Connect with Us

Vrasja e dyfishtë në Patos/ Shkrumbohet shtëpia e autorit

Kronika

Vrasja e dyfishtë në Patos/ Shkrumbohet shtëpia e autorit

Publikuar

-

Një zjarr ka përfshirë një banesë në fshatin Kuqar të Patosit. Sipas BW, zjarri ka rënë në shtëpinë e autorit të krimit të ndodhur në qendrën shëndetësore të Patosit më 19 dhjetor, gardianit të burgut të fierit Martin Skëndaj.

Në 19 dhjetor, Skëndaj vrau dy persona, të dashurin e motrës dhe kushëririn e tij, Manol Rapaj dhe Elis Kapaj.

Zjarrfikëset e Patosit dhe policia kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por banesa është djegur plotësisht.

LEXO EDHE:  "Policia po mbron peshqit e mëdhenj"

Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar në njerëz pasi familja e Skëndaj dyshohet se pas ngjarjes është larguar nga shtëpia.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makinat bëhen copë në Vlorë/ Pesë të plagosur

Publikuar

-

Nga

Një aksident  i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Peshkëpi, ku janë përfshirë tre automjete.

Paraprakisht flitet për pesë persona  të plagosur.

Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësisa e madhe dhe parakalimi i gabuar i njërit prej mjeteve.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla/ Arrestohet 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas njoftimit të policisë i ndaluari është shtetasi me inicialet XH. A, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë në rrugën e Xhabrahimëve, ku dyshohet se do të shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasit me inicialet O. H. dhe E. H., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me të cilin lëvizte 22-vjeçari.

LEXO EDHE:  Vrasja e turistëve çekë / Autori dyshohet të jetë mes 40 të shoqëruarve

LEXO EDHE:  Ekzekutoi prindërit/ Prokuroria kërkon burg përjetë për Metallarin

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit

Publikuar

-

Nga

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës, njëkohësisht kandidate për SPAK, Anita Jella.

Edhe pse ka kaluar me sukses fazën e parë të vettingut më 10 dhjetor 2019, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK për të duke kërkuar rivlerësim të saj në të 3 kriteret.

Në një njoftim bëhet e ditur se Komisionerët Publikë janë duke shqyrtuar në të njëjtën kohë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe rekomandimin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

LEXO EDHE:  Vrasja e studentes/ Reagon ministrja e Drejtësisë

LEXO EDHE:  Krimi i 2-fishtë në Durrës/Artan Hoxha: Kush është pronari i mjetit ku u vra Ervin Dalipaj

Anita Jella u konfirmua në detyrë nga KPK më datë 10 dhjetor 2019./CNA.al

LEXO TE PLOTE