Connect with Us

Kishte shkuar tek prindërit për Vitin e ri/ Zhduket 55-vjeçarja

Kronika

Kishte shkuar tek prindërit për Vitin e ri/ Zhduket 55-vjeçarja

Publikuar

-

Prej 24 orësh një 55-vjeçare nga bashkia Klos në Mat ka humbur kontaktet me familjen.

Mësohet se 55-vjeçarja ishte e martuar në Lushnje, por kishte ardhur te prindërit për festën e Vitit të Ri.

Familjarët kanë bërë denoncimin në polici për zhdukjen e 55-vjeçares me iniciale D.M. por ende nuk ka informacione për vendndodhjen e saj.

LEXO EDHE:  Ambasadori austriak “shuplakë” Bashës/ Vettingun në politikë do ta bëjë SPAK-u

Gruaja e larguar nga banesa dyshohet se vuante nga depresioni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla/ Arrestohet 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas njoftimit të policisë i ndaluari është shtetasi me inicialet XH. A, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë në rrugën e Xhabrahimëve, ku dyshohet se do të shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasit me inicialet O. H. dhe E. H., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me të cilin lëvizte 22-vjeçari.

LEXO EDHE:  Parandalohet krimi në familje/ Arrestohet 50 vjeçari

LEXO EDHE:  Arrestohen dy korçarët/ Ja për çfarë akuzohen

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit

Publikuar

-

Nga

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës, njëkohësisht kandidate për SPAK, Anita Jella.

Edhe pse ka kaluar me sukses fazën e parë të vettingut më 10 dhjetor 2019, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK për të duke kërkuar rivlerësim të saj në të 3 kriteret.

Në një njoftim bëhet e ditur se Komisionerët Publikë janë duke shqyrtuar në të njëjtën kohë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe rekomandimin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

LEXO EDHE:  Policia i zë në befasi/ Dy të arrestuar për bastet sportive

LEXO EDHE:  Parandalohet krimi në familje/ Arrestohet 50 vjeçari

Anita Jella u konfirmua në detyrë nga KPK më datë 10 dhjetor 2019./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë.

Mësohet se një automjet ka përplasur një person që po kalonte rrugën, pranë zonës së Liqenit të Thatë.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur një 60-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije./CNA.al

LEXO TE PLOTE