Connect with Us

Detaje të reja nga aksidenti tragjik në Korçë/ Një tjetër punëtor me urgjencë drejt spitalit

Kronika

Detaje të reja nga aksidenti tragjik në Korçë/ Një tjetër punëtor me urgjencë drejt spitalit

Publikuar

-

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me aksidentin tragjik në Korçë, ku humbi jetën punëtori 35-vjeçar, pasi pompa e betonieres i ra mbi kokë në pallatin 4-katësh.

Aksidenti ka ndodhur paraditen e sotme në hyrje të pazarit në një godinë që po ndërtohet, ku po punonte viktima.

Por, ndërkohë mësohet se nga ngjarja në Korçë ka mbetur i plagosur edhe një tjetër punëtor që është dërguar në spital për ndihmë. Ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

E zuri vinçi poshtë/ Ndërron jetë 35-vjeçari në Korçë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla/ Arrestohet 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas njoftimit të policisë i ndaluari është shtetasi me inicialet XH. A, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë në rrugën e Xhabrahimëve, ku dyshohet se do të shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasit me inicialet O. H. dhe E. H., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me të cilin lëvizte 22-vjeçari.

LEXO EDHE:  Vrasja horror në Korçë/ Policia jep informacion zyrtar

LEXO EDHE:  Aksidenti tragjik në Memaliaj/Kush ishin tre shokët që udhëtonin në “Ford”-in e vdekjes

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit

Publikuar

-

Nga

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës, njëkohësisht kandidate për SPAK, Anita Jella.

Edhe pse ka kaluar me sukses fazën e parë të vettingut më 10 dhjetor 2019, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK për të duke kërkuar rivlerësim të saj në të 3 kriteret.

Në një njoftim bëhet e ditur se Komisionerët Publikë janë duke shqyrtuar në të njëjtën kohë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe rekomandimin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

LEXO EDHE:  Nxori me forcë gazetarët/ Ja si e “justifikon” mjekun drejtoria spitalore

LEXO EDHE:  Aksidenti tragjik në Memaliaj/Kush ishin tre shokët që udhëtonin në “Ford”-in e vdekjes

Anita Jella u konfirmua në detyrë nga KPK më datë 10 dhjetor 2019./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë.

Mësohet se një automjet ka përplasur një person që po kalonte rrugën, pranë zonës së Liqenit të Thatë.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur një 60-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije./CNA.al

LEXO TE PLOTE