë pronë private!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka reaguar pas deklaratës së Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila u shpreh se ka gjasa që Presidenti Ilir Meta të jetë Ministër i Brendshëm në zgjedhjet e 25 Prillit.

Braçe është shprehur se ndryshimet e një posti sipas opozitës, sipas Monika Kryemadhi dhe Ilir Metës, bëhen më t’u tekur dhe jo me votën e popullit.

Ndër të tjera Erion Beaçe ka thënë se Shqipëria në sytë e tyre eshtë një pronë private duke kaluar sa në një karrige në tjetrën.

“E KANE SHQIPERINE PRONE PRIVATE!

Nje here, ne televizionin e tyre thane se nga Presidenti do iki kur ti teket, domethene kur ti duhet pushtet edhe me shume, pra kryeminister dhe do behet i tille ose zevendeskryeminister por patjeter minister i Brendshem; Heren tjeter, domethene dje, ne televizionin tjeter te tyre thane se po te doje te behet minister i Brendshem-nga President!!!!!!, sepse kryeminister, ne qe vendosim-domethene kjo dhe Lyli, kemi Lylin!

LEXO EDHE:  Rama fton Bashën në tryezë: Eja të gjejmë konsensus për listat

LEXO EDHE:  Rama fton Bashën në tryezë: Eja të gjejmë konsensus për listat

Po njerezit dhe vota e tyre?!Mos kini asnje iluzion, as qe pyesin per ju, si ju votoni.

E KANE PRIVATE SHQIPERINE DHE VEC KETA KANE LINDUR PER TE KALUAR ME TE NDENJURA NGA NJE KARRIGE NE TJETREN, VEC KETA!

Nuk u flasin ju, por ju degjoini!

JU FLASIN KRIMINELEVE, TE CILET,

ME AXHENDE PO I TAKOJNE NJE NGA NJE E NE GRUP, MADJE DHE NGA ATA QE OFL JU KA CUAR LETREN!
Kete Shqiperi doni?”, shkruan Braçe./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha kopjon Biden/ Trump e tall

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha në fushatën e tij duket fiks sikur po kopjon Joe Biden, i cili duke qënë se nuk artikulon mirë përpiqet të mos dalë shpesh në publik dhe të mos flasë. Kompanitë që i kanë organizuar fushatën dhe trupa e tij e propagandës ka zgjedhur që ai të dalë më pak në publik, të flasë më pak, të ketë më pak debate, të shfaqet më pak në turma me fjalime të gjata apo me qëndrime në debate televizive.

Kështu presidenti Donald Trump është tallur duke thënë se për shkak të koronës, duket se është fshehur dhe nuk është përfshirë shumë në fushatën zgjedhore, megjithëse është kandidat për president dhe rivali kryesor i presidentit Donald Trump.

Njësoj si Biden është edhe Luli në Shqipëri, vetëm me një ndryshim.

Biden, sipas presidentit Trump fle gjumë dhe dihen defektet e tij në artikulim, kurse Luli nuk del në publik i këshilluar sepse sa herë shfaqet flet budalliqe e pastaj do të duhen muaj të tërë për t’i korrigjuar.Ka gënjyer kaq shumë, ka thënë kaq shumë idiotësi, sharlatanizma, gënjeshtra publike, është tallur kaq keqazi sa askush nuk e beson më.

LEXO EDHE:  Kazinotë nuk do të mbyllen/ Rama tregon ku do të lejohet operimi i tyre  

LEXO EDHE:  Kryemadhi “kërcënon” Ramën: Beteja sapo ka filluar...

Në fakt është krahasim i pa qëndrueshëm ky mes Bashës dhe Biden, se Basha të ishte një “Biden” diçka do të ishte, por e përdorim për këtë çështjen e gjumashit, të artikuluar nga presidenti Trump dhe Luli për gjumë ia kalon të gjithëve.

Të ishte pak “Biden” mirë do kishte qënë. Por, në fakt Luli është një gjumash alla shqiptar i korruptuar, i djallëzuar dhe një pazarxhi i fëlliqur në shërbim të Edi Ramës, që nuk i duhet tashmë as dreqit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE