Connect with Us

Dalin përgjime të reja/ Zogu i Tiranës biseda me pullë të kuqe me biznesmenin e peshkut dhe djemtë gay

Lajme

Dalin përgjime të reja/ Zogu i Tiranës biseda me pullë të kuqe me biznesmenin e peshkut dhe djemtë gay

Publikuar

-

Dalin të tjera përgjime të gazetarit Hermes Nikaj, i njohur si “Zogu i Tiranës”, i cili është arrestuar për shfrytëzim prostitucioni ndaj një grupi vajzash dhe djemsh.

Së bashku me Nikajn, u arrestua edhe Anjeza Bena, pronarja e një qendre estetike, ndërsa në përgjime janë përmendur edhe një sërë emrash të personave publikë.

Mes tyre përmendet një modele me iniciale E.A., një gazetare A.F., një efektive policie iniciale D.B. dhe këngëtarja E.Sh. Në biseda “Zogu i Tiranës” komunikon me persona që kërkojnë vajza apo djem dhe me persona që ushtrojnë prostitucionin.

Në komunikimet me Anjeza Benën, të publikuara nga Shqiptarja.com, Nikaj përmend edhe emra vajzash si “E” apo “K”, ndërsa pronarja e qendrës estetike i kërkon gazetarit t’i gjejë një vajzë.

Biseda me Kolin, djalin Gey 

Në datën 2 korrik 2019 një person i identifikuar me emrin “Koli” telefonon Hermes Nikaj (Zogu) dhe së bashku zhvillojnë një bisedë me pullë të kuqe. Mes Zogut dhe Kolit, zhvillohet kjo bisedë si më poshtë:
Zogu: Të hëngsha k… e nxehtë
Koli: Hajde hajde njëherë, mere në g…ë
Zogu: Ta hangsha…
Koli: Hajde, a do vish ta hash?
Zogu: Ëëëëë
Koli: A do marrësh ndonjë gocë apo nuk ke?
Zogu: Jam në shtëpi vetëm.
Koli: Eeee?
Zogu: Hajt hajt së jam ke shpia
Koli: Po hajt pra se po të pres

Vetëm pak minuta pas mbylljes së kësaj telefonate sërisht “Koli” telefonon Zogun e Tiranës dhe mes tyre zhvillohet kjo bisedë si më poshtë:

Zogu: Ta hëngsha k…
Koli: Hë mo do vish?
Zogu: Këtu jam tu dal tek ….
Koli: Hajt se mu ka ngrit k…, mu ka bo, hajde.
Zogu: Erdha erdha.

Dy orë pas këtyre komunikimeve Hermes Nikaj telefonon një person tjetër, femër ende e paidentifikuar dhe mes tyre zhvillojnë këtë bisedë:
Zogu: Ta hangsha shpirtin ke punuar ti?
Femra: Jo fare, ke ndonjë shoqe me na sjellë?
Zogu: Unë tani po dal nga shtëpia dhe do të sinjalizoj unë
Femra: Mirë e ke vetë parasysh
Zogu: Mos u mërzitë. Si është M……, pa punë?
Femra: Jo pa punë, në punë në punë është
Zogu: Shyqyr…
Femra: Në punë është, punon atje në Kamëz
Zogu: Mirë ça do bëjë e shkreta
Femra: Mirë në qoftë se ke ndonjë punë andej, e di vetë ti që e di unë. Mirë.
Zogu: Po mi, hajt hajt.

Anjeza Bena:Na gjej ndonjë p…, se për qef o shpirt, jo për hall
Plot 12 ditë pas këtyre bisedave në orën 10:48 (Zogu i Tiranës) është telefonuar nga Anjeza Bena, pronare e një qendre estetike në rrugën “Myslym Shyri” në kryeqytet dhe të dy së bashku zhvillojnë një bisedë, ku Anjeza Bena i kërkon vajza Zogut dhe siç thotë ajo i do për qejf jo për hall. Bena i flet Zogut në mënyrë të koduar, duke i pohuar se vajzat i do për “sfilatë”, duke nënkuptuar kryerjen e marrëdhënieve seksuale. Më konkretisht mes tyre zhvillohet kjo bisedë si më poshtë, ku Anjeza i sugjeron Zogut që të bisedonte me një vajzë që quhet “E”:

Zogu: Hiç,do takoj një shok se nuk e kisha takuar ka kohë
Anjeza: Po do kemi ndonjë gocë, për naj sfilatë më thuaj, 1 ose 2, kemi një rast shumë të mirë, po “E” (përmend emrin e një vajze) i the ti?
Zogu: Jo nuk e kam ba hala muhabetin, ka qenë shumë e hallakatur, as nuk e kam takuar
Anjeza: Ça bëhet mo?
Zogu: Asgjo, të zakonshmet. Tërhiqe mos e këput
Anjeza: Po si të gjithë
Zogu: Si të gjithë, çfarë do bëjmë?
Anjeza: Ti s’more hala dhuratën e ditëlindjes. Ti je rehat komplet, do më kujtosh se ta kam nda parfumin
Zogu: E di, po po.
Anjeza: Po më shif noj p…,s’ka ndoj p…
Zogu: Se di ça të them shpirti jote, aman ku ti gjej
Anjeza: Po për qef o shpirt, si do njeri për hall
Zogu: E di e di, por çfarë të them unë, këto janë
Anjeza: Kuptoj,po “K” (përmend emrin e një vajze) ku e kemi?
Zogu: Se di, se kam takuar fare, ka 1 jave
Anjeza: Ku mblidhet ajo,dëgjohemi?
Anjeza: Po mirë i the “M” (përmend emrin e një vajze), ça tha?
Zogu: Po i thashë, do ta japi Shpresa një kafe 20 mijë lek
Anjeza: Ça tha, do t’ja jam me gjithë men, se bej veten për 20 mijë lekë apo 30 mijë lekë.
Zogu: I thashë
Anjeza: I the, kur ishte tani ajo?
Zogu: Tashti ishte tek çuni vetë
Anjeza: Në uzinë traktori?
Zogu: Nuk e di, do ta takoj “F” djalin e vetë, unë se mbarova emisionin
Anjeza: Mirë ma çon dot numrin e ‘M’ (përmend emrin e një vajze)  me mesazh?
Zogu: Ta çoj unë numrin e ‘M’ tashi.
Zogu: 068XXXXX031 numri i ‘M’

LEXO EDHE:  Takimi Duma-Basha/ Zbardhen detajet e bisedës

Biseda me pronarin e restorantit të peshkut
Në datën 22 korrik 2019, Hermes Nikaj telefonohet nga një biznesmen në Tiranë, që menaxhon një restorant peshku, i cili është identifikuar me emrin “Turi”.Të dy së bashku flasin në mënyrë të koduar, dhe sapo mbërrin vajza, “Turi” i thotë Zogut se ka vend pune në restorant për kuzhiniere, dhe mos diskutonte fare asnjë fjalë. Mes tyre zhvillohet kjo bisedë:
Zogu: Hë zemra
Turi: Hë zemra nga bëhet
Zogu: Hiç të bëfsha
Turi: Mirë mo mirë
Zogu: Donte të punonte kjo tek ty
Turi: Ça të punonte mo vëlla?
Zogu: A e kupton?
Turi: Lere e mora vesht, të vijë patjetër. Ka vend për kuzhiniere, mos e diskuto fare.
Zogu: Ok, sa të bëjë e përgjithshmja
Turi: Kur do vish sot
Zogu: Jo sot, nesër ose pasnesër.
Turi: Ok, nesër në darkë. Paradite kur të duash, vetëm më lajmëro se po merrem me shpinë e re.
Zogu: A do me njoftu, hajt se të shkruaj unë…

Teksa “Zogu” ka gjetur vajzat ai ka telefonuar të nesërmen biznesmenin “Turi” dhe mes tyre zhvillohet kjo bisedë si më poshtë?
Turi: Po
Zogu: Do bëhesh gati për sonte
Turi: Po po, po më në rregull
Zogu: Hajt
Turi: M’rregull
Zogu: Hajt mirë ju gjeça
Turi: Hajt
Zogu: Hajt
Turi: Çao çao, mirë ardhsh
Zogu: Hajt

