Connect with Us

Kalonte refugjatë të paligjshëm/ Si u arrestua 54-vjeçari

Kronika

Kalonte refugjatë të paligjshëm/ Si u arrestua 54-vjeçari

Publikuar

-

Një shtetas është vënë në pranga pasi ka tentuar të kalojë refugjatë të paligjshëm për në vendet e Bashkimit Europian.

Uniformat blu kanë arrestuar 54-vjeçarin R.J., banues në Sauk, i cili tentoi të ndihmonte në kalimin e kufirit refugjatë nga vendet e treta që synonin zonat e BE-së duke përdorur Shqipërinë si trampolinë.

54-vjeçari u kap në qytetin e Prrenjasit në momentin kur po transportonte me mjetin e tij tre emigrantë të huaj në drejtim të Shkodrës kundrejt një përfitimi monetar.

LEXO EDHE:  Fluksi i festave ende aktiv/ Rradhë të gjata në pikat kufitare

Policia bëri me dije se operacioni u finalizua pas informacioneve të marra në rrugë operative./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makinat bëhen copë në Vlorë/ Pesë të plagosur

Publikuar

-

Nga

Një aksident  i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Peshkëpi, ku janë përfshirë tre automjete.

Paraprakisht flitet për pesë persona  të plagosur.

Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësisa e madhe dhe parakalimi i gabuar i njërit prej mjeteve.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla/ Arrestohet 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas njoftimit të policisë i ndaluari është shtetasi me inicialet XH. A, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë në rrugën e Xhabrahimëve, ku dyshohet se do të shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasit me inicialet O. H. dhe E. H., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me të cilin lëvizte 22-vjeçari.

LEXO EDHE:  Iu gjet heroinë në makinë/ Arrestohen dy shtetas

LEXO EDHE:  Plumbat trondisin Fierin/ Shkon në dy numri i viktimave

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit

Publikuar

-

Nga

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës, njëkohësisht kandidate për SPAK, Anita Jella.

Edhe pse ka kaluar me sukses fazën e parë të vettingut më 10 dhjetor 2019, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK për të duke kërkuar rivlerësim të saj në të 3 kriteret.

Në një njoftim bëhet e ditur se Komisionerët Publikë janë duke shqyrtuar në të njëjtën kohë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe rekomandimin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

LEXO EDHE:  Vrasja e turistit rus/Arrestohet 44 vjeçari nga Elbasani

LEXO EDHE:  Vlorë/ Arrestohet 25-vjeçari, i sekuestrohen 5 pako tritol

Anita Jella u konfirmua në detyrë nga KPK më datë 10 dhjetor 2019./CNA.al

LEXO TE PLOTE