Connect with Us

Falsifikonin dokumenta dhe kalonin refugjatë/ Në pranga 23-vjeçarja dhe punonjësi i sigurisë

Kronika

Falsifikonin dokumenta dhe kalonin refugjatë/ Në pranga 23-vjeçarja dhe punonjësi i sigurisë

Publikuar

-

Dy persona kanë rënë në pranga në aeroportin e Rinasit pasi mësohet se kanë dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të refugjatëve.

Njëri prej të arrestuarve, 43-vjeçari R.K., banues në Tiranë, ishte punonjës i sigurisë në aeroport, ku kryente kontrollin e pasangjërëve. R.K. ka qenë i proceduar penalisht më përpara nga policia kufitare pasi është kapur në zonën sterile me 2700 euro dhe telefon celular.

Personi tjetër i arrestuar, 23-vjeçarja XH.K., akuzohet për falsifikim të pasaportave dhe të vizave. Shtetasja XH. K. ka tentuar të udhëtojë në drejtim të Italisë me dokumentacion të rregullt, por pas dyshimeve të punonjësve të Policisë Kufitare mbi qëllimin e udhëtimit dhe arsyet e dhëna, është kaluar në vijën e dytë për kontroll të imtësishëm, ku i është gjetur një kartë italiane e falsifikuar.

Raste të tilla për tentativa të kalimit të kufinjve në mënyrë të paligjshme janë shënuar plot gjatë ditëve të fundit, ndërsa vijojnë hetimet për informacione më të thelluara mbi ngjarjen.

LEXO EDHE:  Supergrabitja e Rinasit/ Prokuroria lëshon 12 urdhër arreste

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla/ Arrestohet 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas njoftimit të policisë i ndaluari është shtetasi me inicialet XH. A, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë në rrugën e Xhabrahimëve, ku dyshohet se do të shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasit me inicialet O. H. dhe E. H., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me të cilin lëvizte 22-vjeçari.

LEXO EDHE:  Bregu: Si u grabitën 15 milionë euro, rrahja e biznesmenit libanez dhe atentati ndaj Shullazit në Rinas!

LEXO EDHE:  Humor “kaps”!/ Reagimi i parë i Ramës për grabitjen në Rinas

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit

Publikuar

-

Nga

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës, njëkohësisht kandidate për SPAK, Anita Jella.

Edhe pse ka kaluar me sukses fazën e parë të vettingut më 10 dhjetor 2019, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK për të duke kërkuar rivlerësim të saj në të 3 kriteret.

Në një njoftim bëhet e ditur se Komisionerët Publikë janë duke shqyrtuar në të njëjtën kohë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe rekomandimin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

LEXO EDHE:  Humor “kaps”!/ Reagimi i parë i Ramës për grabitjen në Rinas

LEXO EDHE:  Skandali në aeroport/ Grabiten paratë nën masa të rrepta sigurie

Anita Jella u konfirmua në detyrë nga KPK më datë 10 dhjetor 2019./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë.

Mësohet se një automjet ka përplasur një person që po kalonte rrugën, pranë zonës së Liqenit të Thatë.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur një 60-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije./CNA.al

LEXO TE PLOTE