Pas kësaj bisede Hermes Nikaj është mbajtur në vëzhgim nga agjentët e policisë së Tiranës, ku është Nikaj është i shoqëruar me dy vajza të moshës 20 dhe 30 vjeçe. Hyjnë në hotel që ndodhet pranë “Pazarit të Ri”, dhe pasi qëndrojnë rreth 1 orë e 30 minuta, në 23:15 Hermes Nikaj dhe dy vajzat që e shoqëronin largohen në drejtim të bar “A****” në rrugën “Don Bosko”.
Biseda një ditë pas shkuarjes në hotel
Një ditë më pas, në datën 26 korrik 2019 në orën 15:13 një vajzë që sipas një aplikacioni të identifikimit të numrave, identifikohet me nofkën “Aji Mi Ka Ra Makinës” telefonon Hermes Nikaj dhe të dy së bashku zhvillojnë këtë bisedë, ku vajza e pyet Zogun nëse kishte ngelur i kënaqur nga dita e djeshme:
Aji Mi Ka Ra Makinës: Ç’kemi Hermes ç’kemi?
Zogu: Hë rika, c’je tub o?
Aji Mi Ka Ra Makinës: Hë mistrec, çkemi, ëëëë më ka hec keq fare sot
Zogu: Pse?
Aji Mi Ka Ra Makinës: Ëëëë më ka hec shumë keq
Zogu: Pse moj…?
Aji Mi Ka Ra Makinës: Ç’kemi çarje b… eee, sa lek kam dhënë sot, kot fare, kot kot, kot gjithë këto lek. Pesëqind mijë lekë afër
Zogu: Ç’farë thua moj?
Aji Mi Ka Ra Makinës: Eeee kisha, i rashë dhe telefonit të F.Sula, por e kishte të fikur ajo
Zogu: Ëëëë pa le ku do jetë, ose do jetë shtrirë,merem unë më vonë
Aji Mi Ka Ra Makinës: Mirë, ç’kemi ndonjë gjë nga ty, ça bëre ti?Mirë gjërat tuaja?
Zogu: Mirë o zemër mirë…
Aji Mi Ka Ra Makinës: Hë si shkoi dita e djeshme?
Zogu: Mirë, je shumë e mbarë, je shumë e mirë.
Aji Mi Ka Ra Makinës: Ëëëë, e mirë pra ja për këtë të mora, si shkoi…
Zogu: Të du fort…
Aji Mi Ka Ra Makinës: Ej ngaqë kishe dje merak kështu, e thashë…
Zogu: Edhe unë do bëj nji lutje për ty, zoti e pranoftë.

Dërgimi i një vajzë në ambientet e Resortit
Dy ditë pas kësaj bisede, Hermes Nikaj telefonohet nga një person tjetër i identifikuar si B. K, dhe mes tyre zhvillohet një bisedë për çuarjen e një vajze tek një resort, ku e priste dikush. Biseda është zhvilluar në orën 10:23 dhe mes tyre është zhvilluar ky bashkëbisedim.
Zogu: Këtu tek “M” përmes emrin e resortit, tek Vipi
B. K: Hë te Vipi jeni?
Zogu: Po tek rreshti i parë
B. K: Ëëëë, ej
Zogu: Ëëëë
B. K: Çfarë i tha ajo që më dërgove?
Zogu: Do flasi me një shokun e vetë, kur të jetë afër teje, të sjelli diçka kuptove
B. K: Do të më sjelli diçka?
Zogu: E kuptoni juve, del aty tek resorti te dera, do flasi e të them unë, e kupton vetë, ëë jetë.
B. K: Ti s’dukesh fare
Zogu: Hëëë
B. K: Po po tek dera
Zogu: Kështu shpirti im
B. K: Hajt aty ta sjelli
Zogu: Mirë
B. K: Hajt

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Video – Masakra betonizuese mbi bukuritë natyrore/ Si dukej kanioni i Llëngës dy vite më parë

Publikuar

-

Nga

Kanioni i Llëngës, ose si njihet ndryshe “Gryka e gurit” në Pogradec, ra pre e ndërtimeve të hidocentrale që në vitin 2017.

3 hidocentralet shkatërruan bukurinë natyrore dhe e kthyen këtë qendër të turizmit në një vend të shkretuar nga masakra e betonizimit.

Ndonëse kanioni i Llëngës është pjesë e zonave të Mbrojtura që prej vitit 2002 me vendim të Këshillit të Ministrave, kjo nuk i ndaloi shkatërruesit e bukurive natyrore ta betonizojnë.

LEXO EDHE:  Zyrtari i lartë përgjonte mbledhjet e Ministrisë së Brendshme

LEXO EDHE:  Zbardhet biseda mes Dakos dhe Altin Avdylit/ Ja çfarë i kërkon ‘xhuxhi’

Një video e risjellë nga CNA.al tregon pamjet tmerruese të ndërtimeve të paligjshme që e shkatërruan këtë perlë që na fali natyra shqiptare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Gara për kreun e BKH drejt përmbylljes/ Ambasada amerikane tregon fazën finale për kandidatët

Publikuar

-

Nga

ambasada amerikane ne shqiperi

Ambasada amerikane ka reaguar teksa faza e përzgjedhjes së kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit është drejt përfundimit.

Sipas ambasadsës faza e radhës do të jetë, testimi poligrafik dhe intervista finale.
Në njoftimin e ambasadës thuhet se ky proces transparent dhe objektiv është një hap tjetër drejt vendosjes së sistemit të drejtësisë etik, transparent dhe profesional që qytetarët meritojnë.

“ Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara në mbështetjen e përpjekjeve të Shqipërisë për të forcuar sundimin e ligjit përmes proceseve transparente. Nën monitorimin e qeverisë së SHBA, komisioni përzgjedhës i SPAK është tashmë në fazat përfundimtare të përcaktimit të kandidatit më të mirë për Drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH). Në përputhje me ligjin e SPAK dhe frymëzuar nga praktikat më e mira të FBI-së, kandidatët e mundshëm duhet të dëshmojnë aftësitë e tyre në një larmi provash. Në 6 shkurt, kandidatët iu nënshtruan një prove të aftësive fizike që përfshinte 300 metra vrapim me shpejtësi, 2.4 kilometra vrap, dhe ushtrime të tjera. Pas këtij provimi, më 10 shkurt kandidatët morën pjesë në një testim me shkrim me dy pjesë, për të provuar aftësinë e tyre të shkrimit profesional dhe për të sprovuar aftësitë e tyre në shkathtësinë mendore dhe zgjidhjen e problemeve. Rezultatet nga provimet i shtohen një totali përmbledhës dhe do të përcaktojnë gjashtë kandidatët kryesorë që do të kalojnë në fazën përfundimtare: në testimin poligrafik dhe intervistën finale. Ky proces transparent dhe objektiv është një hap tjetër drejt vendosjes së sistemit të drejtësisë etik, transparent dhe profesional që qytetarët meritojnë”, thuhet në reagimin e ambasadës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Publikuar

-

Nga

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim nga Dhoma e Deputetëve të vendit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Alba Kepi, nga Italia, e cila deklaroi në emisionin “Tempora”.

“Gazetari Valerio Cattani, ai që ka realizuar dokumentarin e narkotikëve, ai që ka realizuar dokumentarin e fundit të pak ditëve më parë për Shqipërinë, “RAI3” dhe “DG3” është vlerësuar me çmimin “Drejtësia dhe e vërteta”, dedikuar gazetarit të njohur italian, mjaft i suksesshëm, tani jo më në jetë, për punën e kryer për dokumentarin “Narkotika”. Në puntatën e katërt, gazetari Valerio Cattani trajtonte çështjen e narkotikës në Shqipëri. “Rai 3” është duke u marrë me këtë çështje dhe nuk i beson këtij realiteti kaq të bukur të paraqitur nga Rama. Kronika e zezë e “Rai 3” për Shqipërinë është në raport me kriminalitetin shqiptar, grupet e organizuara, raportet e antimafias, shfaqet shumë prokupuese”, deklaroi gazetarja Kepi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE